SPIN

IV Festiwal Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza”

Aneta Borkowska wtorek, 20 grudnia 2011, 10:49 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury oraz  Centrum Kultury i Sztuki zapraszają dzieci, młodzież, dorosłych oraz wielopokoleniowe rodziny do wspólnego kolędowania na IV Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza”.

Nazwa inicjatywy „Kolędowe Serce Mazowsza” w bardzo piękny i konkretny sposób promuje świąteczne i noworoczne tradycje regionu, a co najważniejsze angażuje artystycznie i społecznie wielu mieszkańców województwa mazowieckiego. O sukcesie przedsięwzięcia – Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza” świadczy ogromna popularność jaką osiągnęła III edycja. Wzięło w niej udział ponad 1200 uczestników oraz 5000 widzów z obszaru Województwa Mazowieckiego.

W dniach 4 stycznia– 2 lutego odbędzie się IV Festiwal Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza 2012” obejmujący swoim zasięgiem cały obszar Województwa Mazowieckiego. Przesłuchania konkursowe zaplanowano w 6 kategoriach:
– szkoły podstawowe kl. I-III,
– szkoły podstawowe kl. IV-VI,
– gimnazja,
– szkoły ponadgimnazjalne,
– rodziny i dorośli,
– chóry.

Harmonogram przesłuchań konkursowych:
– 4-13 stycznia – eliminacje miejskie i powiatowe:
– 4 stycznia (Mińsk Mazowiecki),
– 9 stycznia (Zegrze, Łosice, Sulejówek),
– 10 stycznia (Garwolin, Sokołów Podlaski, Kałuszyn),
– 11 stycznia (Mrozy, Warszawa),
11-12 stycznia (Siedlce),
– 13 stycznia (Węgrów),
13-14 stycznia – finał wojewódzki (Siedlce),
– 17 stycznia – ogłoszenie wyników,
2 lutego – koncert laureatów (Siedlce).

Szczegółowe informacje o festiwalu: regulamin, karta zgłoszenia, harmonogram przesłuchań dostępne na stronie: www.koledowesercemazowsza.sacro.pl

źródło: MOK

2 komentarze

  1. dlaczego to takie rozlazłe dodano 10 lat temu

    13-14 finał wojewódzki i koncert laureatów powinien być, a tu jak zwykle jakieś numery kręcą.

  2. miniStrant dodano 10 lat temu

    Dlaczego obchodzimy święta Kościoł rzymsko Kato[ickiego, kiegy w/g Pawa Kanononicznego (kościoł) nie ma w kraju katolików.

    Od 1410r.żaden Polak nie jest katolikiem.Jesteśmy heretykami. Papież Grzegorz XII rzucił klątwę na Króla polskiego i naród polski za walkę ze świętym zakonem krzyżackim.Do tej pory żaden papież tej klątwy nie zdjął,więc nie jesteśmy katolikami,tylko heretykami. Według prawa kanonicznego ta KLĄTWA obowiązuje do dnia dzisiejszego"
    Nawet nasz Karol Wojtyła, który był papieżem jej nie zjął to jest wstyd dla wiary katolickiej . Teraz się tę sprawę ukrywa dlaczego kościół boi się prawdy o sobie??? Łatwo czerpać zyski od państwa i władz lokalnych.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?