SPIN

Podwyżki cen ciepła na przełomie stycznia i lutego

Beata Głozak sobota, 7 stycznia 2012, 23:22 Siedlce, Wydarzenia

Już wiadomo kiedy i na jakie podwyżki cen ciepła powinni przygotować się siedlczanie. 30 grudnia minionego roku Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził wniosek taryfowy złożony przez siedlecki PEC.

Wzrost cen ciepła wyniesie 7,8 proc. a to znaczy, że ogrzanie pięćdziesięciometrowego mieszkania będzie droższe o 20 zł niż obecnie. Nowa cena wejdzie w życie na przełomie stycznia i lutego.

– Gdybyśmy nie zatwierdzili tej taryfy do końca grudnia moglibyśmy to zrobić dopiero w połowie tego roku a na to nie byłoby nas stać – przyznaje Krzysztof Figat, prezes Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach i wylicza sposoby na ograniczenie kosztów. – Przede wszystkim nie należy przegrzewać pomieszczeń, w których się znajdujemy. Należy korzystać z zaworów termostatycznych mądrze i utrzymywać w pokoju dziennym temperaturę 20 stopni, w sypialni i korytarzu 18 stopni a mieszkania przewietrzać krótko i intensywnie – wylicza.

Obecna zima jest wyrozumiała dla klientów PEC-u, ale nie dla samego Przedsiębiorstwa, które na takiej pogodzie traci. Przychody są mniejsze. W porównaniu ze styczniem 2011 na cieple może stracić około 20 procent.

bg

6 komentarzy

 1. Fan dodano 10 lat temu

  Nie rozumiem podwyżki!!!
  Jako klijent PEc-u tracę na dobrej pogodzie.
  Gdybym sam się ogrzewał to węgiel lub gaz oszczędził bym na następny sezon.
  PEC łata dziurę w budżecie za dobrą pogodę podwyżkami.
  Czy to normalne?Dla mnie nie.Monopol na rynku to zło.!.!.!
  A te młode wilki ze zdjęcia co się tak uśmiechają(jakby stracili przywileje i premie to by się tak nie chichali):)

 2. kierowca dodano 10 lat temu

  Czy to krzywe zdjęcie to jest z fotografii ślubnej?
  Pec do remontu komin się przewraca,

 3. fotograf dodano 10 lat temu

  Składam wniosek o odwołanie Prezesa siedleckiego PEC , kto popiera proszę o wpis.

 4. Siedlce dodano 10 lat temu

  Ja myślę, że spółdzielnie z nas zedrą, bo i tak płacimy standard. Niby potem są korekty, ale jeszcze nigdy nie było mniej. Jak zrobią termomodernizację to też po to by załatać dziurę. Gdyby było tak, że będą liczniki przepływowe na CO to będzie sprawiedliwe, tak jak z prądem ile zużywam za tyle płacę. I tak jest z PEC. Spółdzielnia płaci za przepływ ciepła, a my płacimy to samo coraz drożej.

 5. remik dodano 10 lat temu

  do "fotograf" – pewnie razem z wnioskiem o odwołanie najchętniej przesłałbyś swój list motywacyjny i CV ?

 6. fotograf dodano 10 lat temu

  Do remik

  Myślisz bardzo płytko – to nie narzekaj tylko płać.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?