SPIN

Budowa aquaparku na poziomie mniej niż zerowym

Aneta Borkowska niedziela, 18 grudnia 2011, 23:51 Siedlce, Wydarzenia
Aquapark w budowie. Fot. BG

Aquapark w budowie. Fot. BG

Nie ma opóźnień w budowie siedleckiego aquaparku przy ul. Jana Pawła II. – To są zmiany harmonogramu realizacyjnego – mówi Mirosław Pawłowski, prezes ARMS i ma nadzieję, że do końca tygodnia budowa basenu zostanie zakończona. Dokładnie budowa basenu na poziomie „minus jeden”.

W sierpniu tego roku podczas jednej z konferencji prasowych prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce przedstawił optymistyczny przebieg prac przy budowie aquaparku. Ówczesny harmonogram robót  przewidywał bowiem, że do zimy zobaczymy basen w stanie surowym. Rzeczywistość okazała się inna. Mimo że pogoda sprzyja to w chwili obecnej zamiast stanu surowego obiektu mamy poziom mniej niż … zerowy.

JEST POZIOM MINUS JEDEN

– Kończy się wykonanie konstrukcji żelbetowych na poziomie minus jeden, czyli piwnic. To całe serce basenu: centrale klimatyzacyjne czy filtry uzdatniania wody. Czy to są opóźnienia? Nie nazwałbym tak tego. To są zmiany harmonogramu realizacyjnego. O opóźnieniach będziemy mogli mówić na początku wiosny jeśli wybudujemy ściany konstrukcyjne i przystąpimy do wypełniania urządzeniami, które są montowane przez firmy specjalistyczne – mówi Mirosław Pawłowski. – Dzisiaj robimy tak jak robimy. Nie wszystko jest zależne od wykonawcy. Prace nadal trwają zgodnie z całym projektem budowlanym – podkreśla. – Jest płyta denna ze wszystkimi izolacjami, są konstrukcyjne ściany zewnętrzne i wewnętrzne, fundamenty pod niecki basenowe, jest część stropu i wykonywane są stropy konstrukcyjne żelbetowe.

Prezes ARMS przyznaje jednocześnie, że wraz z nastąpieniem mrozów wszystkie prace zostaną wstrzymane. Czy w związku ze „zmianami harmonogramu realizacyjnego” są zastrzeżenia do wykonawcy inwestycji, firmy Zambet z Pułtuska? Czy Siedlce podzielą los Anina i Nowego Dworu Mazowieckiego gdzie opóźnienia w oddaniu basenów wybudowanych przez Zambet wyniosły kilka miesięcy?

UFAĆ WYKONAWCY

– Ze strony nadzoru inwestorskiego, który jest praktycznie codziennie na budowie, nie ma żadnych zastrzeżeń co do wykonywania zbrojenia, betonowania czy innych rzeczy przez wykonawcę. Musimy na niego (Zambet – od red.) patrzeć przez to do czego zobowiązał się u nas i co wykonuje na dzień dzisiejszy – tłumaczy prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce Mirosław Pawłowski. – W stosunku do harmonogramu pewne rzeczy są dalej zaawansowane natomiast pewne są trochę w tyle, ale to już wynika z technologii wykonywania robót realizowanych przez wykonawcę. Podczas spotkania z generalnym projektantem, inspektorami nadzoru mam zapewnienie, że w tej chwili nie ma zagrożenia do terminowego wykonania inwestycji.

Przypomnijmy. Koszt budowy aquaparku to 34 985 716, 10 zł brutto. Protokół podpisania końcowego robót przypada na święto Trzech Króli 2013 roku. Przekazanie obiektu powinno nastąpić w okolicach ferii zimowych 2013 roku. Aquapark ma mieć 3 kondygnacje.

piwnica (podbasenie, pomieszczenia techniczno-technologiczne, rozdzielnia elektryczna, zaplecze socjalne obsługi); parter (hala basenu: 1). basen pływacki o wymiarach 25×21 m, z 8-oma torami pływackimi, 2). basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi ujętymi w dokumentacji technicznej oraz z 4-ma torami do nauki pływania, 3). brodzik dla małych dzieci z atrakcjami wodnymi ujętymi w dokumentacji technicznej, 4). 2 zjeżdżalnie, 5). hamownie dla zjeżdżalni, 6). jacuzzi, sauna sucha i parowa, szatnie: damska, męska i dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia ratowników, recepcja, restauracja, widownia); I piętro (galeria z widokiem na halę basenową, pomieszczenia administracyjne, sala szkoleniowa z widokiem na część basenową, 4- torowa kręgielnia z barem, stoły bilardowe).

bg

no images were found

4 komentarze

 1. Siedlce dodano 10 lat temu

  Nie wierzę. Już obiecana przez Pana viceJG obwodnica miała być oddana na koniec października 2011. Wczoraj 18.12 rogatki zdjęte , a pod mostem kolejowym samochody wypompowujace wodę, które blokowały przejazd. A tak obiecywał. Tyle kasy poszło i przed Świętami znowu utkniemy w korkach.

 2. do Siedlce dodano 10 lat temu

  dokładnie.dużo gadania, zero konkretów.

 3. efaster dodano 10 lat temu

  ok. realny termin to wrzesień 2013 roku.

  Obwodnica i Stadion (a właściwie boisko z jedną trybuną) też miały być "na czas".

 4. ściema dodano 10 lat temu

  Opowiadanie iż jest to zmiana harmonogramu to robienie na razie alibi i dobrego samopoczucia na Święta przez Pawłowskiego. To wiecej iż pewne, że Zambet nie wykona tego w terminie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?