SPIN

„Meżerycki stworzył klimat. Nie budynki”

Aneta Borkowska niedziela, 8 stycznia 2012, 23:47 Siedlce, Wydarzenia

„Andrzej mnie kiedyś zapytał czy myślę, że coś po nim zostanie? Ten dzisiejszy wieczór jest na to pytanie odpowiedzią” – powiedział podczas koncertu gen. Paweł Nasiłowski.

Podczas dzisiejszego wieczoru Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach oficjalnie zmieniło swoją nazwę na Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Koncert rozpoczął się od introdukcji w wykonaniu Izabeli Jaszczułt-Kraszewskiej i aktorów Teatru Tańca Caro Dance do muzyki Mariusza Orzełowskiego. Potem zaprezentowany został sentymentalny film o Andrzeju Meżeryckim, historii i nowych planów CKiS oraz zwiastun nowej strony internetowej. Głównym punktem wieczoru był koncert zatytułowany „Teatr ES – Symfonicznie”, czyli najbardziej znane utwory z dotychczasowych spektakli w wykonaniu aktorów Teatru Es, Chóru Miasta Siedlce i Orkiestry Symfonicznej Miasta Siedlce.

– Zmiana nazwy zobowiązuje, bo Andrzej stworzył nie tylko budynek, on stworzył klimat – powiedział Mariusz Orzełowski, dyrektor CKiS. – Za i przeciw ważyłem prawie 6 miesięcy i w końcu po takiej bardzo dogłębniej analizie stwierdziłem, że to pomoże nam połączyć przeszłość z przyszłością. Mam nadzieję, że za dwa, trzy lata będzie to teatr im Andrzeja Meżeryckiego – dodał.

Zmiana nazwy była inicjatywą dyrekcji i pracowników CKiS i została podjęta w ubiegłym roku uchwałą rady miasta.

– Naprawdę mnie bardzo cieszy, że Centrum Kultury i Sztuki ma imię Andrzeja Meżeryckiego, bo to dobry patron – stwierdził Piotr Karaś, przewodniczący Rady Miasta Siedlce. – Myślę, że Andrzej teraz patrzy z góry na nas.
Jak powiedział podczas koncertu prezydent docenić trzeba wszystkich którzy od początku istnienia ośrodka w nim pracowali, bo zawsze olbrzymim wysiłkiem dbali o to, by kultura w nim była na wysokim poziomie.

– Dzięki kulturze nasze miasto rozwija się – podkreślił Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec. – I życzę wam wszystkim, aby wasz produkt był zawsze dobry, bo to spowoduje, że ta sala będzie tak jak dzisiaj wypełniona. Nie będzie łatwo, bo jest kryzys i każdy liczy pieniądze , ale na dobre rzeczy ludzie zawsze przyjdą – dodał.

Czy miasto „zasługuje” na to by mieć nie scenę teatralną, a teatr?

Piotr Karaś: Myślę, że tak. To co nasi artyści przedstawiają na scenie tutaj myślę, że śmiało można powiedzieć, że zasługuje na teatr. Nawet jak nieraz rozmawiam z innymi to ci którzy jeżdżą do teatrów warszawskich okazuje się, że mówią, że tam jest komercja, a tutaj oprócz pięknego widowiska czuje się jeszcze ducha artystycznego, że robione jest nie tylko dla pieniędzy ale z zamiłowania.

Wojciech Kudelski: Teatr jest bardzo ważny w mieście. I powiedzmy sobie szczerze, ten teatr w naszym mieście jest. Jest profesjonalny warsztat pracy, są ludzie z talentem, są dobrzy organizatorzy. Aktorzy, którzy na tej scenie grali są nią zachwyceni i mówią, że nasza scena teatralna bije na głowę wiele takich scen w Warszawie. Dla mnie teatr to doskonała reklama naszego miasta i takie nadzieje w nim pokładamy.

Mariusz Orzełowski: Myślę, że wszystkie nasze działania do tego zmierzają i że wszystko jest na dobrej drodze. Ja patrzę optymistycznie w przyszłość i myślę, że  wszystko dobrze ułoży.

