SPIN

„Elektryk” i „Królówka” najlepsze w Siedlcach

Beata Głozak środa, 11 stycznia 2012, 15:45 Siedlce, Wydarzenia

Miesięcznik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita” opublikowały wyniki 14 edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2012. Wśród 500 liceów ogólnokształcących znalazły się dwa siedleckie a na 250 techników jedno z naszego miasta. 

Siedlecka „Królówka” z wynikiem 48,67 zajęła 152 a „Prus” 181 miejsce (wynik: 47,37). To znaczy, że obie szkoły zanotowały skoki. Przypomnijmy, że rok temu II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Królowej Jadwigi zostało sklasyfikowane o 76 oczek niżej (228) a I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa niżej o oczek 13 (194).

Dobrze w rankingu techników zaprezentował się siedlecki „Elektryk”. Na 250, które znalazły się na opublikowanej liście ZSP nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach zajęło 75 miejsce. Wynik: 66,78

O ostatecznych wynikach szkół w przypadku liceów decydują cztery kryteria: sukcesy olimpijskie, wyniki matur – przedmioty obowiązkowe  i dodatkowe oraz opinia akademicka. W przypadku techników dochodzi jeszcze wynik egzaminów zawodowych.

bg

6 komentarzy

 1. efaster dodano 10 lat temu

  a Prus jaki wynik bo nie podane ?? A nie chce mi się rankingu szukać w internecie.

 2. Beata Głozak dodano 10 lat temu

  A proszę bardzo P. efasterze 😀 i przepraszam za przeoczenie.
  Z wyrazami szacunku,
  Beata Głozak

 3. efaster dodano 10 lat temu

  Dziękuje :))

  Serdecznie Pozdrawiam :))

 4. KOLI dodano 10 lat temu

  brawo ……ELEKTRYK….

 5. jupi dodano 8 lat temu

  elektryk górą!!!!

 6. ostra tygrysica dodano 7 lat temu

  e tam, mi podobają się i elektryk i królówka,chętnie bym tam wskoczyła na małe figo fago**/**

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?