SPIN

POLICJA: Uczą jazdy na motorowerze i motocyklu ”na sucho”

Aneta Borkowska środa, 21 grudnia 2011, 15:31 Aktualnie, Wydarzenia

Dzięki wykorzystaniu najnowszej techniki siedleccy policjanci mają możliwość szkolenia uczniów miejscowych szkół w jeździe na motorowerze i motocyklu. Te specyficzne lekcje odbywają się w salach lekcyjnych, gdzie dzieci i młodzież ćwiczą sztukę jazdy „na sucho” przy wykorzystaniu symulatora.

Od kilku tygodni siedlecka komenda dysponuje nowoczesnym symulatorem jazdy. Urządzenie to praktycznie codziennie wykorzystywane jest w działalności profilaktycznej policji. Jedno z takich spotkań, na którym uczniowie mogli wypróbować swoje umiejętności i wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego odbyło się wczoraj (20 grudnia) na terenie Szkoły Podstawowej Nr 7 w Siedlcach.

Symulator to przede wszystkim komputer, na którym zainstalowano program przypominający popularną grę. Dodatkowo jest on sprzężony z kierownicą i dźwignią zmiany biegów oraz hamulcem, tak jak w oryginalnym motorowerze. Każdy chętny, który chce zasiąść za kierownicą tego nietypowego jednośladu obowiązkowo musi założyć odblaskową kamizelkę. Ma to wyrobić w nim prawidłowy nawyk dbania o własne bezpieczeństwo na drodze.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?