SPIN

Time For Jazz – Krystyna Stańko

Aneta Borkowska sobota, 10 grudnia 2011, 12:16 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza na koncert z cyklu Time For Jazz. W środę (14 grudnia) o godz. 19.30 w Sali Białej kompozycje Petera Gabriela zaśpiewa Krystyna Stańko.

Wokalistka zafascynowana twórczością Petera Gabriela zaprosiła do współpracy znakomitych instrumentalistów: Dominik Bukowski – wibrafon, kalimba, Piotr Lemańczyk – kontrabas, Kuba Staruszkiewicz – perkusja, Marcin Gawdzis – trąbka.

Brzmienie zespołu jest na wskroś jazzowe i  wpisuje się we współczesne nurty tej muzyki. Nie brakuje partii improwizowanych, do których twórczość  Petera Gabriela  jest jak się okazuje wspaniałym tworzywem. Interpretacje Krystyny Stańko i towarzyszących  jej artystów   nadają  jej szczególnej,  jazzowej poetyckości, a wspólną cechą pozostaje przestrzeń i magia tej muzyki. Podczas koncertów można usłyszeć będzie ciekawe wersje: SKY BLUE, MERCY STEET, THE RHYTHM OF THE HEAT, RED RAIN i inne. Ciemna, welwetowa barwa głosu artystki, oryginalne instrumentarium, często odważne aranżacje to znak rozpoznawczy tego niezwykłego projektu. „Secretly” jest rodzajem hołdu  Krystyny  Stańko dla wybitnego twórcy, którego trudno  zdefiniować, który wymyka się jednoznacznym ocenom.

Bilety w cenie 15 zł w przedsprzedaży oraz 20 zł w dniu koncertu do nabycia w kasie MOK przy ul. Pułaskiego 6 w godz. 8–17.

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?