SPIN

Poliklinika trzyma komendanta policji za słowo

Aneta Borkowska poniedziałek, 2 stycznia 2012, 18:53 Siedlce, Wydarzenia

„W życiu istnieją rzeczy, o które warto walczyć do końca. Najpierw nas ignorowano, nie chciano z nami rozmawiać, śmiali się z nas, potem zaczynali z nami walczyć. Ale to my wygrałyśmy tą bitwę” – mówi Marzenna Ilczuk.

SPIN o bitwie między policją, a Polikliniką pisał wiele razy. Przypomnijmy. Ponad rok temu Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu postanowiła w ramach oszczędności przenieść siedzibę siedleckiego komendanta policji z ul. Prusa do budynku przy ul. Starowiejskiej 66, w którym mieści się Poliklinika. Policja jak tłumaczyła zamierzała zająć tylko niektóre z pomieszczeń. To jednak oznaczałoby koniec istnienia placówki.

Od tego momentu rozpoczęła się walka. Dobre informacje przeplatały się ze złymi. O ile pracownicy placówki bardzo chętnie wypowiadali się do mediów to siedlecki komendant w tej sprawie głosu zabrać nie chciał. W ostatnim czasie coś jednak się zmieniło i podczas ostatniej sesji rady miasta odpowiedział na nasze pytania.
– Chcę powiedzieć, że moje plany przeniesienia się na ulicę Starowiejską nie obejmują tego obiektu  – mówi o budynku Polikliniki Marek Fałdowski, komendant siedleckiej policji. – Służba zdrowia jest czymś ponadczasowym i z pewnością powierzchnia wykorzystywana do celów medycznych jest dobra dla wszystkich, którzy w tej placówce się leczą – dodaje.

Nie trzeba zabierać pomieszczeń

Okazało się bowiem, że istnieje rozwiązanie na pomieszczenie wszystkich policjantów bez „zabierania” pomieszczeń Poliklinice. Jak zdradził nam komendant w planach jest budowa łącznika pomiędzy  budynkami: A (główny budynek, w którym mieści się oficer dyżurny) i B (dochodzeniówka i pion kryminalny).  Okazuje się, że dzięki takiemu rozwiązaniu komenda może zyskać około 921 metrów dodatkowej powierzchni.
– Liczba metrów powierzchni biurowej zostanie w ten sposób zwiększona i myślę iż mimo początkowego dyskomfortu będziemy w stanie się tam pomieścić – dodaje Fałdowski.
Czy na takie rozwiązanie trzeba było czekać aż rok, czy potrzeba była góra pism i grożenia strajkiem?
– Myślę, że na to pytanie powinien odpowiedzieć komendant Fałdowski, pan Kowalczyk (od red. pierwszy zastępca komendanta w Radomiu), dyrekcja w Warszawie, departament MSWiA – mówi Marzenna Ilczuk przedstawiciel związków zawodowych pracowników cywilnych CSK MSWiA Poliklinika w Siedlcach. – Póki co dobrą wiadomością jest to co padło z ust pana komendanta, że odstąpi od przejęcia budynku. Jednak podkreślam, że nasza czujność nie została uśpiona i dalej będziemy czuwać – dodaje.

Wydaje się więc, że spór w jakimś stopniu został zażegnany. Pozostaje pytanie co będzie z trzema  pomieszczeniami, które policja już Poliklinice zabrała, czyli  gabinetem osteoporozy, opieki paliatywnej oraz dentystycznym?
– Nie chciałbym wypowiadać się przekraczając swoje kompetencje niemniej jednak na tą chwilę ta powierzchnia być może pozwoli nam w tym przejściowym okresie funkcjonować. Być może uda nam się w racjonalny sposób je zagospodarować, aby nie było to uciążliwe ani dla nas ani dla Polikliniki. Ale jeżeli zostanie wybudowany łącznik to nie będziemy mieli zakus na pomieszczenia Polikliniki – tłumaczy komendant Fałdowski.

Budynek jest w dalszym ciągu w zarządzie policji, a Poliklinika jedynie dzierżawcą. Jednak jak mówi Marzenna Ilczuk dyrekcja szpitala zapewniła, że wystąpi o przejęcie w trwały zarząd. Wszystko więc wydaje się iść w dobrym kierunku.
– Wypowiedź do mediów przez komendanta traktuję bardzo poważnie i bardzo się cieszymy że wreszcie po roku czasu komendant wypowiedział słowa skierowane do nas. Napawa nas to nadzieją,  za to dziękujemy i trzymamy za słowo – podsumowuje Marzenna Ilczuk.

ab

11 komentarzy

 1. efaster dodano 10 lat temu

  biurokraja i biurokracja.

  Komendat KM, pisze pismo do KW, ta do MSWiA (chociaż teraz jest oddzielnie Ministerstwo Spraw Wewnętrzynch i Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji).

  A ci łaskawie dadzą, albo nie dadzą pieniądze. W zalezności czy budżet ministerstwa pozwoli. I z powrotem MSW do KW ci do KM.

  A Poliklinika, budynek che przejąć "w trwały zarząd" czyli co kupi, za darmo chce wziąść od KM ??

