SPIN

Mniej pieniędzy na walkę z bezrobociem

Aneta Borkowska piątek, 20 stycznia 2012, 10:22 Aktualnie, Wydarzenia

W 2012 roku, według wstępnych szacunków, Mazowsze otrzyma około 212,7 mln złotych z Funduszu Pracy na łagodzenie skutków bezrobocia oraz aktywizację zawodową osób poszukujących pracy. Jest to  dwa razy mniej pieniędzy niż w 2010 roku i o 56 mln zł więcej niż w ubiegłym roku.

Do powiatowych urzędów pracy trafi 138,2 mln zł m.in. na szkolenia, staże, przygotowanie zawodowe w miejscu pracy, pośrednictwo zawodowe, roboty publiczne i prace interwencyjne, dotacje na utworzenie własnej firmy, tworzenie nowych miejsca pracy przez pracodawców oraz 74,4 mln zł na finansowanie tzw. projektów systemowych realizowanych przez powiatowe urzędy pracy z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Wiesława Lipińska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie

Komentarze (1)

  1. miniStrant dodano 10 lat temu

    Kto doprowadził, że mamy status bezrobotnego. Dzisiejsi dygnitarze, którzy sa odznaczani za walkę o ,,wolność" Jaką wolność teraz mamy, kiedy proponuje się podniesienie wieku emrytalnego? Postulaty były inne, kiedy się krzyczało o wolności dzisiaj mamy wolność bezrobocia. Po co utrzymywać budynek biura pośrednictwa pracy, ludzi tam zatrudnionych jak żadnej oferty pracy nie zaproponują.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?