35 komentarzy

 1. gq dodano 10 lat temu

  Dzisiejszy koncert był naprawdę "z klimatem". Brawo. Piękny początek, później główny koncert dopełnił wszystko. Szkoda, że zmienia się nazwę tylko raz, bo widowisko warto byłoby chociaż raz jeszcze powtórzyć 🙂

 2. nowyrok dodano 10 lat temu

  spoko, będzie następny, przy okazji zmiany nazwy na teatr imienia Orzełowskiego 🙂

 3. daleko... dodano 10 lat temu

  Spokojnie …Orzełowskiemu do Meżeryckiego bardzo daleko…

 4. herbert dodano 10 lat temu

  wszyscy wiemy , jaki był śp. Meżerycki – dlaczego więc imieniem i nazwiskiem instytucję ? Nie lepiej Teatr Es ?

 5. Jak by co, dodano 10 lat temu

  – Zmiana nazwy zobowiązuje, bo Andrzej stworzył nie tylko budynek, on stworzył klimat – powiedział Mariusz Orzełowski, dyrektor CKiS".

  Mieszkam tu uuuuuu, a może i dłużej.
  Budynek stworzyła, wybudowała siedlecka firma MPRB.
  Jeśli historia Pana MO nie interesuje, to przynajmniej niech jej nie kaleczy.

 6. x-x dodano 10 lat temu

  Im mniejsze miasto tym dłuższa nazwa. ( mamy już ROSRR i T w Siedlcach)

 7. MP dodano 10 lat temu

  Andrzej był dobrym duchem tej instytucji i niech tak zostanie, patron na pewno lepszy aniżeli ulic nowej obwodnicy w Siedlcach. A swoją droga koncert wczorajszy pierwsza klasa, byłem z żoną pod wrażeniem, chapeau bas dla solistów, dyrygenta, orkiestry 🙂

 8. komentarze od komunistycznych urzedników ? dodano 10 lat temu

  Takie komentarze muszą pisać starzy urzędnicy, żeby nie powiedzieć "urzędasy" z poprzednich lat. Pada pytanie ? a co to do ch….ry to" mprb."..jakiś komunistyczny kolejny wymysł ? .Czy coś na kształt" SB" ? SB- brzmi prawie jak MPRB!!! Twierdzę ,że piszą to starzyki " urzędasy" czyli tacy ludzie którzy w kulturze uczestniczą, uczestniczyli tylko jak trzeba cegłę albo rurę było założyć.
  Jak czytam te komentarze ,to paru gości z "Rejsu "widzę. którzy ,żeby się odchamić do Wąchocka do Remizy na zabawę jadą.. Dla takich ludzi koncert w CKIS z symfonicznym brzmieniem utworów W.Koperkiewicza,ale teatru "ES",który założył A.Meżerycki,..taki koncert jest nie do ogarnięcia….Przerasta ich możliwości percepcji, więc tyko są w stanie tkwić w swojej nienawiści do Orzełowskiego nie widząc ,nie słysząc nic, Jak ślepcy ,jak głusi..Karmią swoje jestestwo ta nienawiścią i założę się ,że jednocześnie pielęgnując w sobie taką nienawieść latają co rano do kościoła. Bo nienawieśc nie pozwala im zauważyć ile wspaniałych zjawisk zainicjował A.Meżerycki, kontynuuje je W.Koperkiewicz a wyjątkowego brzmienia i spendoru temu zjawisku nadał Mariusz Orzełowski rozpisując i aranżując te utwory na całą orkiestrę symfoniczną. BYŁO TO ZJAWISKOWE i tylko ktoś zaślepiony złością ,zazdrością może zwracać uwage na inne aspekty tego koncertu.

 9. kerd dodano 10 lat temu

  Podobają mi się slowa Pana Karasia – dokładnie tak mam : tam jest komercja, a tutaj oprócz pięknego widowiska czuje się jeszcze ducha artystycznego, że robione jest nie tylko dla pieniędzy ale z zamiłowania.

 10. efaster dodano 10 lat temu

  MPRB czyli Miejskie Przedsiębiorstwo Robud Budowlanych (czy jakoś tak, jak przekręciłem nazwę to przeprasza i proszę mnie poprawić). A obecne CKiS to nic innego jak sala zebrań MPRB. Czy się to komuś podoba czy nie taka jest histora Siedlec. Ba żeby nie komuna to byśmy dalej mieli wąskie uliczki pod furmanki w centrum. Za PRl-u powsały m.in. ul. Jagiełły (póki co jedyna 2 jezdniówka w mieście) dalej Monte Cassino, na Kruszcowej zobatrzcie jaka jest przerwa między domami wzdłóż Warszawskiej ?? Już w tedy myślano by tamtendy poprowadzić drogę do Jagiełły. A co zrobił Kudelski ?? dróżkę 7 m szerokości i po 15 m trawników. Dalej Prusa zamiast zrobić 2-gą jezdnię zrobił najdłuższy parking w mieście. Po co jak połowa miejsc wolna. Trochę od Wiśniowej (SP 11) trochę od komendy policji na Prusa i dalej w zdłóż parku (uczelnia, II LO i hala OSiR i lodowisko). Jedynie Brzeska się udało poszeżyć do Ujrzanowa by później zmniejszyć przepustowość przez lewoskręty przy "Sprężynach".

