SPIN

POLICJA: Mieszkaniec pomógł w ujęciu wandali

Aneta Borkowska środa, 14 grudnia 2011, 15:05 Aktualnie, Wydarzenia

Siedleccy policjanci po raz kolejny dzięki reakcji jednego z mieszkańców miasta mogli podjąć natychmiastową interwencje, która zakończyła się zatrzymaniem 3 wandali demolujących samochody na parkingu przy ul. Warszawskiej. Pijani sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

W niedzielę (11 grudnia) w nocy tuż po godzinie 1 dyżurny siedleckiej komendy otrzymał telefon od jednego z mieszkańców miasta informujący o tym, że widzi on na jednym z parkingów przy ulicy Warszawskiej grupę młodych mężczyzn, którzy demolują samochody. Na miejsce natychmiast skierowano patrol interwencyjny. Policjanci zatrzymali we wskazanym rejonie 3 młodych mężczyzn w wieku od 17 do 24 lat. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Pracujący przy tej sprawie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają udział poszczególnych zatrzymanych w zaistniałym zdarzeniu. Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Powyższa sytuacja po raz kolejny wskazuje, że właściwa reakcja społeczna – czyli telefon do dyżurnego od mieszkańca miasta, pozwala policji na natychmiastową interwencję i zatrzymanie sprawców. Osobie, która powiadomiła o tej sytuacji serdecznie dziękujemy.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

4 komentarze

 1. Faryseusz dodano 10 lat temu

  Z ucha strzelił ktoś:-)

 2. Brawo dodano 10 lat temu

  Na szczęście są ludzie, którzy nie są obojętni na debilizm.

 3. tak jest dodano 10 lat temu

  Razi mnie przeświadczenie społeczeństwa na fakt, że ktoś zareagował na zło dziejące się wokół niego musi być odebrane jako "strzelanie z ucha". Zostało nam to po czasach komunizmu, gdy taka postawa była odbierana jako donosicielstwo. Trzeba się wreszcie obudzić z tego amoku i dowiedzieć się, na czym polega postawa obywatelska, a kraj będzie bezpieczniejszy.

 4. Robbie dodano 10 lat temu

  Faryseusz, ciekawe co byś powiedział, gdyby ci idioci skakali po twoim aucie. Chociaż…, nie wiem czy po głowie, nie byłoby lepszym rozwiązaniem 😛

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?