SPIN

Siedlecka straż pożarna protestuje

Beata Głozak czwartek, 22 grudnia 2011, 20:47 Siedlce, Wydarzenia
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej oflagowana. Fot. BG

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej oflagowana. Fot. BG

Wczoraj siedleccy strażacy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. Jak powiedział nam Adam Dziura, rzecznik prasowy siedleckiej straży pożarnej akcja polega wyłącznie na oflagowaniu strażnic miejskich i samochodów.

– To protest przeciwko dyskryminacji służb w ramach jednego resortu. Jest to podyktowanie nierównym traktowaniem służb mundurowych podlegającym Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji – wyjaśnia Dziura.

Chodzi o obietnicę podwyżek złożoną tylko policjantom przez rząd. Dla strażaków jest to tym bardziej niezrozumiałe, że obowiązują ich te same przepisy płacowe i emerytalne co policjantów.

– Nasze protesty mogą przyjąć różne formy. Jedną z nich mogą być wiece pod siedzibą ministerstwa. Przewidywany jest także strajk włoski, czyli robienie wszystkiego co jest zgodne z przepisami w bardzo skrupulatny sposób bez dodatkowych spraw jakie wykonujemy nieodpłatnie na rzecz własnej jednostki – informuje rzecznik.

bg

3 komentarze

  1. kierowca dodano 10 lat temu

    A nie można zrobić prostego zdjęcia…

  2. zainteresowany dodano 10 lat temu

    Panie rzeczniku straży ogniowej niech Pan wyjaśni o co chodzi bo "robienie wszystkiego co jest zgodne z przepisami w bardzo skrupulatny sposób bez dodatkowych spraw jakie wykonujemy nieodpłatnie na rzecz własnej jednostki" brzmi kuriozalnie. Sugeruje Pan, że strażacy robią coś co jest niezgodne z przepisami bo nie łapię o co chodzi?

  3. zainteresowany dodano 10 lat temu

    Panie rzeczniku straży ogniowej niech Pan wyjaśni o co chodzi bo "robienie wszystkiego co jest zgodne z przepisami w bardzo skrupulatny sposób bez dodatkowych spraw jakie wykonujemy nieodpłatnie na rzecz własnej jednostki" brzmi kuriozalnie. Sugeruje Pan, że strażacy jak nie strajkują robią coś co jest niezgodne z przepisami bo nie łapię o co chodzi?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?