 11. Przysłowie dodano 10 lat temu

  " Przebrał się diabeł w ornat i na mszę ogonem dzwoni". Zamilcz autorze powyższego postu, gdyż w takim tonie obstawiasz wszystkie niewygodne komentarze. CO TY wiesz o realiach tamtych czasów !! I MPRB to tylko tobie może kojarzyć się z SB. Ta nazwa była wtedy popularna jako mprb, gdyż wybudowało ją Miejskie Przeciębiorstwo Robót Budowlanych, a sala należała do MOK-u i była jedyną salą ze sceną na której odbywało się też wiele ambitnych koncertów. I nic nie przerasta moich możliwości percepcji i nie zionę nienawiścią jak ty ! Bardzo ceniłem A. Meżereckiego, lecz Andrzej był SKROMNYM człowiekiem i robił rzeczy ambitne w dużo gorszych warunkach! I jeszcze 1 przysłowie " Mądrość ustępuje głupocie i bałwochwalstwu, smutna to prawda, bo toruje tym 2-um drogę do opanowywania świata "

 12. Przysłowie dodano 10 lat temu

  Przepraszam Efastera- bo głupio wyszło gdyż pisząc użyłem – " do powyższego postu". Ale to nie chodzi o komentarz Efastera! Jak czytałem komentarze, to komentarzy kreda i Efastera jeszcze nie było ! To odnosi się do komentarza.. 9 stycznia z godz.23,07..:))

 13. Przysłowie dodano 10 lat temu

  CKiS zostało przeniesione z Sokołowa Podlaskiego, wtedy Sokolów Podlaski miał najlepsze warunki lokalowe i dużą przepiękną salę widowiskową, a że było to Województwo Warszawskie, to wyróżniono za najlepszą działalność w zakresie Kultury i nadano tym obiektom CKiS na całe województwo. Było to za działalności Wacława Kruszewskiego, który póżniej został Dyrektorem Wydziału Kultury w Siedlcach i przeniósł CKiS do Siedlec , gdyż Siedlce zostały w roku 1975 miastem Wojewódzkim ! Było to w jakiś sposób nieuprawnione, gdyż sala MPRB była o dużo niższym standarcie niż sala w Sokolowie. Po upadku Zakładów " Karo" ( Zakłady Przemysły Dziewiarskiego " Karo" ) i likwidacji karowskiego Domu Kultury , przeniesiono działalność z tego Domu Kultury, do CKiS ( między innymi zespół Caro dance, ktory co dopiero tam powstał i raczkował )

 14. do przysłowie dodano 10 lat temu

  Czy W. Kruszewski to ten mężczyzna, który występował jako pierwszy na tym filmie prezentowanym w niedziele?

 15. wyjaśnienie dodano 10 lat temu

  Nie wiem o jaki film pytasz, gdyż Gali w niedzielę swoją obecnością nie zaszczyciłem.Trudno mi sięgać wspomnieniami do "tamtych " lat , gdyż w dokładnych datach mogę się mylić( byłem młody)Pamiętam tylko że w sali MPRB były garderoby ZPiT " Podlasie" w pomieszczeniach poniżej sceny, jak również rekwizytornia tego Zespołu i instrumenty kapeli. MOK sprawował pieczę nad tą salą.Pan W. Kruszewski , był wspaniałym człowiekiem oddanym kulturze .Dzięki niemu p. A .Siwkiewicz , mogła kupować nowe komplety kostiumów dla " Chodowiaków" -sprowadzonych do sali MPRB z Chodowa i wyjeżdżać z nimi za granicę.Póżniej w latach zawirowań politycznych zniknął, prawdopodobnie zniesławiony za to że zbyt hojnie wydawał pieniądze na Kulturę i różne Zespoły jako Dyr. Wydziału Kultury.Mój Boże gdyby on wiedział wtedy ile dzisiaj wydaje się pieniędzy na siedlecką kulturę…Wzruszyłem się, Nigdy Pana NIE ZAPOMNIMY PANIE WACłAWIE!!! a póżniej po remoncie sali MPRB i przeniesieniu z Sokołowa CKiS stanowisko dyrektora sali MPRB – jako CKiS objął A. Meżerecki.

