SPIN

Czesław zaśpiewa w Siedlcach

Aneta Borkowska środa, 7 grudnia 2011, 20:29 Kultura, Wydarzenia

W niedzielę 11 grudnia o godz. 20. w Sali Widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury zaśpiewa Czesław Mozil – wokalista, kompozytor, producent i akordeonista. Absolwent Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze. Założyciel Tesco Value i Czesław Śpiewa. Mieszkający w Danii, obecnie w Krakowie, niepokorny twórca alternatywnego popu.

Na repertuar składać się będą wybrane piosenki z trzech płyt artysty. Czesław gra muzykę trudną do zdefiniowania, ale jak twierdzi jest to połączenie tanga, pop kabaretu, punka i inteligentnego rocka. Koncerty Czesław Śpiewa są energetyczne i pełne zaskakujących dźwięków, które elektryzują widzów. W towarzystwie barwnych przyjaciół z Dani Czesław urzeka publiczność swoimi monologami na temat naszej polskiej rzeczywistości.

W 2008 roku ukazał się pierwszy album artysty „Debiut”. Czesław skomponował muzykę i zaśpiewał teksty napisane przez internautów i Michała Zabłockiego. Przebojem albumu stała się „Maszynka do świerkania”. „Debiut” pokrył się dwukrotnie platyną, a Czesław został nagrodzony trzema Fryderykami.

Nowy album POP to teatr współczesnej Polski, w którym sztuka i kicz występują na jednej scenie. Akordeon kontra orkiestra symfoniczna. Piosenki opowiadają o Polsce, klasie średniej zachłyśniętej zmianami, muzycznym szufladkowaniu, zanikającej miłości i nadziei. POP to efekt pracy Czesława i przyjaciół. Na płycie gościnnie zaśpiewała Gaba Kulka w “Caravan”, Nergal w “Dziewczyna z Branży” oraz Kasia Nosowska w “Ceasia & Ruben”.

7 listopada 2011 miała miejsce premiera nowego albumu Czesław Śpiewa Miłosza. Czesław Mozil o nowej płycie: Jeśli ktoś posłucha tej płyty i zacznie sam szukać w poezji Miłosza, czegoś dla siebie, czegoś bliskiego, to będę najszczęśliwszym chłopcem na świecie. Czesław Śpiewa Miłosza, to akustyczne dźwięki kontrabasu, pianina i trąbki. Delikatne akcenty barokowych skrzypiec i harfy. Prosta klasyczna forma, przez którą przeplatają się fragmenty jazzu, walca i teatralnego popu. Tęsknota łączy się z namiętnością, miłość wymienia z bólem, czuć melancholię i emigrację. Czesław Śpiewa Miłosza, to kompozycje Czesława Mozila w aranżacjach muzyków tworzących Czesław Śpiewa.

Skład zespołu: Czesław Mozil – wokal, Martin Bennebo Pedersen – akordeon, Jakob Munck Mortensen – tuba, Troels Drasbeck – perkusja.

Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży oraz 40 zł w dniu koncertu do nabycia w kasie MOK przy ul. Pułaskiego 6 w godz. 8–17.

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?