SPIN

POLICJA: Udaremnili kradzież zboża

Beata Głozak środa, 23 listopada 2011, 16:32 Aktualnie, Wydarzenia

Wywiadowcy z siedleckiej KMP zatrzymali dzisiejszej w nocy 49 – letniego mieszkańca Golic (gm. Siedlce). Mężczyzna chciał skraść jednemu z gospodarzy w miejscowości Borki – Wyrki pół tony zboża. Wyprawa zakończyła się dla sprawcy pobytem w policyjnym areszcie.

Dzisiaj w nocy (23.11) około godz. 1.30 policyjni wywiadowy podczas patrolu w miejscowości Borki – Wyrki (gm. Zbuczyn) zauważyli stojące nieopodal drogi worki z zbożem. Sytuacja wzbudziła ich podejrzenia. Policjanci idąc po śladach prowadzących od worków doszli do stodoły jednego z gospodarstw w tej miejscowości, gdzie odkryli, że ktoś najprawdopodobniej poprzez oderwanie desek w ścianie stodoły włamał się do niej. Funkcjonariusze rozpoczęli przeszukiwanie terenu. Po chwili trafili na stojący w polu samochód polonez z przyczepką. Kierowca auta na ich widok próbował odjechać z miejsca, lecz próba nie powiodła mu się. Po nieudanej próbie ataku na policjantów mężczyzna został obezwładniony, przewieziony do komendy i osadzony w policyjnym areszcie.

Zatrzymany odpowie za kradzież z włamaniem, za które może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Pół tony zboża, które próbował skraść wróciło do właściciela.

Autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce/opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?