Koszykarki z MKK ratują honor Siedlec…

Beata Głozak niedziela, 4 grudnia 2011, 14:04 Sport, Wydarzenia

Zawodniczki z MKK Siedlce uratowały honor Siedlec – tak krótko można podsumować sportową sobotę w wykonaniu naszych zespołów. Po porażce koszykarzy i siatkarzy w meczach wyjazdowych, podopieczne trenerów Arkadiusza Mazurkiewicza i Teodora Mołłowa pokonały na własnym parkiecie drużynę MKK Sokołów Podlaski 83:71.

Pierwsze dwie kwarty należały zdecydowanie do siedlczanek, który wyszły nawet na 17 punktowe prowadzenie, ale po przerwie 7 punktowa przewaga jaką wypracowały na koniec 2 kwarty zamieniła się w pewnym momencie w dwupunktowe prowadzenie gości. Nie rozbiło to jednak naszych koszykarek i na 10 minut przed końcem spotkania znowu prowadziły. Tym razem 56:52. W ostatniej odsłonie meczu w zespole z Sokołowa zapanowała nerwowa atmosfera. Liczne faule jakich dokonywał na naszych zawodniczkach tuż przed końcową syreną i wykorzystane przy tych okazjach rzuty osobiste siedlczanek sprawiły, że spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 83:71. Należy podkreślić, że podopieczne duetu trenerskiego Mazurkiewicz/ Mołłow zachwycały wręcz zwłaszcza w końcówce celnymi rzutami wolnymi.

W meczu najwięcej, bo 21 punktów dla siedleckiej drużyny zdobyła rozgrywająca Paulina Gajdosz zaliczając jeszcze 9 zbiórek i 5 asyst. – Wygrałyśmy zasłużenie. Ta wygrana smakuje podwójnie – powiedziała nam tuż po zwycięstwie Paulina.

Emocji było bardzo dużo, ale na szczęście nie dałyśmy się im ponieść. Kontrolowałyśmy spotkanie w ważnych momentach spotkania. Grałyśmy akcje do pewnych punktów, przezwyciężyłyśmy kryzys, który nas chwilowo dopadł i właśnie to dało nam zwycięstwo.  Wcześniej nie czułam takiej presji, że to Sokołów, ale nasz trener zawsze powtarzał: dziewczyny wygrajcie z Sokołowem i dzisiaj to zrobiłyśmy. Dałyśmy mu taki prezent.

Trener Arkadiusz Mazurkiewicz nie ukrywał, że sobotnie spotkanie było bardzo ważne dla całego zespołu. Mimo zadowolenia z wyniku bez zbędnych sentymentów wyliczył jednak błędy jakie przypadły w udziale swojej drużynie.

W połowie drugiej kwarty prowadziliśmy 13 punktami i należało taki wynik utrzymać, ale przyszły dwie głupie straty i zagotowanie się w akcjach defensywnych kiedy można było  to odczekać i efekt był taki, że dziewczyny nas dopadły. Dopiero w ostatnich minutach nadrobiłyśmy straty. Nie wykorzystaliśmy swoich atutów:  bardzo wysokie dziewczyny, przewaga wzrostowa na desce a przegrywaliśmy deskę – to było dla mnie niesamowite. Trzeba było uważać na rzuty z dystansu – wydawało nam się, że Weronika Toporowska (rozgrywająca Sokołowa – przyp. red.) jest ostudzona po dwóch kwartach, ale okazało się, ze jak lider to lider – z prawdziwego zdarzenia. Zaważyła zespołowa gra. Zdecydowanie to zwycięstwo smakuje nam podwójnie. W pierwszej kolejce zagraliśmy słabiutko z Sokołowem i nie będę się tutaj tłumaczył. Najważniejsze, że rewanż się udał.