SPIN

Caro Dance – 2 złote medale na Mistrzostwach Świata

Aneta Borkowska poniedziałek, 12 grudnia 2011, 15:14 Kultura, Wydarzenia

W dniach 6-10 grudnia w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa Świata w Jazz Dance i Modern Dance, na które zjechało ponad 1000 tancerzy z 15 państw. W tym roku w tanecznych rozgrywkach zmagało się tylko 15 tancerzy Teatru Tańca Caro Dance .

W kategorii Mini Formacji Modern Dance Juniorzy tancerze Iwony Orzełowskiej pozostawili w pokonanym boju całą europejską czołówkę i bardzo silną reprezentacje Kanady i zostali Mistrzami Świata Small Formation Modern Junior.

W kategorii Solo Modern Dzieci Chłopcy najlepszym tancerzem okazał się stypendysta Miasta Siedlce jedenastoletni Piotr Mokrzecki solista dziecięcej grupy Caro Dance i został Mistrzem Świata Modern Solo Children.

W pozostałych kategoriach tancerze Caro Dance zdobywali srebrne i brązowe medale.
– 2 miejsce – srebrny medal – Konrad Plak Junior Solo Modern Dance,
– 2 miejsce – srebrny medal – Junior Mini formacja Jazz Dance,
– 2 miejsce – srebrny medal – Junior Formacja Modern Dance,
– 2 miejsce – srebrny medal – Junior Formacja Jazz Dance,
– 3 miejsce – brązowy medal – Piotr Mokrzecki Children Solo Jazz Dance,
– 3 miejsce – brązowy medal – Wiktoria Ratyńska, Piotr Mokrzecki duo Children Modern Dance.

źródło: CKiS

3 komentarze

 1. fanka Caro Dance dodano 10 lat temu

  Gratulacje , jak zwykle Caro Dance nie zawiodło . Dwa tytuły Mistrza Świata ,cztery wicemistrzowskie i dwa drugie wicemistrzostwa ? To jest wynik..znowu możemy być dumni z dzieci w Sedlcach.

 2. GRATULACJE! dodano 10 lat temu

  Należy też poinformować społeczeństwo ile te sukcesy kosztują miasto.
  Wyjazd 2 ośrodków kultury na takie balety (pewnie ponad 100 osób) kosztuje kilka groszy. Nieświadomy naród tylko się temu przygląda.

 3. Rodzic-informacja w imieniu Caro Dance Theater dodano 10 lat temu

  Nie wiem jak koszty ponosił Mok na Luz.. ale tancerze Caro Dance- 15 osób z własnej kieszeni zapłaciło noclegi wyżywienie i transport. Ckis tylko opłaciło koszt noclegów,przejazdu dwóch opikunów i opłate manipulacyno-startową
  ( choreograf był opłacony przez stowarzyszenie). I nieświadomy "naród" znowu szczuje bo ma doświadczenia ze sportu ??? czy jest złosliwy i chce znowu dołowac CKIS ?, Zaznaczyłam sportowc, gdzie są pokrywane pełne koszty ich wyjazdów przez kluby to to samo mysli sie o tancerzach.Niestety tancerze Caro Dance -juniorzy muszą prawie wszystko zapłacić ze swojej kieszeni, a ścislej z rodziców kieszeni , jak chcą wyjechać na turnieje tańca.
  Więc jak masz nadal problemy malkontencie to dalej rozliczaj ale Mok -złosliwcze. Ale pewnie tego nie zrobisz bo gdybyś stosował takie same kryteria do CKIS i Moku to już miesiąc wcześniej przy artykule LUZU z Mistrzostw Świata z Riesa -Niemcy ,zadałbyś to pytanie. Różnica jest między tymi grupami oprócz finasowani jeszcze jedna.Caro jak wyjeżdza to nie tylko w większości za swoje-rodziców pieniądze ,ale też wyniki są zwykle ZŁOTE ,Czyli Mistrzostwo Świata na tych "baletach" dla Caro zwykle przypada. A tak na margiesie z toku wypowiedzi i wspomnieniu o baletach to chyba odezwął się "wielbiciel baletu" z innego tematu ? Po reszte informacji zapraszamy do MOKU !

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?