 16. efaster dodano 10 lat temu

  spoko, tak myślałem od początku że było to do "komentarze od komunistycznych urzedników ?"

 17. No i wszystko jasne dodano 10 lat temu

  No i wszystko jasne..komentarze efasera i spółiki piszą ludzie którzy nigdy nie "zaszczycają" swoją obecnością koncertów ani innych zjawisk kultury w tym mieście …Boże ! widzisz i nie grzmisz ? Chce się powiedzieć a właściwie zapytać .jakim prawem zabierają głos w sprawie koncertu którego nawet nie ogladali ?
  i ,żeby im było jeszcze bardziej głupio-KONCERT BYŁ WSPANIAŁY !

 18. miniStrant dodano 10 lat temu

  MPRB to budowało tam odbywały się koncerty Czerwonych Gitar w 1965 roku czy kotoś o tym pamięta. Pan Andzrzej Meżerycki nie pochodził z Siedlec, ale zapewne zasłużuł się dla dwóch systemów politycznych w jednym organizaował pierwszo-majowe pochody w drugim zapomniał o tym. Szkoda tych pochodów i tego przed wcześnie zmarłego człowieka

 19. Szkoda pochodów pierwszomajowych ? miniStrant niespełna rozumu? dodano 10 lat temu

  Ja chyba śnię, ktoś twierdzi ,że szkoda pochodów pierwszomajowych ? To jeszcze szkoda może ,że nie ma łagrów Stalinowskich na Syberii i represji band UPA i SB ? Albo komuś tęskni się do formacji Zomo ? A może najwyższy czas spojrzeć w lustro i dowód osobisty i zdać sobie sprawe ,że wielu nie pamięta i nie chce pamiętać tych zakłamanych czasów . miniStrancie jak ci tęskno za takim krajem możesz się przenieść 80 km dalej na Białoruś. tam jeszcze ludzie giną w niewyjaśnionych okolicznościach ,może jakieś potomki UPA dadzą ci też pohasać ..

 20. Chyba dobry kierunek dyskusji. dodano 10 lat temu

  Może ktoś coś napisze na ten temat. POP. Jak był Dyrektorem to też należał.

 21. w obronie miniStranta... dodano 10 lat temu

  Oj dobry KIERUNEK dyskusji…:)) Nie z sentymentu internauta to napisał, tylko żeby uświadomić państwu , że jest Archiwum z tamtych lat…i z tych pochodów ! I widać na nich , KTO chodził i KTO stał na Trybunie ! Wiele osób byłoby zaskoczonych ze byli uwiecznieni :)) A teraz " czapkują " innej formacji politycznej ! Takie były realia tamtych czasów , spędziliśmy w nich 50 lat ! Teraz chodzimy lub nie w " innych" pochodach i uczestniczymy w innych manifestacjach ! HISTORIA to kiedyś też zweryfikuje …

 22. Historia lubi się powtarzać... dodano 10 lat temu

  I przez te 50-lat w historii Siedlec nastąpił intensywny rozwój miasta.Powstały :-Zakłady Przemysłu Dziewiarskiego " Karo" , Zakłady Mechaniczne im. Nowotki, Zakład Mechaniki Precyzyjnej " Mera- Błonie",Odlewnia Staliwa i WLKS" Mostostal", Fabryka Narzędzi Skrawających" Vis", ZPP 'Polmo", Zakłady Drobiarskie, Zakłady Pracy Chronionej Podlaskiej Spółdzielni Inwalidów , Spółdzielnia Pracy " Miś",Siedleckie Zakłady Meblarsie, Stalchemak ,Podlaskie Zakłady Wytwórcze " Polmos", Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, Spółdzielnia Ogrodniczo-Pszczelarska, itd…W związku z intensywnym rozwojem miasta i zatrudnionych w nich ludzi wybudowano Osiedle Czerwonego Krzyża, Ogrody, Czackiego,Osiedle Nowotki, Osiedle Młynarska , Osiele 1000-Lecia, Osiedle Warszawska. Byliśmy uczestnikami tych czasów , zarówno rodowici Siedlczanie , jak i ci co najechali Siedlce z okolicznych wsi i powiatów. ILE z tego przemysłu zostało??? i jaka dzisiaj jest oferta zatrudnienia dla młodych Pokoleń ?! Oddaję pod rozwagę wszystkim myślącym i tym którzy kształcili się wtedy ( za " darmochę") i tym młodszym ( którzy teraz tak " psioczą" na tamte czasy) kim byli i co robili ich rodzice maszerujący i wiwatujący w pochodach 1-majowych ! ( KTO nie chciał nie , chodził ( wyrzucał szturmówkę w krzaki, a potem po nią wracał ,żeby się z niej rozliczyć:)) .Ale mieszkańcy chętnie uczestniczyli w tych obchodach majowych, koncertach i darmowych kiełbaskach.Trzeba chronić ten budynek Archiwum , bo będą chyba włamania.:)) Ponieważ otwarto puszkę Pandory…

