SPIN

POLICJA: Rozbój ”na telewizor” – sprawcy złapani

Aneta Borkowska piątek, 23 grudnia 2011, 14:27 Aktualnie, Wydarzenia

Policjanci pionu kryminalnego ustalili i zatrzymali trzech sprawców rozboju dokonanego metodą na tzw. „telewizor”, do którego doszło na terenie Siedlec na początku grudnia. Dzisiaj (23 grudnia) o ich dalszym losie zadecyduje Sąd. Przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

3 grudnia siedlecka komenda została powiadomiona przez mieszkańca pow. mińskiego o rozboju dokonanym w Siedlcach przez dwóch nieznanych mu sprawców. Jak wynika z zgromadzonych materiałów, ofiara przestępstwa od pewnego czasu interesowała się zakupieniem nowoczesnego telewizora. W związku z tym, że telewizory tego typu są dość drogie, pokrzywdzony chciał go zakupić po okazyjnej cenie, gdyby trafiła się tzw. „okazja”.

Po pewnym czasie zgłosił się do niego telefonicznie nieznany mu mężczyzna, który poinformował go, że słyszał o tym, że chce kupić taki telewizor i on właśnie ma dla niego taką propozycję. Po uzgodnieniu warunków transakcji pokrzywdzony umówił się z nieznanym mu sprzedającym na terenie Siedlec. W uzgodnionym terminie strony spotkały się na obrzeżach Siedlec i „sprzedający” wsiadł do pojazdu ofiary informując go, że teraz pojadą do mieszkania, aby mógł on spokojnie obejrzeć telewizor i tam sfinalizują jego zakup. Następnie mężczyźni przemieścili się na teren miasta, gdzie na jednym z parkingów położonym w ustronnym miejscu do samochodu dosiadł się „rzekomy” właściciel telewizora. Jednak mężczyzna ten po wejściu do auta zaatakował od tyłu pokrzywdzonego przyduszając go do fotela, a następnie przystawiając do głowy przedmiot przypominający pistolet zażądał wydania posiadanych przy sobie pieniędzy. W obawie o własne życie zaatakowany wydał napastnikom posiadane przy sobie kilka tysięcy złotych. Po zrabowaniu gotówki przestępcy uciekli.

Przez trzy tygodnie od chwili powiadomienia o tym zdarzeniu policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Dochodzeniowo – Śledczego siedleckiej komendy bardzo szczegółowo i skrupulatnie sprawdzali wszystkie informacje mogące naprowadzić ich na trop przestępców. Zaangażowanie funkcjonariuszy w te działania uwieńczone zostało sukcesem. Przedwczoraj kryminalni zatrzymali trzech mieszkańców pow. żyrardowskiego w wieku 33, 32 i 27 lat. Dzisiaj sąd po zapoznaniu się z materiałami w tej sprawie aresztował dwóch z nich, natomiast trzeci objęty został dozorem policyjnym.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Komentarze (1)

  1. zwierz dodano 9 lat temu

    żyrardów… i wszystko jasne! 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?