SPIN

POLICJA: Ukradli 300 litrów paliwa

Aneta Borkowska piątek, 20 stycznia 2012, 14:54 Aktualnie, Wydarzenia

Dzisiaj (20 stycznia) w godzinach porannych policjanci Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego KMP w Siedlcach zatrzymali dwóch 34 – letnich mężczyzn, którzy na terenie jednej z baz transportowych skradli z zaparkowanego tam samochodu 300 litrów oleju napędowego. Obecnie zatrzymani przebywają w policyjnym areszcie, a za popełnione przestępstwo grozić im może do 10 lat pozbawienia wolności.

Dziś około godziny 4. dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony przez pracownika jednej z firm transportowych, że gdy przed chwilą przyszedł on do pracy to stwierdził, że ktoś włamał się do zbiorników paliwa ciężarowej Scanii i skradł z nich około 300 litrów oleju napędowego. Na miejsce natychmiast skierowano patrol interwencyjny. Funkcjonariusze po przybyciu tam potwierdzili informacje przekazane dyżurnemu, a następnie rozpoczęli poszukiwania ewentualnych śladów działania przestępców.

Już po chwili przyniosło to pozytywny efekt, gdyż policjanci ustalili drogę dojścia i powrotu włamywaczy oraz miejsca postoju samochodu, którym się poruszali. Podczas dalszej penetracji terenu, po kilkudziesięciu minutach od chwili zgłoszenia, w podsiedleckim Grabianowie patrolowi zauważyli stojącego na poboczu osobowego volkswagena. Podczas sprawdzania poruszających się nim dwóch mężczyzn oraz przewożonego ładunku w bagażniku pojazdu ujawniono sprzęt służący do popełniania tego typu przestępstw. W związku z tym obydwaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Zebrane dotychczas informacje jednoznacznie wskazują, że są oni sprawcami tego przestępstwa. Obecnie za popełniony czyn grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Komentarze (1)

  1. polak dodano 9 lat temu

    Ceny paliwa tylko zachęcają do tego typu przestępstw, niestety. Szczęście, że policja jednak działa jak należy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?