  Ech…….. i jak w tym kraju mam być normalnie, jak każda decyzja musi być kosultowana centralnie. To po co było wrowadzać decentalizację i samorządność ?? Chyba po to by budować kolejne urzędy

 2. koli dodano 10 lat temu

  TAK,TAK……CZUJNOŚĆ MUSI BYĆ……CO MAM NA MYŚLI KOMENDANT MÓWIĄC:
  ,,NIEMNIEJ JEDNAK TA POWIERZCHNIA BYĆ MOŻE POZWOLI …….NAM FUNKCJONOWAĆ,BYĆ MOŻE UDA NAM SIĘ W RACJONALNY SPOSÓB JE ZAGOSPODAROWAĆ,ABY TO NIE BYŁO UCIĄŻLIWE ANI DLA NAS ANI DLA POLIKLINIKI???????????PANIE KOMENDANCIE JEDNO ZAPRZECZA DRUGIEMU,
  UZNANIA DLA ZWIĄZKOWCÓW ,DZIĘKI KTÓRYM DO DNIA DZISIEJSZEGO FUNKCJONUJE TA PRZYCHODNIA.P.MARZENO WALCZY PANI DO KOŃCA.

 3. ztejsamejstrony dodano 10 lat temu

  Ubowcom, klawiszom, ormowcom należy się specjalne traktowanie. Zapomniałem, bo i tym z LWP też się to należy. Najbardziej tym oficerom politycznym…ale oni leczą się w Warszawie? Lepsze leczenie dla lepszych, lepsze pieniądze dla lepszych, lepsze warunki dla lepszych. W demokratycznym kraju takie "specjalistyczne" przywileje powinny być już dawno zlikwidowane.

 4. pacjent dodano 10 lat temu

  Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla dr Franczuka!Bez pana Poliklinika mimo,że w tym samym miejscu nie byłaby tym samym miejscem,gdyby pana nie daj Boże kiedyś zabrakło.

 5. koli dodano 10 lat temu

  DO ZTEJSAMEJ STRONY……

  OJ UBLIŻASZ POZOSTAŁYM ,W TEJ PRZYCHODNI OD 1999 ROKU MOGĄ LECZYĆ SIĘ WSZYSCY,MAŁO WIESZ…….WIĘC NIE PISZ BZDUR.

 6. wika dodano 10 lat temu

  Mam prośbę do Pań redaktorek-dziennikarek, by z większą dbałością pisały artykuły (teksty właściwie). W każdym z nich jest zawsze mnóstwo błędów wszelkiego rodzaju, o interpunkcji nie wspomnę. A chyba Panie kończyły siedlecką polonistykę… Jeśli Panie cytujecie kogoś, to nie znaczy, że macie cytować dosłownie i powielać błędy rozmówcy. To naprawdę razi i zniechęca do Waszego portalu.
  wika

 7. Andrzej dodano 10 lat temu

  Niestety nie można brać słów komendanta zbyt poważnie,gdyż tak naprawdę nie on tu decyduje!Podległość służbowa,brak pieniędzy,kryzys i zaścianek jakim są Siedlce dają obraz raczej mglisty na zapowiedz budowy łącznika.
  Ale…….kto wie buchalterem jest dobrym p.komendant

 8. ztejsamejstrony dodano 10 lat temu

  Do koli.
  Nikomu nie ubliżam, wszak, że ktoś, był ubowcem, ormowcem to powód do wstydu? Ktoś był chłopem, ma KRUS i co ? Za chłopa przepraszać?

 9. Tak, bycie ubowcem to powód do chwały. Ja pierniczę ludzie co wy macie w głowach? dodano 10 lat temu

  nie chcę odpowiadać na to pytanie, bo odpowiedź by była niecenzuralna.
  Odniosę się teraz do powodu wyprowadzki cyt: "…postanowiła w ramach oszczędności przenieść siedzibę siedleckiego komendanta policji z ul. Prusa…"
  A CO BĘDZIE NA PRUSA PO WYPROWADZCE POLICJI?
  Słyszałem, że powodem nie są oszczędności, tylko ODDANIE BUDYNKU SPADKOBIERCOM (!?) ŻYDOWSKIM.
  Może ktoś wyjaśni jaki będzie los tego budynku po wyprowadzce policji?

 10. kierowca dodano 10 lat temu

  Poliklinika się wali, a nie trzyma.

 11. KOLI dodano 10 lat temu

  DO KIEROWCY……

  CHCIAŁABY DUSZA DO RAJU? ALE NIEBO ZA WYSOKO,NIE TWOJE DOCZEKANIE ,ŻE POLIKLINIKA SIĘ ZAWALI,ONA SIĘ MOCNO UMOCNIŁA DZIĘKI P.MARZENCE ,P .ULI ,P.BOGUSI.TO JEST ZWIĄZEK ZAWODOWY.TO KOBIETY Z CHARAKTEREM,BRAAAAAAAAAAAAAAAWOOOOOOOOOOOOO.

  KIEROWCO TO TY SIĘ TRZYMAJ……

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?