SPIN

Urzędnicy na medal. Wojewoda przypiął odznaczenia

Beata Głozak czwartek, 29 grudnia 2011, 15:21 Siedlce, Wydarzenia
Stanisław Mrówczyński odbiera odznaczenie z rąk wojewody. Fot. AB

Stanisław Mrówczyński odbiera odznaczenie z rąk wojewody. Fot. AB

1 Złoty i 5 Srebrnych Krzyży Zasługi oraz kilkanaście medali za długoletnią służbę wręczono podczas wczorajszej sesji miejskiej pracownikom siedleckiego ratusza. Odznaczeń w imieniu prezydenta kraju dokonał wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.   

 – Czuję się zaszczycony tym, że mogłem tylu wspaniałym ludziom uścisnąć rękę – powiedział Kozłowski.

Jak stwierdził „ojczyźnie można służyć bardzo różnie i bardzo różne są uzasadnienia przyznania tych odznaczeń”. – Ci, którym nadano Krzyże Zasługi w sytuacji kiedy Polska nie do końca była krajem wolnym musieli wykazać się dużą determinacją i odwagą. Tylko oni, którzy wówczas mieli odwagę podjąć walkę na rzecz Polski wolnej wiedzą jaką się za to płaciło cenę. Medale przyznawane za służbę to medale przyznawane kiedy Polska jest już wolnym krajem i nie trzeba ryzykować aresztowaniem za wolność i demokrację. To także zasługa, ale polegająca na szczególnym podchodzeniu do swojej pracy i poświęcaniu się w niej dla kogoś innego – podkreślił.

W imieniu odznaczonych głos zabrał wiceprezydent miasta Jarosław Głowacki. Podziękował prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu i wojewodzie Jackowi Kozłowskiemu a także swoim współpracownikom.  – W warunkach modernizujących się Siedlec szczególne znaczenie nabiera ma praca zespołowa a dzisiejszy dzień to także zobowiązanie dla nas wszystkich – przyznał.

bg/fot.ab

no images were found

Odznaczeni:

 • Złoty Krzyż Zasługi (1) – za zasługi w działalności na rzecz  społeczności lokalnej

Adam Bobryk

 • Srebrne Krzyże Zasługi (5) – za zasługi w działalności społecznej, niepodległościowej i regionalnej, za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, za zasługi na rzecz przemian demokratycznych w Polsce

Zbigniew Andrzejewski, Bolesław Białas, Jarosław Głowacki (wiceprezydent Siedlce), Stanisław Mrówczyński (naczelnik wydziału gospodarki komunalnej)  i Marian Wielgosz (inspektor w biurze bezpieczeństwa i ochrony ludności)

 • Złote Medale za Długoletnią Służbę (8) – za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

Grażyna Gadomska – Krawczun (miejski rzecznik praw konsumentów), Zdzisław Janik, Jan Krasuski, Zbigniew Krupowicz (wydział dróg), Wiesław Leszczyński, Ewa Maciejczyk, Danuta Omelaniuk (kierownik USC), Krystyna Talacha (kadrowa)

 • Srebrne Medale za Długoletnią Służbę (5) – za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

Dariusz Dybciak, Tamara Józwowicz (inspektor w wydziale polityki społecznej), Krystyna Pawlicka (kierownik referatu działalności gospodarczej), Marzanna Prekurat (kierowniczka biura rady miasta), Krzysztof Wymiatał (inspektor w wydziale spraw organizacyjnych)

 • Brązowe Medale za Długoletnią Służbę (2) – za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

Joanna Dziura (inspektor w wydziale finansowym), Małgorzata Krawiecka (zastępca skarbnika)

15 komentarzy

 1. jim dodano 11 lat temu

  ciekawe kiedy to prezydent nagrodzi np kasjerkę z biedronki, albo jakiegoś przedsiębiorcę którzy to całe towarzystwo utrzymują….?

 2. Komuna dodano 11 lat temu

  Takie same krzyże dawali za komuny.

 3. siedlczanin dodano 11 lat temu

  wstydzę się za ten absurd

 4. Urzędniczka dodano 11 lat temu

  Żenada! Dają odznaczenia za lata pracy w urzędzie? Nie dość że to wszystko to jedna wielka rodzina, mam na myśli cały UM, to jeszcze jakieś śmieszne odznaczenia. Hm Ciekawe kto ich do tego zgłosił.

  P.S. Pani Krawczun- Rzecznik konsumenta to faktycznie kobieta powołaniem i bardzo oddana pracy, miałam okazję skorzystać z jej pomocy.

 5. Tak? dodano 11 lat temu

  Zasłużone osoby, ale czym tak naprawdę, proszę o konkretne zasługi wymienionych urzędników. Sama praca od 8 do 16 – to chyba trochę za mało? Niektóre nazwiska wcale nie są znane, żeby nie było napisane to nawet nie wiadomo gdzie pracują!

 6. Karol dodano 11 lat temu

  Znowu Bobryk 🙁 żenada… Chciałbym się dowiedzieć za co ten pan jest odznaczany przy każdej okazji?

 7. Karol dodano 11 lat temu

  Pan Bobryk to fajny gość. Działa z obu stron i z lewicy i z prawicy. Dlatego tak często go odznaczają.

 8. Wzorcowy Urząd dodano 11 lat temu

  Gratuluję Pani Kierownik Danucie Omelaniuk, jej urząd USC Siedlce naprawdę służy interesantowi jest wizytówką dla naszego miasta i okolic

 9. wstyd brać medale z nadania Брониславa Коморовского dodano 11 lat temu

  a pan Dybciak to dostał chyba za ten tekst w Kurierze o uroczystościach 17 września, w którym skrytykował profesora historii z Białej Podlaskiej bo ośmielił się źle mówić o bolszewickiej hołocie.
  wstyd i hańba podwójna

 10. fotograf dodano 11 lat temu

  Złoto dla Bobryka to potwierdzenie , że lewactwo górą dzięki koalicji z siedleckiem PiSem.

 11. z tej samej strony dodano 11 lat temu

  plejada Gwiazd nic ująć nic dodać czyzby Pani sprzątaczka źle sprzątała jakoś Odznaki zaslużony nie dostała a przeciez to tez cięzka praca panie Pryzydencie miasta

 12. hm dodano 11 lat temu

  Wielgosz, Wymiatał, Tamara – a oni za co?

 13. fotograf dodano 11 lat temu

  Dybciak za bycie wiernym każdemu prezydentowi.

 14. kierowca dodano 11 lat temu

  Dlaczego te zdjęcia nie są krzywe.

 15. urzędnik dodano 11 lat temu

  Oj, wielka żenada . Daje się medale pracownikom za wieloletnią wzorową pracę ? Ile lat trzeba pracować w UM aby otrzymać medal ? A a może mieć poparcie w PIS? Są solidni i oddani urzednicy którzy pracują ponad 30 lat w UM .
  Panie Prezydencie , dlaczego o nich Pan zapomniał?
  Czyżby nie zasłużyli się ?
  WSTYD!
  A ponad 30 lat pracy w UM o niczym nie świadczy?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?