SPIN

Orkiestra Dni Naszych – drugi koncert jubileuszowy

Aneta Borkowska niedziela, 11 grudnia 2011, 23:42 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na drugi z koncertów jubileuszowych zespołu Orkiestra Dni Naszych. Koncert odbędzie się 16 grudnia o godz. 19. w Sali Białej i będzie swoistym podsumowaniem dorobku zespołu na przestrzeni 20 lat, przygotowanym specjalnie dla siedleckiej publiczności.

„20 lat balladowo” to 20 lat wspólnych podróży koncertowych po Polsce i Europie. To ponad 1600 koncertów dla dorosłych i ok. 900 koncertów dla dzieci. Z okazji jubileuszu zespół nagrał dwie nowe płyty: „20 lat balladowo” i „20 lat folkowo”. Zespół w swojej autorskiej twórczości łączy elementy folkloru podlaskiego, kaszubskiego, podhalańskiego, irlandzkiego, szanty a także elementy muzyki klasycznej oraz ekspresje ostrego rocka.

Maciej Szajkowski z Kapeli Ze Wsi Warszawa tak oto charakteryzuje ODN: „Brzmienie na granicy techno, ostrego rocka i muzyki symfonicznej. Czterech muzyków (plus vokal), a wrażenie prawdziwej orkiestry. Do tego energia – tornada pustoszącego wszystko na swojej drodze. Skrzypcowe wariacje nie gorsze od Nigela Kennedy’ego, transowy bas jak u Laswella, gitara przechodząca od łagodnej ballady po metalowe furie. Na żywca zespół zmienia się w sceniczne bestie. Tak naprawdę Orkiestra, oprócz tego, że już od dawna jest klasykiem w swoim gatunku, wykreowała nowy styl w polskiej muzyce, jest zespołem wiarygodnym, nie napędzanym sezonową modą. Nie wyskoczyli wczoraj sroce spod ogona, tylko przecierają koncertowe szlaki od 20 lat (dane na 2011 rok – przyp. red.). Bez wazeliny i zbędnego podlizu – ODN to w tej chwili jeden z najciekawszych zespołów koncertowych pośród ekip tzw. sceny folkowej.”

Skład zespołu:
Iwona Kobylińska – śpiew
Jerzy Kobyliński – gitara, śpiew
Mariusz Andraszek – gitara basowa, śpiew
Michał Jelonek – skrzypce
Paweł Chojnacki – perkusja

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?