SPIN

NEWS: Jedna firma złożyła ofertę na siedlecki PKS

Beata Głozak poniedziałek, 16 stycznia 2012, 19:54 Siedlce, Wydarzenia
Czy PKS Siedlce znajdzie właściciela? Fot. BG

Czy PKS Siedlce znajdzie właściciela? Fot. BG

Zgodnie z informacjami Ministerstwa Skarbu Państwa tylko jedna firma złożyła swoją ofertę w przetargu na nabycie akcji siedleckiego PKS. To Retail Provider Wrocław sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, kojarzony przede wszystkim z działalnością deweloperską a nie transportową. W minionym roku za ponad 12 mln kupił olsztyński PKS.

Przypomnijmy, że do nabycia jest 483.565 akcji, czyli 85 proc. spółki. Zgodnie z grudniowym ogłoszeniem, na które odpowiedział Retail Provider cena wywoławcza za 1 akcję to 18,90 zł. PKS Siedlce kosztuje zatem nieco ponad 9 mln. Czy to już koniec trudnej i wyboistej drogi spółki do samodzielności? Przekonamy się o tym już wkrótce.

**** Ministerstwo Skarbu Państwa już kilkakrotnie wystawiało na sprzedaż akcje siedleckiego przewoźnika, ale za każdym razem bezskutecznie. Pierwsze ogłoszenia MSP pojawiły się już w styczniu a w lutym 2011 opublikowano oferty 4 firm wstępnie zainteresowanych akcjami PKS. Wśród nich była również wrocławska firma. Ostatecznie jednak oferenta nie wybrano a Ministerstwo ogłaszało kolejne przetargi za każdym razem obniżając cenę wywoławczą za 1 akcję. Początkowe 26 zł zamieniło się w grudniowe 18,90 zł.

Sprawie będziemy się przyglądać.

bg

Komentarze (1)

  1. Myszkin dodano 10 lat temu

    Ale news! Szkoda, że pożyczony z podlasie24.pl. Tam jest zresztą więcej.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?