SPIN

Kolejna zbiórka żywności w Siedlcach

Beata Głozak piątek, 2 grudnia 2011, 23:48 Aktualnie, Wydarzenia

Do niedzieli w największych sklepach w mieście trwać będzie kolejna zbiórka żywności organizowana przez Banki Żywności. Zbiórka będzie przeprowadzona na terenie miasta w godzinach między 9 a 18 w sklepach oznaczonych specjalnymi plakatami. Najbardziej potrzebne są produkty z długim terminem do spożycia, w szczególności: olej, cukier, konserwy, ryż i słodycze.

Zebrane artykuły trafią do magazynów Banków Żywności, gdzie zostaną posegregowane i przekazane lokalnym organizacjom charytatywnym, które tuż przed świętami dostarczą je do najbardziej potrzebujących Polaków. Są wśród nich osoby bezdomne, matki samotnie wychowujące dzieci, rodziny wielodzietne, osoby starsze, chore, a także placówki dla dzieci. Wsparcie, jakie przekazują Banki Żywności, ułatwia organizacjom i instytucjom pracę na rzecz aktywizacji, rehabilitacji i innej pomocy osobom wykluczonym lub zagrożonym wykluczeniem społecznym.

bg

6 komentarzy

 1. bb dodano 9 lat temu

  Ładna nazwa – wykluczenie społeczne. Tylko dlaczego dany osobnik jest wykluczony ze społeczeństwa? Alkohol, prochy itp. uzależnienia. Idea tej zbiórki piekna, tylko czy dary trafia do tych naprawdę potrzebujących pomocy? Swoje zdanie na temat podobnych akcji wyraziłam w komentarzu do artykułu o szlachetnej paczce i nie zmienię go. Ta pomoc wcale nie trafia do najbardziej potrzebujących, a rozdawnictwo pogłębia tylko patologie.

 2. malkonent Jasio dodano 9 lat temu

  Czy pod sejmem też bedą zbiorki?
  Czy pod państwowymi urzędami Urzędasami też będą zbiorki?
  Tam Wielkie mogą być zbiórki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. peter dodano 9 lat temu

  tylko dlaczego później takie artykuły trafiają np. do mnie… bo znajoma dostała?? 20kg kaszy.. i nie ma co z tym zrobić… chore

 4. obserwator dodano 9 lat temu

  Jak za komuny , a miało być lepiej.

 5. zbiórki dodano 9 lat temu

  Pan (czytaj ten od majątków, herbów) przez cały rok bawił się i ciemiężył społeczeństwo, a na święta obdarowywał ich produktami spożywczymi (kilogramem ziemniaków, gałęziami do palenia w piecu).
  Mimo, że nie ma takiej biedy jak dawniej ludzie chcą mieć "Panów" lubią też dostać te 20 kg kaszy by ją późniejwyrzucić na śmietnik.

 6. Do zbiorki z niedziela, 4 Grudzień 2011, 10:46 dodano 9 lat temu

  Do zbiórki dobrze to ująłeś/aś

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?