SPIN

OCZAMI KOBIET: „Brick Lane”

Aneta Borkowska poniedziałek, 28 listopada 2011, 10:22 Kultura, Wydarzenia
Kadr z filmu "Brick lane" - Fot. NoveKino Siedlce

Kadr z filmu "Brick lane" - Fot. NoveKino Siedlce

Brytyjczycy są mistrzami kina społecznego. Nikt inny nie potrafi w tak piękny, prosty i przejmujący sposób opowiadać o dolach i niedolach zwyczajnych ludzi, pozornych outsiderów w świecie szarości i ograniczonych szans. Nikt inny nie potrafi również tak idealnie wymieszać powagę z humorem, okrucieństwo z ciepłem. Nie wierzycie? Obejrzyjcie zatem „Brick Lane”. (Marcin Pietrzyk, filmweb)

W najbliższą środę (30 listopada) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat „Brick Lane”.

Pewnego dnia, życie siedemnastoletniej Nazneen całkowicie się zmienia. Jej nowym mężem jest dużo starszy mężczyzna, jej nowym domem jest blokowisko wschodniej części Londynu. W tym całkowicie innym świecie młoda hinduska dziewczyna stara się znaleźć sens życia i jednocześnie spełnić należycie swój małżeński obowiązek. Mężczyzna o nadętym charakterze (i wydętym brzuchu) jest prawdziwym sprawdzianem jej ślubowanego posłuszeństwa. Uczona od urodzenia, że nie powinna walczyć ze swoim losem, Nazneen oddaje się życiu rodzinnemu, tłumiąc swoje tęsknoty i pragnienia – do dnia, w którym Karim, gorący miejscowy mężczyzna, wkracza w jej życie. Pomimo rasowych różnic i kulturowych napięć Nanzeen decyduje się na romans, który spowoduje, że będzie musiała wziąć życie w swoje ręce. Osadzona w wielokulturowej Brytanii, „Brick Lane” to prawdziwie współczesna opowieść o miłości, różnicach kulturowych i sile ludzkiego charakteru.

Brick Lane
reżyseria: Sarah Gavron,
scenariusz: Laura Jones, Abi Morgan
gatunek: dramat
aktorzy: Tannishtha Chatterjee, Satish Kaushik
kraj produkcji: Wielka Brytania
rok produkcji: 2007
czas trwania: 101 minut

źródło: NoveKino/filmweb opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?