SPIN

Padł rekord na siedleckim UP-H

Beata Głozak środa, 18 stycznia 2012, 15:41 Siedlce, Wydarzenia
Stypendyści ministra nauki. Fot. BG

Stypendyści ministra nauki. Fot. BG

Uniwersytet Przyrodniczo – Humanistyczny w Siedlcach pobił rekord w ilości stypendiów ministra za osiągnięcia w nauce. Aż 18 studentów siedleckiej uczelni zostało docenionych przez Barbarę Kudrycką, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dzisiaj w rektoracie przy ul. Konarskiego 2 z rąk władz UP-H wszyscy odebrali symboliczne dyplomy.

– Myślę, że na tak dobry wynik składa się z jednej strony zaangażowanie studentów, bo oni muszą spełnić określone kryteria a z drugiej również zaangażowanie ich opiekunów naukowych, dziekanów czy prodziekanów. To właśnie ci ostatni pilnują całej strony formalnej – powiedział nam Antoni Jówko, rektor UP-H. – To również wskazuje, że istotną sprawa są mniejsze uczelnie. Student tutaj ma lepszy kontakt ze swoim nauczycielem niż na większych uczelniach, których jeden wydział jest wielkości całej naszej placówki – dodał. Zdaniem rektora równie istotna jest baza dydaktyczna i dostęp do laboratoriów.

Stypendyści reprezentują 4 wydziały uczelni: humanistyczny, nauk ścisłych, przyrodniczy i zarządzania. Trzy z nich mają po 5 swoich przedstawicieli natomiast Wydział Nauk Ścisłych – trzech.

*** Miesięczna wysokość stypendium ministra wynosi 1.300 zł. Stypendia wypłacane są przez uczelnie przez okres 10 miesięcy w roku akademickim (począwszy od 1 października). W przypadku gdy ostatni rok studiów trwa, zgodnie z planem studiów, jeden semestr, stypendia wypłacane są przez okres 5 miesięcy.

**** Na rok akademicki 2011/2012 zgłoszono 3.404 wnioski o stypendia ministra, w tym: 3.012 – za osiągnięcia w nauce i 392 – za osiągnięcia sportowe. W dniu 9 grudnia 2011 r. prof. dr hab. Barbara Kudrycka – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – podjęła decyzję o przyznaniu 1.138 stypendiów, w tym:
1.013 – za osiągnięcia w nauce,
125 – za wybitne osiągnięcia sportowe.

bg

10 komentarzy

 1. jim dodano 10 lat temu

  odkładajcie sobie to stypendium na "po studiach" – bo nie chciał bym Was z dobrego humoru dziś wybijać – ale po siedleckiej alma mater dużych szans na sensowną pracę nie macie – a i UPH Was wszystkich nie weźmie… – tak czy owak gratulacje.

 2. były student dodano 10 lat temu

  nie ma się z czego cieszyć, nie od dzisia wiadomo, w jaki sposób ludzie otrzymują tkaie stypendia, tlyko lizusy i przydupasy profesorków je otrzymują za nic

 3. Kris dodano 10 lat temu

  "Wybitne osiągnięcia sportowe" to dla mnie osiągnięcia Małysza, Kowalczyk. Ze zdumieniem czytam, że przyznano 125 stypendia – za wybitne osiągnięcia sportowe. No to jesteśmy sportową potęgą na cały świat. Czekam tylko na informacje o tych wybitnych sportowcach….

 4. siedlczanin dodano 10 lat temu

  Może mi ktos napisac ile % absolwntów po tej siedleckiej fabryce bezrobotnych otrzymuje ztrudnienie zgodnie z wyuczonym kierunkiem,ale musi szukać innego zajecia ,aby móc godnie egzystować,ale dobrze ,że choci8az tym stypendium doceniono czy słusznie czas pokaże.

 5. absolwent dodano 10 lat temu

  ja bez żadnych problemów od razu po dyplomie i bez znajomości dostałem pracę w zawodzie, po skończeniu siedleckiej uczelni 😉
  trzeba chcieć…

 6. student dodano 10 lat temu

  ja jeszcze studiuje na UPH i już mam pracę w zawodzie i wcale nie dostaję stypendium ministra i nie jestem zdolnym studentem. Po prostu trzeba chcieć!!! 😉 A nie tylko nażerać i wytykać palcami tych którzy naprawdę sporo wkładają pracy i zaangażowania w studia!!

 7. penia dodano 10 lat temu

  a też jestem absolwentem UPH gdzie wpajano mi jakie to możliwości zawodowe stwarzają studia a potem się okazało że nawet na sprzedawcę to trzeba mieć studia i znać języki. W Siedlcach nie ma perspektyw zawodowych dla młodych albo trzeba mieć dobre znajomości albo dużo szczęścia a nie każdy je ma. Więc jedyna alternatywa to wyjazd zagranicę gdzie czeka nas tylko fizyczna praca,sam tego doświadczyłem, albo codzienna gehenna w Warszawie na dojazdach do pracy,gdzie też nie na płacą a o naszej siedleckiej uczelni produkującej bezrobotnych magistrów lepiej się nie wypowiadać bo szanse są niewielkie, poza tym kto ma dobry stołek w jakimś urzędzie czy szkole to siedzi do emerytury i trzyma dla kogoś z rodziny. Więc życzę powodzenie absolwentom UPH. Niestety prawda jest smutna!

 8. Pani w fioletowym dodano 10 lat temu

  Lubię to! Dzięki Pioteeeeeerrrrrrr 😉

 9. ze st dodano 10 lat temu

  A ja nie jestem absolwentem siedleckiej uczelni i też wcale nie jest łatwo, ukończone studia niczego nie gwarantują. np w siedleckim magistracie nikt specjalnie nie zwrócił uwagi na rodzaj uczelni jaki ukończyłem, to chyba nie ma znaczenia jak ktoś chce się uczyć to będzie to robił. Gratulacje za osiągnięcia!!! Szkoda tylko że POnująca nam ekipa rządząca nie zauważa szerzej problemu bezrobocia wśród młodych, a raczej nie raczy pamiętać po wygranych wyborach.

 10. laser dodano 10 lat temu

  jak się nazywa ta pani w tej pomarańczowej (różowej?) bluzce z żabotami? stoi na zdjęciach na stronach uph jako pierwsza od lewej? chyba się zakochałem 😉

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?