SPIN

Otwarcie wystawy FOTOGRAMU

Aneta Borkowska wtorek, 17 stycznia 2012, 11:59 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury w czwartek (19 stycznia) godz. 18. zaprasza do Galerii Fotografii FOKUS na otwarcie poplenerowej wystawy Grupy Twórczej FOTOGRAM – Hrubieszów 2011.

Działająca przy MOK grupa na przełomie kwietnia i maja przebywała na warsztatach w Kosmowie niedaleko Hrubieszowa. W plenerze wzięło udział 27 osób: członkowie grupy i zaproszeni goście z Fotoklubu PROMIŃ z Łucka na Ukrainie.

Tematami wiodącymi były krajobraz i przyroda regionu, ale na wystawie będzie można również zobaczyć ciekawe portrety i architekturę. Powiat hrubieszowski leży w regionie charakteryzującym się dużą różnorodnością kulturową. To obszar zetknięcia się różnych obrządków religijnych i tradycji narodowych. Kościoły katolickie sąsiadują z prawosławnymi cerkwiami, żydowskie macewy z unickimi nagrobkami. Nie brakuje również zabytków świeckich. Oprócz tego obszar ten cechuje się wieloma walorami przyrodniczymi. Znajdują się tu liczne rezerwaty przyrody.

Wystawa będzie czynna od 20 stycznia do 17 lutego, ul. Pułaskiego 7. Wstęp wolny.

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?