 23. Koncert był super ! dodano 10 lat temu

  A reszta mało ważna w tym momencie. Andrzej Meżerycki stworzył atmosfere teatralną , ma ta idea w Siedlcach kolejnych ,jeszcze bardziej kreatywnych twórcówi i o tym powinna być dyskusja. O przyszłości a nie o archiwach,bo nie stoimy wszyscy nad grobem…Wspaniały koncert i nalezy go powtórzyć!

 24. ? dodano 10 lat temu

  "O przyszłości a nie o archiwach,bo nie stoimy wszyscy nad grobem…"

  Z tego wynika, że Ci co pamiętają lata przed 1990 stoją nad grobem.
  Takie teorie proszę głosić w swojej ……….

  "Nie znasz dnia ni godziny…"

 25. lwi pazur dodano 10 lat temu

  "Andrzej Meżerycki stworzył atmosfere teatralną , ma ta idea w Siedlcach kolejnych ,jeszcze bardziej kreatywnych twórcówi i o tym powinna być dyskusja. O przyszłości a nie o archiwach". Tak, tak, następcy Pana A.M. to rzeczywiście bardziej kreatywni twórcy. masło maślane, bo PAn A.M. to też historia, więc dyskutujmy tylko o innym bardziej kreatywnym twórcy, który tworzy jeszcze bardziej teatralną atmosferę. Chwalmy więc tego Pana. Mieszkańcy! Wybierzmy przyszłość! "Dziś – niczym, jutro – wszystkim MY!". Co Wam to przypomina? Bo mnie kołata się w głowie jakaś dawna pieśń. Chodziło się jako młode pacholę w pochodzie i pamięta się twarze z trybuny, bo trudno tak od razu wykreślić swoją młodość. Akurat pochodów 1-majowych nie oceniam źle, bo jako młody człowiek nie miałem tej świadomości co dziś i nie wiedziałem, że to czysta propaganda dla zamydlenia oczu , ale tamta władza przynajmniej stwarzała pozór, że tzw. klasa robotnicza była przez nich doceniana. Dziś jawnie z pogardą władza, siedlecka też, traktuje nie-swoich jak śmieci.

 26. Do Lwi pazur... dodano 10 lat temu

  Masz rację Lwi Pazurze szacun…! Teraz to mamy w Siedlcach w/g innej reguły..,-" Kto nie z "Mieciem" – tego zmieciem" Nie liczenie się z opiniami obywateli tego miasta , jak niedawno na tym forum napisał ( wszyscy się domyślamy KTO to )- cyt."- Psy szczekają , Karawana idzie dalej" !!!

 27. miniStrant dodano 10 lat temu

  Dzisiaj nazywa się inegracją wtedy to naprawdę łączyło ludzi te pokazywanie dorobku zakładów, szkół dzisiaj nie się czym chalić degradacja przemysłu i ludzi. Czy ten Pan Karaś to pamięta to młody człowiek pobiera pieniądze za Przew. Rady i dyr. Pośrwdniaka, który nie może nic zaoferować bezrobotnym ludziom.Jestem emerytem i widzę jak młodzi ludzie jadą za pracą jak rozbija się rodziny. Teraz najlepiej wychodzą im pokropki i przekazywanie naszego majątku ludziom stroniącym o pracy.

