SPIN

POLICJA: Zatrzymali 20 – latka z Siedlec

Aneta Borkowska piątek, 20 stycznia 2012, 15:00 Aktualnie, Wydarzenia

Policjanci pionu kryminalnego siedleckiej komendy zatrzymali wczoraj (19 stycznia) na terenie miasta ukrywającego się od pewnego czasu poszukiwanego nakazem doprowadzenia do zakładu poprawczego 20 – latka. Zanim jednak zatrzymany trafi do zakładu, będzie musiał wyjaśnić funkcjonariuszom okoliczności kradzieży dwóch samochodów i włamania do jednej z hurtowni, jakich dokonał w ostatnim czasie na terenie Siedlec.

Policjanci Wydziału Kryminalnego od kilku tygodni poszukiwali pewnego 20 – letniego mieszkańca Siedlec. Mężczyzna ten decyzją sądu za popełnienie uprzednio licznych przestępstw do 21 roku życia miał przebywać w zakładzie poprawczym. Wczoraj kryminalni uzyskali informację, że może on przebywać w jednym z mieszkań w centrum miasta.

Gdy funkcjonariusze zjawili się pod wskazanym adresem, zastali tam zupełnie zaskoczonego ich wizytą 20 – latka. Poszukiwany trafił do policyjnego aresztu. Zanim jednak zostanie przekazany do zakładu, będzie musiał wyjaśnić okoliczności trzech przestępstw, jakich dopuścił się w ostatnim czasie. Policjanci z referatu zajmującego się przestępstwami przeciwko mieniu ustalili bowiem, że jest on sprawca kradzieży dwóch samochodów oraz włamania do jednej z hurtowni na terenie miasta. Ponadto funkcjonariusze pracujący przy tej sprawie dodatkowo wyjaśniają czy to jedyne przestępstwa jakie ma na swoim koncie zatrzymany. Obecnie za popełnione czyny grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?