SPIN

NEWS: WOŚP w Siedlcach: Jest 69 925 złotych (ZDJĘCIA)

Beata Głozak niedziela, 8 stycznia 2012, 22:46 Siedlce, Wydarzenia
Katarzyna Wilk podczas koncertu WOŚP Fot. AB

Katarzyna Wilk podczas koncertu WOŚP Fot. AB

Jak przed kilkoma minutami poinformował nas dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, Mariusz Woszczyński podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  sztab przy MOK  zebrał 69 tys. 925 złotych.

Pieniądze pochodzą z kwesty ulicznej, sklepiku zorganizowanego w siedzibie sztabu i zbiórki na Placu Gen. Wł. Sikorskiego. Pozostaje jeszcze aukcja na allegro. – Mam nadzieję, że ostatecznie zbierzemy ponad 70 tysięcy złotych – przypuszcza Woszczyński.

PONIEDZIAŁEK: Przypomnijmy, że na siedleckie ulice wyszło wczoraj około 200 wolontariuszy. Część z nich zaczęła zbiórkę tuż po godzinie 7 rano. Wśród kwestujących byli strażacy, harcerze, uczniowie siedleckich szkół. Znaczna część spośród nich z WOŚP związana jest od lat. Dla innych jubileuszowy Finał był pierwszym w życiu.

W ramach akcji „Biała Niedziela” w placówkach medycznych prowadzono akcję bezpłatnych badań i porad lekarskich. Dla nas „Białą Niedzielę” w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach podsumowała Magdalena Daniel, ordynator Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej.

[audio:http://www.spin.siedlce.pl/wp-content/uploads/2012/01/Magdalena-Daniel.mp3|titles=Magdalena-Daniel]

Wśród najmłodszych mieszkańców Siedlec wielu w przeszłości musiało skorzystać ze sprzętu zakupionego przez fundację WOŚP. Jedną z nich jest Julka, która na 20. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyszła z mamą Justyną.

Przyszłyśmy wesprzeć Wielką Orkiestrę, wspieram ją od ładnych paru lat, zwłaszcza kiedy 9 lat temu urodziło się dziecko i korzystałyśmy z sprzętu zakupionego przez Jurka Owsiaka, czyli jestem jedną z tych osób, które korzystały z WOŚP. U nas było wykonywane badanie słuchu. Dlatego są u mnie duże emocje związane z Orkiestrą. Co roku wspieramy akcję, może nie zawsze tak jakbyśmy chciały, ale w miarę naszych możliwości tyle ile możemy to zawsze dajemy. Zawsze warto postawić się z tej drugiej strony. Czasem to my możemy potrzebować pomocy i dzięki takiej akcji możemy ją otrzymać. Warto się zastanowić co się robi dla innych.

bg

no images were found


15 komentarzy

 1. gq dodano 10 lat temu

  W czym tkwi problem, że w o wiele mniejszym Łukowie zbiera się blisko 40 tysięcy więcej niż w Siedlcach? I tak od kilku lat.

 2. AO dodano 10 lat temu

  A dlaczego sztab działa przy MOK? Jakim Prawem? Ile kosztowała ta zbiórka nasze miasto? Pytam bo cos mi się wydaje, że koszty całej imprezy (prąd, zabezpieczenie udostępnienie lokalów, udział policji, straży miejskiej) nie były większe niż sama zbiórka. Trudno jest mi oprzeć się wrażeniu, że w skali całej Polski wychodzimy na Orkiestrze jak Zabłocki na mydle tz. kosztuje ona nasze państwo o wiele więcej niż zbiera prywatna Fundacja.

 3. JOLKA dodano 10 lat temu

  Ponieważ w Łukowie Watykan ma mniejsze wpływy niż w Siedlcach .
  Kościół = bieda.

 4. WB dodano 10 lat temu

  Do autora "AO". Jeżeli zorganizujesz fundację i zaczniesz zbierać na szczytne cele tyle samo co WOŚP, to zamiast dla Owsiaka zacznę dawać pieniądze dla Ciebie. Na razie wyjdź z tego "polskiego piekiełka" i zamiast psuć zacznij coś budować.

 5. siedlczanin dodano 10 lat temu

  Jestem zainteresowany czy w koncu jakop obywatele tego miasta doczekamy sie oficjalnego komunikatu, bo jak na razie to may coś w rodzaju grochu z kapusta czyli nikt nic nie wiem , to mam zasadnicze pytanie ile jako miasto Siedlce przekazało na konto WOŚP czy jest to kwota 69tyś925zł, czy dodając kwotę 100tyś zł zostało przekazane 169 tyś 925 ,bo nawet w tak błachej sprawie jak podanie oficjalnej kwoty panuje totalny bałagan.A tak na marginesie to nmioe zazdroście Jurkowi jego pomysłów tylko jak nie chcesz ofiarowac to nie dawaj i nioe komentuj głupio kiedy bedziesz dawał datki ,a kiedy nie po prostu uważam że tego człowieka można nie lubiec ,można się z nim nie zgadzać ale nalezy docenić to co robi .

