SPIN

Klub Parkour Wschód gra razem z Orkiestrą

Aneta Borkowska środa, 4 stycznia 2012, 17:12 Sport, Wydarzenia

W niedzielę (8 stycznia) w samo południe razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy a właściwie dla WOŚP Klub Sportowy Parkour Wschód organizuje pokazy oraz warsztaty na terenie Agencji Rozwoju Miasta Siedlce (hala ul. Prusa). Parkour to sztuka przemieszczania się w terenie miejskim.

– Wstęp ogólnie jest darmowy, ale z racji tego, że jest to dzień orkiestry to będziemy mieć puszki, do których oczywiście każdy będzie mógł coś wrzucić. Chcielibyśmy w ten sposób pomóc i  dołożyć dla akcji coś od siebie – mówi Kamil Pachnik z Parkour Wschód.

O godzinie 12 chłopaki zaprezentują krótki pokaz a po nim zaproszą wszystkich do spróbowania swoich sił. Nie trzeba się jednak obawiać, gdyż organizatorzy stawiają głównie na dobrą zabawę.
– Będziemy uczyć naprawdę rzeczy podstawowych, nie będzie nic zaawansowanego. Założyliśmy sobie, że zaprezentujemy 5 podstawowych technik – tłumaczy Kamil. – Chcemy, aby ludzie się tego dnia dobrze bawili. I chciałbym podkreślić, że zapraszamy na warsztaty także dziewczyny – dodaje.

Każdy kto chce się przyłączyć do „zabawy” musi mieć ze sobą obuwie na zmianę oraz wygodne i luźne ubranie. Dodatkowo warto mieć przy sobie dowód lub legitymację szkolną, bo każdy z uczestników będzie musiał podpisać oświadczenie.
– Nie trzeba się obawiać także o bezpieczeństwo, bo dzięki dyrektorowi Sitnikowi, który pozwolił nam skorzystać z sali, sprzętu oraz materacy będzie naprawdę bezpiecznie – wyjaśnia  Kamil. – Mówiąc szczerze to nie jest łatwo znaleźć dobry obiekt do tego sportu. A też ciężko jest kogoś uczyć na betonowych murkach, bo jest większy strach. Na sali będą materace, skrzynie, odskocznie i będziemy mogli naprawdę dobrze i bez obaw się bawić – dodaje.

Jednak jak podkreśla Kamil przede wszystkim liczy się tego dnia wsparcie dla  orkiestry.
– Naprawdę bardzo nam zależy, aby każdy wrzucił do puszki chociaż symboliczną złotówkę. Bo razem możemy naprawdę wiele. I jeszcze raz zachęcam do spędzenia z nami tych kilku niedzielnych  godzin – mówi Kamil  Pachnik.

Więcej o Klubie Sportowym Parkour Wschód tutaj

ab

2 komentarze

  1. Kamil dodano 10 lat temu

    Zapraszamy Wszystkich! Oderwijcie się od komputerów i poznajcie czym jest Parkour! Zaczynamy o 12.00! Do zobaczenia na miejscu ! 🙂

  2. Sztab dodano 10 lat temu

    Zapraszamy na bieżące aktualizacje z przebiegu Wielkiej Orkiestry w mieście: www.wospsiedlce.org

    oraz na aukcje internetowe siedleckiego sztabu WOŚP: http://aukcje.wosp.org.pl/my_page.php?uid=1959592

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?