SPIN

POLICJA: Złapany 17-latek, który napadł staruszka dla zegarka

Aneta Borkowska środa, 30 listopada 2011, 16:28 Aktualnie, Wydarzenia

Policyjni wywiadowcy z siedleckiej komendy zatrzymali sprawcę rozboju, do którego doszło na terenie miasta. Sprawcą, który napadł i okradł 72 – letniego mężczyznę, okazał się 17 – letni mieszkaniec Siedlec. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Przed kilkoma dniami (26 listopada) około godz. 20.50 dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony przez 72 – letniego mężczyznę, że przed chwilą, w rejonie ulicy Monte Cassino, został on zaatakowany i okradziony przez nieznanego mu młodego chłopaka. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego napastnik przewrócił pokrzywdzonego na ziemię, z rowerem który prowadził, a następnie zastraszył nożem żądając wydania wartościowych przedmiotów. Napadnięty oddał sprawcy posiadany zegarek, a napastnik wraz z łupem oddalił się w nieznanym kierunku.

Skierowani na miejsce policyjni wywiadowcy po pewnym czasie, na terenie osiedla Warszawska zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Został on przez funkcjonariuszy zatrzymany, a następnie rozpoznany przez napadniętego. Sprawcą okazał się 17 – letni siedlczanin, którego osadzono w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Po wczorajszym (28 listopada) przesłuchaniu w Prokuraturze został on objęty dozorem policyjnym.Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?