 6. Fan dodano 10 lat temu

  Ci co komentują cel na jaki J.Owsiak zbiera pieniądze niech idą do szpitala to zobaczą.Jeszcze ten sprzęt będzie ratował ich nędzne życie.Wolą dawać na kościół(każdy ksiądz ma nową furę-to hasło mi tu pasuje),niech dają ,ale niech nie komentują tego co mają z tego ludzie(dzieci)potrzebujący,ratując im życie.

 7. mieszkaniec dodano 10 lat temu

  Macie racje kościół nie wspiera akcji bo mu się to nie opłaca mniej kasy weźmie biskup, ksiądz itd; Byłem na niedzielnej mszy gdzie ksiądz oficjalnie powiedział, nawet zabronił dawać na orkiestrę, bo jego zdanie wspiera sekty !!! Wstydź się klecho jeśli to czytasz, ja twojego bełkotu słuchać dłużej nie mogłem i wyszedłem. A starsze osoby jak wiadomo facet w sukience wyrocznia więc się posłuchały ( nie obarczam ich winą). Co kościół straci kolejne złotówki na nowe mercedesy. Tu są sekty i tyle a nie w wośpie. Dzięki księdzu nie zamierzam już więcej chodzić do kościoła, bo po co mam takiego pierdo**nia słuchać!!! Najlepiej jest krytykować ciekaw jestem jak w przyszłości sprzęt z tych pieniędzy uratuje życie waszego dziecka, co będą czuli ci co nazywają tą akcję złodziejstwem. A co gorsza jak sprzętu nie będzie bo ksiądz wziął kasę dla siebie i wozi zadek w ciepłym aucie i dziecko nie przeżyje czy ksiądz weźmie odpowiedzialność. Ok jak kościół nie chce popierać akcji, jego wybór, ale niech księża nie pierdo** takich głupot. Caritas też nie jest lepszy. Widzicie drzazgę w oku wośpu a nie dostrzegacie belki w kościele, taka parafraza o…

 8. obserwator dodano 10 lat temu

  jakaś zaczarowana ta cyfra prawie 70 tysiecy. Siedlce nie mogą jej przebić. Moze potrzebne są nowe pomysły bo te w Siedlcach jakoś się wypalily, są monotonne nic nowego. Coraz mniej atrakcyjne gadżety może w tym tkwi problem. Wiekszość pieniedzy zbieranych w mieście jest z gadżetów a te tutaj nie były zbyt atrakcyjne.

 9. kajka dodano 10 lat temu

  A w Siedlcach można zbierać pod kościołami? U mnie można.

 10. ktos dodano 10 lat temu

  Slyszalem że wolontariusze zbierający pod kościołami w Siedlcach byli wypraszani przez księzy, to o czymś mówi

 11. fotograf dodano 10 lat temu

  Nawet Ci co likwidują szpitale popierają akcję Owsiaka.
  Pytam fanów Owsiaka czy jesteście w stanie to zrozumieć?

 12. M-MMa dodano 10 lat temu

  Ja mam takie pytanie: dlaczego wszystkie zdjęcia na Spinie są takie leżące????? Choć wiem że i tak nie uzyskam odpowiedzi, bo w komentarzach problem ten jest częsty ale autor zdjęć z uporem maniaka robi dalej takie same!!!!! A takich to już nawet się nie chce oglądać!!!!
  I może ktoś wreszcie odpowie na to pytanie??

 13. Aneta Borkowska dodano 10 lat temu

  Do M-MMa
  Odpowiedź jest bardzo prosta. Robię takie, bo takie lubię. I drogi czytelniku/droga czytelniczką nie wszystkie są leżące, nie popadajmy w skrajności 🙂
  Zawsze możesz przysłać swoje zdjęcia z danej imprezy, a my chętnie wrzucimy je na stronę.

 14. M-MMa dodano 10 lat temu

  Dziękuję za odp. No może wszystkie to nie – trochę przesadziłam, ale naprawdę dużo ich jest i jak widzę wielu internautom to przeszkadza bo dość często pojawiają się uszczypliwe komentarze na ten temat (artykuły: II etap obwodnicy „przetną” dopiero w marcu?, Podwyżki cen ciepła na przełomie stycznia i lutego – więcej nie chce mi się szukać).
  Więc może zaproponuję aby zdjęcia takie jakie się lubi robić sobie do własnego albumu a na stronę internetową takie normalne 😉

 15. aga dodano 10 lat temu

  ja też takie zdjęcia lubię! są bardziej kreatywne, pokazują dynamikę, a przede wszystkim taka ukośna kompozycja jest duuużo ciekawsza dla oka 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?