SPIN

Sesja miejska na żywo: Budżety ośrodków kultury, hala targowa i dofinansowywanie CKiS

Aneta Borkowska poniedziałek, 28 listopada 2011, 11:08 Aktualnie, Wydarzenia

U siedleckim magistracie trwa właśnie sesja rady miasta. W tej chwili radni przedstawiają swoje interpelacje. O czym dzisiaj będzie na sesji?

Radny Jacek Garbaczewski zapytał o projekty budżetów siedleckich ośrodków kultury i czemu Miejski Ośrodek Kultury mimo, że ma „Piękną 7” ma tak niski budżet. Zapytał także ile miesięcznie kosztuje utrzymanie naszego stadionu.

Radny Mariusz Dobijański pyta co dalej z halą targową i czy prezydent sam nie może zająć się tą sprawą. Dodatkowo czeka na przedstawienie nowej organizacji ruchu w mieście w związku z oddaniem nowych dróg do użytku. Zapytał także czy to prawda, że miasto płaci Centrum Kultury i Sztuki za oprawę techniczną imprez miejscach i za to, że na takich imprezach występują uczestnicy sekcji ośrodka.

19 komentarzy

 1. widz dodano 9 lat temu

  rzecznik MOKu, co posady nie dostał, przemówił – pracownicy są Ci wdzięczni, dzięki; Mario z kolei troszkę się zagalopował ze swoimi plotkami; a Spin w tym wszystkim nadal przedstawia niemal z każdej sesji interpelacje tylko tych dwóch radnych, jakby z 23 nie było innych ciekawych wniosków, interpelacji, a przede wszystkim merytorycznych osób

 2. @ dodano 9 lat temu

  Bo Spin jest na usługach MOK-U i dlatego jedzie sportowcom czy innym ośrodkom jak pasuje to komuś w Mok-u

 3. widz dodano 9 lat temu

  Chyba za dużo ironii w poście powyżej, tak mi się wydaje. Jednak chyba nigdy nie przeczytałem innych interpretacji z sesji RM, tylko właśnie tych dwóch Panów. I coraz mniej mnie to dziwi.

 4. widz dodano 9 lat temu

  Przepraszam, jeszcze interpretację J. Skup sobie przypominam. To tak w gwoli wyjaśnienia 🙂

 5. p.somla dodano 9 lat temu

  a ja Pana Somli i Tomczuka. Pan Somla jak zwykle dziękował panu Prezydentowi a Tomczuk pytał o CKiS i orkiestrę :D.
  A w temacie: http://www.spin.siedlce.pl/2011/10/28/sesja-na-zywo-radni-pytaja-o-zwolnienia-w-pec-u-i-arms/

 6. widz dodano 9 lat temu

  Faktycznie. A Pan Tomczuk pytał o zwolnienia w PEC, a nie CKiS. I nie o orkiestrę, a o elektryków. Przynajmniej z notki to właśnie wynika.

 7. mania dodano 9 lat temu

  i dobrze, że pytają, bo wszystko powinno byc jasne i znane dla społeczeństwa. szkoda tylko, że reszta radnych nie pyta i nie interpeluje, nie po to ich wybieralismy, żeby tylko siedzieli i kase brali. a może nie zauważają niczego o co trzeba pytać i co trzeba poprawiać. posadka ciepła to lepiej się nie odzywać, bo mozna się narazić.

 8. p.somla dodano 9 lat temu

  link podałem jako przykład że na ostatniej sesji były inne interpelacje.

 9. widz dodano 9 lat temu

  a ja przeglądając protokoły z sesji rady uważam, ze inni też pytają, przynajmniej z tych protokołów tak wynika, dlatego dziwię się, że ciągle czytam o tych samych

 10. p.somla dodano 9 lat temu

  bo oni pytają o pieniądze a reszta o liście na chodnikach lub rzeczy które żal d… ściska słuchać w stylu czy to prawda, ze na ulicy takiej, nawet nie pamiętam jakiej leży stera smieci i co komendant chce z tym zrobić albo dlaczego spłonął ten samochód albo czy naczelnik może mi przypomnieć kiedy jest wywóz smieci, albo czy to prawda i dlaczego, kierowcy mpk czasami sobie podpalają, albo dlaczego dzisiaj padało i jak to wpłynie na psy, albo czy da się tam zorbić parking? Co to za pytania są?? Śmiech na sali. A ci pytaj o kasę. Moją kasę. Jak się komus nie podoba, ze pytają to niech potem nie pisze? Dlaczego na kuiture idzie tyle pieniędzy??

 11. ztejsamejstrony dodano 9 lat temu

  Połączyć ośrodki kultury!!!
  Płacą oddzielnie za reżyserię, stroje, tance i hulanki.

 12. @ dodano 9 lat temu

  są tylko zapytania tych radnych ,bo oni płacą Spinowi widocznie za robienie im reklamy , nie udało się w wyborach, ludzie ich mieli w nosie -to opłacają Spin ,żebi ich lansowali do następnych wyborów

 13. COS W TYM JEST dodano 9 lat temu

  przeanalizowalem sesje Rady Miasta i rzeczywiscie jest cos na rzeczy. Oczywiscie Ci panowie pytaja o kase ale dosc jednostronnie interesuja sie wydatkami podatnikow. Pytaja tylko o CKiS szukaja tam domniemanych nieprawidlowosci.Mysle ,ze nie pytaja z troski o podatnika ale z osobistych powodow a SPIN..lansuje? cos w tym jest…..:)

 14. hehehe dodano 9 lat temu

  Słuchajcie nie chcę nikogo bronić, ale prawda jest taka, że obowiązek umieszczania wszystkiego co dzieje sie na sali ma biuro rady miasta a nie dziennikarze. oni mogą pisać co chcą no chyba że ktoś jak wy uzurpujecie sobie prawo do narzucania im tego co mają pisać.

 15. premier dodano 9 lat temu

  pytają o CKiS i ci sami, bo wiedzą , gdzie "strach" czyha, p. Kudelski podejrzewam że 3. kadencji nie będzie i to w dyrektorze CKiS widzą . i chyba słysznie . następcę

 16. COS W TYM JEST dodano 9 lat temu

  Do premiera…..ciekawa teoria ciekawa…..:)

 17. dlaczego? dodano 9 lat temu

  Czy nikogo nie dziwi, że CKiS trzy razy bierze pieniądze od mieszkańców na swoją działalność? Z budżetu miasta w ramach rocznej subwencji (podatki płacone przez Siedlczan), w trakcie roku dzięki hojności rady miasta (także z budżetu, a więc mieszkańcy płacą po raz drugi) i biletowanie imprez – mieszkańcy placą trzeci raz. Czy to jest normalne?

 18. bobo dodano 9 lat temu

  Pani radny – dlaczego – a MOK nie dostaje? dostaje, ile razy? tyle samo podejrzewam. A to wszystko znaczy tyle, że budżety są za małe, a ośrodki – wyremontowane, żeby jako tako funkcjonowały potrzebują troszkę więcej pieniążków, panie radny.

 19. bobo a może dlatego? dodano 9 lat temu

  że nie potrafi Pan dyrektorze właściwie zarządzać pieniędzmi? A może to nieumiejętność planowania dyrektorze? A to już dyskwalifikuje dyrektorze ze stanowiska.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?