SPIN

10 milionów dla siedleckiej policji od miasta

Beata Głozak poniedziałek, 28 listopada 2011, 11:57 Siedlce, Wydarzenia

Przed paroma minutami radni (20 za, 1 przeciw, 1 wstrzymujący) podjęli uchwałę w sprawie przekazania 10 milionów na rzecz Funduszu Wsparcia Policji Województwa Mazowieckiego z przeznaczeniem na pokrywanie kosztów utrzymania i funkcjonowania Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. 

Rada Miasta Siedlce zadeklarowała przekazywanie pieniędzy do wysokości 10 milionów złotych w tym: w 2012 roku do kwoty 2 milionów, w 2013 roku do kwoty 2 milionów, w 2014 roku do kwoty 3 milionów i w 2015 roku do kwoty 3 milionów.

Środki finansowe będą mogły być przekazane po ich zabezpieczeniu w budżecie na poszczególne lata i po zawarciu stosownego porozumienia pomiędzy Prezydentem Miasta Siedlce a Komendantem Mazowieckiej Wojewódzkiej Policji.

Środki  pochodzą z dochodów własnych miasta Siedlce w latach 2012-2015.

_________________________________________________________________________________________________________________________
PROJEKT UCHWAŁY Rady Miasta Siedlce z dnia 24 listopada 2011 r. w sprawie deklaracji przekazania środków na rzecz Funduszu Wsparcia Policji Województwa Mazowieckiego z przeznaczeniem na pokrywanie kosztów utrzymania i funkcjonowania Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach

Uchwała zawiera wstępną deklarację przekazywania środków Fundusz Wsparcia Policji Województwa Mazowieckiego z przeznaczeniem na utrzymanie Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.
Inicjatywa uchwały wynika z potrzeby wsparcia działań związanych z bezpieczeństwem w mieście Siedlce wiąże się z możliwością pozyskania nieruchomości położonej przy ulicy Bolesława Prusa 16/18, o powierzchni 1,0186 ha, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr 1/1 obręb 35.

8 komentarzy

 1. efaster dodano 10 lat temu

  Czyli komenda na Prusa wcale za free nie zostanie oddana. To było zbyt "piękne”, aby było prawdziwe. 10 mln. Trochę dużo biorąc pod uwagę fakt, że nasza SM liczy 20 ludzi i ma 3 radiowozy (w tym ponad 15 letniego Volkswagena Transportera), albo na monitoring by dołożyli 80 tys. miasto a kamer (prawie) na palcach obu rąk by policzył (11 sztuk).

 2. siedlczanin dodano 10 lat temu

  To w takim razie po diabła nam potrzebna ta Straż Miejska,skoro mamy utrzymywać policję, to trzeba wybrać panie prezydencie i szanowni rajcy,albo to albo to ,czyżby miasto miało za wiele pieniędzy ?

 3. siedlecki dodano 10 lat temu

  ale policja ma budynek na ul. Prusa miastu oddać podobno – widocznie to jest cena tego "oddania"
  P.S. miastu a nie straży miejskiej – straż miejska nic do tego nie ma – błędnie połączone fakty 😉

 4. kadencja dodano 10 lat temu

  chyba w kadencja RM nie obejmuje 2015 roku, dlaczego więc podejmują decyzje za przyszłych radnych?

 5. miniStrant dodano 10 lat temu

  Czy nie będzie ta, że budynek na Prusa kupją za 10 mil.i oddadzą Diecezji Siedleckiej?

 6. siedlczanin dodano 10 lat temu

  siedlecki – proszę bardzo mnie nie poprawiać,bo dokładnie wiem co napisałem i wcale mi nie chodziło o jakieś tam budynki,

 7. obserwator dodano 10 lat temu

  Podziękujcie tym od" róbta co chceta",wszystkim liberałom od luzu , Prezydentowi Kudelskiemu i Radnym za zwiększenie punktów z alkoholem.
  W tym przypadku szczególnie Dobijański i Kordecki bardzo się wykazali, a reszta koalicji ich poparła oczywiście z SLD i Bobrykiem na czele.
  Teraz za skutki patologii przyszło nam zapłacić ponieważ chcemy spokojnie i bezpiecznie żyć.
  Nie dopuszczam myśli o rozwiązaniu Policji ponieważ drogo kosztuje , chociaż w naszej rzeczywistości i to jest możliwe.
  W związku z powyższym przestańcie narzekać i ubolewać ,a za błędy się płaci i to często słono.
  Należy sięgać po właściwe systemy wartości ,a nie bazować na piśmidłach np:
  M.Z z (…), ale każdy ma prawo wyboru . Ja jestem za tym żeby wesprzeć Policję bo w tej dobie jest taka potrzeba i konieczność.

 8. siedlczanin dodano 10 lat temu

  Tak ,oczywiście trzeba ,nawet nalezy tylko tyle że ja mieszkam gdzie jest 7 punktów sprzedazy alkocholu i tam oprócz policji to strazy miejskiej nie widać,więc zadałem pytanie po co ci panowie sa potrzebni tylko po aby w dni targowe chodzic i handlkujących karac mandatami i na ul Świrskiego tez im wspaniale sie pracuje przy liceum katolickim, a tutaj gdzie duże zagrożenie to raczej tych panów nie ma i wiele innych spraw ktore sa bardzo uciążliwe dla mieszkańców ci panowie powinni reagować ale ich po prostu tam nie ma .Przeciez lepiej jest kierowce skasowac na jakąś tam kase ,jest wynik i glowa spokojona po co sie z chuliganami ścigac.dlatego jeżeli mamy finansowac policje to bardzo dobrze ,ale nalezy rozwazyc likwidacje tej formacji – która sie nazywa Strażą Miejską.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?