SPIN

Jak długo „Żółkiewski” poczeka na remont? Budżet milczy

Beata Głozak piątek, 30 grudnia 2011, 23:12 Siedlce, Wydarzenia
Czy plany remontu stają się coraz bardziej rozmazane? Fot. BG

Czy plany remontu stają się coraz bardziej rozmazane? Fot. BG

Nadal nie wiadomo jak długo IV LO im. Hetmana St. Żółkiewskiego będzie musiało poczekać na remont zabytkowego budynku przy ul. Konarskiego 1. Projekt i pozwolenie na inwestycję już są, ale w budżecie na przyszły rok nie ma o niej słowa. 

Podczas ostatniej sesji miejskiej prezydent Siedlec Wojciech Kudelski nie pozostawił wątpliwości, że na razie nie ma szans na remont szkoły.

– Nie stać nas na to, żebym ja odpowiedzialnie powiedział przed państwem, że ja w tym roku (2012) zacznę budowę „Żółkiewskiego”, bo to byłby nieracjonalny wydatek. Pan dyrektor Jagiełło jest z PiS-u. To jest mój kolega i ja mu odmawiam. Mówię „Poczekasz. Poczekasz aż będzie odpowiednia atmosfera do tego i pieniądze żeby te szkołę odbudować. Na razie jest tak jak jest – szczerze przyznał prezydent.

Wcześniej zaznaczył również, że inwestycja w liceum to duży wydatek a niż demograficzny z jakim borykają się nie tylko Siedlce a cały kraj nakazuje ją dwa razy przemyśleć.

Z argumentem niżu demograficznego nie zgadza się Jacek Jagiełło, dyrektor szkoły. Jego zdaniem żadne siedleckie liceum ogólnokształcące nie ma problemu z naborem uczniów.

– Prezydent ma prawo to powiedzieć, ale my wiemy co my mamy a mamy zawsze nadwyżkę. Kształcimy od zawsze na wysokim poziomie – stwierdził.

Czy słowa prezydenta odczytuje jako złą wróżbę? Nie i przypomina, że nadal pamięta słowa Wojciecha Kudelskiego, który obiecał, że remont budynku będzie.

– Czy to stanie się w roku 2012, 2013 czy 2014 to i tak się stanie. Na pewno nie odpuścimy i będziemy się przypominać władzom samorządowym. Miedzy innymi stąd moja obecność na sesji podczas omawiania założeń budżetowych.

bg

**** Przypomnijmy. Podczas uroczystości z okazji 20-lecia reaktywowania IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego Wojciech Kudelski, prezydent miasta powiedział, że podpisał zgodę na remont szkoły. Decyzja ta ważna jest przez 3 lata. Wtedy też z jego ust padły słowa.

Jestem przekonany, że miasto zrobi wszystko, aby w ciągu tego czasu znaleźć środki na realizację tej inwestycji. Jestem przekonany też o tym, że liczba młodzieży w naszym mieście będzie wystarczająca, aby zapełnić mury tej szkoły, żeby była potrzeba remontu tej szkoły.

8 komentarzy

 1. wyrok dodano 11 lat temu

  Wyrok już dawno zapadł… Remontu żółkiewskiego nie będzie, nie ma na to żadnych szans. za chwilę padnie kolejówka, to tam pójdą żółkiewszczacy, a budynek po IV LO z placem razem p. prezydent po prostu sprzeda, i jeszcze pewnie tak, że wyburzy i sprzeda sam plac. Niestety, znowu kasa na dokumentację rozbudowy liceum – kilkaset tysięcy – w błoto, nie mówiąc już o samym budynku i jego wartości historycznej. Może być też druga opcja – sprzedać kolejówkę i za kasę stamtąd remontować Żółkiewskiego, ale chyba to nie wchodzi w grę.

 2. wyrok dodano 11 lat temu

  oj zapadł oj zapadł . Nie wyburzą budynku . Biskup się poświęci o odbuduję go. Dostanie go za symboliczną złotówkę. Prezydent z PiS i dyrektor z PiS już to postanowili.

 3. d dodano 11 lat temu

  Biskup jest do wymiany.Lekceważy starszych księży a młodych poniża.Nie bierze udziału w zjazdach Konferencji Episkopatu Polski.
  A co do remontu, to myślę że pieniądze na to powinny się znaleźć.Kosztem pensji urzędników i prezesów spółek.

 4. obserwator dodano 11 lat temu

  Biskup i Prezydent to jedna ręka.W mieście Siedlce jak w nazwie coś jest napisane święty to kasa się znajdzie i tu jak Żułkiewski przed nazwą będzie miał święty to na odbudowę się znajdzie kasa.

 5. miniStrant dodano 11 lat temu

  Czekają, czekają aż się rozsypie i wtedy biskup zabierze działkę, albo siedlecki budowlaniec

 6. xx dodano 11 lat temu

  bardzo mnie interesuje skad wiadomo ze kolejowka upadnie, co sie stanie z nauczycielami i uczniami?

 7. marcin dodano 11 lat temu

  A co wy się tak tego Biskupa tak uczepiliście !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. księgowy dodano 10 lat temu

  bo to wszyscy wyznawcy d… palikota

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?