SPIN

OCZAMI KOBIET: Służące

Aneta Borkowska niedziela, 11 grudnia 2011, 23:58 Kultura, Wydarzenia
Kadr z filmu "Służące" - NoveKino Siedlce

Kadr z filmu "Służące" - NoveKino Siedlce

„Służące” to adaptacja bestsellerowej powieści Kathryn Stockett i choć to fikcja, zawiera więcej niż garść prawdy. Próżno szukać w tym filmie nagłych zwrotów akcji czy skoków adrenaliny. Twórcy postawili na dopracowaną fabułę i jeszcze lepsze kreacje aktorskie. I w ten sposób powstała przepiękna, wzruszająca, niepozbawiona humoru i ciepła opowieść o zwyczajnych ludziach.” (Marcin Pietrzyk, filmweb).

W najbliższą środę (14 grudnia) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat „Służące”.

Akcja filmu toczy się w stanie Mississippi w latach 60. W roli głównej występuje Emma Stone (gwiazda hitu kinowego „Zombieland”) grająca Skeeter, dziewczynę z dobrego domu z południa, która po studiach marzy o karierze pisarki. Niespodziewanie wywraca do góry nogami życie swoich przyjaciół i mieszkańców rodzinnego miasteczka, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą, która służy w najzamożniejszych rodzinach w okolicy. Nominowana do Oskara Viola Davis w roli Albeen decyduje się ujawnić ciemne sekrety życia czarnoskórej mniejszości. Ze zwierzeń rodzi się przyjaźń. Okazuje się, że przyjaciółki mają sobie dużo do opowiedzenia. Zarówno one, jak i inni mieszkańcy miasteczka są świadkami zmieniających się czasów i obyczajów.

Służące
reżyseria: Tate Taylor,
scenariusz: Tate Taylor,
aktorzy: Emma Stone, Bryce Dallas Howard, Viola Davis,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Indie, USA, Zjednoczone Emiraty Arabskie,
rok produkcji: 2011,
czas trwania: 146 minut

źródło: NK Siedlce, filmweb / opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?