 28. czytam i śmiać się czy płakać? dodano 10 lat temu

  takie bzdury ,najpierw pisza ,że ni "zaszczycili " swoja obecnościa a pózniej ,że jest "be"- faktycznie "Rejs" się kłania.
  Ja może od tematu , świetny koncert i fajnie ,że ludzie doceniają innych -tym razem Andrzeja Meżeryckiego…

 29. Samoocena dodano 10 lat temu

  Samouwielbienie – ślepe zapatrzenie w swoją osobę, widzenie w sobie ideału. Pojęcie związane z nieprawidłową samooceną.

 30. do komentarza z 13 stycznia 16,34... dodano 10 lat temu

  To Ty wypisujesz BZDURY !!!Czy ktoś tu napisał ,że KONCERT był "be" czy do kitu???NIE ! Temat powyższych komentarzy jest o wiele głębszy i dlatego internauci poruszyli w tym kontekście inne zagadnienia, ale Ty tego NIE zrozumiałes! Artykuł dotyczy Koncertu z NADANIA imienia…Te mury MPRB krzyczą…i wyjaśnię dlaczego, śp. A. Meżerycki założył Teatr Es w Klubie Studenckim " Limes"- ( slowo limes – znaczy : GRANICA)na siedleckiej uczelni jeszcze jako WSRP ! Internauci nie zgadzają się ,że o nadaniu imienia zadecydowali ( zaglosowali) radni UM większościowej opcji politycznej, a nie mieszkańcy ( najlepiej rodowici) Siedlczanie ! Im. A. Meżeryckiego jak już to Teatr Es.Zresztą jakaś moda w Siedlcach zapanowała że te nazwy są coraz dłuuuższe.DLATEGO NIE PRZEKRACZAJMY PEWNYCH GRANIC !!!

 31. KOLI dodano 10 lat temu

  LUDZISKA…NIE MA LUDZI NIE ZASTĄPIONYCH.

  DZIŚ TY JUTRO JA…….

 32. Koncert był wspaniały... dodano 10 lat temu

  Obyśmy w ciekawych czasach żyli- brzmi dzisiaj jeszcze bardziej ciekawie:)).-cyt. " Historio, historio, ty macocho nasza.." Kiedyś nieoceniona Olga Lipińska robiła świetne Kabarety na naszą rzeczywistość, w jednym z ostatnich w piosence były słowa cyt. -" Czer…..ne się tarza na stopniach ołtarza". Pisało też w Siedlcach kilku b. dobrych i odważnych dziennikarzy, jednym z nich był (póżniejszy właściciel sklepu muzycznego), który przestał pisać po Tytule do artykułu cyt.-" ….. na czerwonego folkloru". Szkoda. Ściany siedleckiego MPRB dużo widziały i słyszały, dlatego jak tu ktoś napisał "krzyczą" w niemym oddechu. Jedni zaczęli wyjeżdzać do Rzymu, inni wzięli się za poezję ks. Twardowskiego. I jeszcze wywołany w/w temat o pochodach…W i k i p e d i a podaje: Święto Pracy 1 Maja święto Patrona robotników – św. Józefa. Oraz – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy- obchodzone na całym świecie od roku 1889 dla upamiętnienia krwawych wydarzeń buntu robotników , które miały miejsce w Chicago w USA. Mimo wszystko warto dzisiaj bardziej zaglądać w duszę człowieka , niż w legitymację. KTO jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem… Tak mi się roztkliwiło w ten niedzielny śnieżny poranek, w/g postu powyżej prawdopodobnie powinienem stać już nad grobem , ale mam się dobrze…:)) czego wszystkim z całego serca życzę. KOCHAJMY SIĘ…..ludzie tak szybko odchodzą, zostają po nich buty i głuchy telefon……! " Orszaki , dworaki, szum pawich piór……..Szum …" :))

 33. Koncert był wspaniały... dodano 10 lat temu

  News dzisiejszego dnia ( zasłyszany)…O orkiestrze- " Jezeli orkiestra lubi swojego dyrygenta , to gra z nut, a jeśli nie lubi- to gra tak jak on im dyryguje"

 34. Koncert był wspaniały...Dedykacja... dodano 10 lat temu

  Dedykuję wszystkim tym co czują jak ja :)) .Znalazłem ten utwór- słowa : Agnieszka Osiecka, muz. Jerzy Satanowski , wykonanie – EWA BŁASZCZYK- Tytuł- " Orszaki, Dworaki "…R E W E L A C J A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 35. zorientowany dodano 10 lat temu

  powtórka koncertu – 17 lutego

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?