SPIN

Czy miasto kupi nieruchomość od RUCH S.A?

Beata Głozak wtorek, 6 grudnia 2011, 22:49 Siedlce, Wydarzenia

Miasto najprawdopodobniej przystanie na propozycję dyrektorki spółki Ruch S.A i kupi prawo użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Bohaterów Getta 2. W tej chwili mieści się tam oddział „Mazowieckiego regionu sprzedaży” Ruch. Oferowana cena za sprzedaż tej nieruchomość to 750 tys. zł. Projekt odpowiedniej uchwały już powstał.

Działka, na której stoi budynek mieści się tuż za Starostwem Powiatowym. Wieczystym użytkownikiem nieruchomości jest RUCH S.A, a właścicielem gruntu Skarb Państwa.

– Prezydent uznał, że jest to bardzo dobra oferta i bardzo dobra działka dlatego na najbliższej sesji miejskiej zwróci się do radnych z projektem, który da mu zielone światło do negocjacji odnośnie nabycia nieruchomości od firmy Ruch S.A – mówi Paweł Mazurkiewicz, rzecznik prasowy UM Siedlce. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka ma być przeznaczona pod usługi administracji i usługi. Teren położony w centrum miasta jest bardzo atrakcyjny a jego powierzchnia wynosi ponad 1500 m kw. Jak powiedział nam rzecznik prasowy w tej chwili ciężko jest mówić o jego konkretnej przyszłości. – Można za to powiedzieć, że tak jak czytamy w projekcie uchwały – będzie on przeznaczony na potrzeby miasta.

bg

 

2 komentarze

  1. efaster dodano 10 lat temu

    no ładnie najpierw komenda Policji, teraz Ruch. Co będzie kolejne kryminał ?? Albo biskup chce mieć, w czym wybierać (na muzeum diecezjalne i JP II). Albo Prezydent zbiera nieruchomości by mieć, za co wybudować ratusz na pl. Sikorskiego. Oj ciekawie będzie do końca obecnej kadencji RM. Coś się kroi …. tylko pytanie co. Czyżby "cisza" przed burzą ??

  2. O co qwa chodzi? dodano 10 lat temu

    Od czasu do czasu słyszymy, że Miasto musi sprzedać jakieś działki np. teren przy stadionie, bo potrzebuje pieniędzy. Za chwilę chce kupić działkę. Czy jest to jakaś strategia, czy "widzimisię" Pana Prezydenta? Ciekawe za ile zostanie sprzedana działka przy stadionie? I kto ją kupi?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?