SPIN

Najdłuższy odbiór drogi w historii miasta i brak oświetlenia

Beata Głozak niedziela, 22 stycznia 2012, 21:19 Siedlce, Wydarzenia
Rekordowo długi odbiór inwestycji a brak oświetlenia to inna historia. Fot. BG

Rekordowo długi odbiór inwestycji a brak oświetlenia to inna historia. Fot. BG

Niemal równo miesiąc temu pisałyśmy o rozpoczęciu odbioru technicznego II etapu wewnętrznej obwodnicy Siedlec. To najprawdopodobniej rekordowo długi odbiór techniczny w historii miasta, bo … po miesiącu nadal trwa. Prezydent Jarosław Głowacki proponuje jednak o II etapie zapomnieć w ogóle. Dlaczego?

Od grudnia trwa odbiór techniczny II etapu obwodnicy od Strzały do ul. Warszawskiej. Jak się okazuje jeszcze potrwa.

… ALE SĄ PEWNE UWAGI

 – Zadanie jest zgłoszone do odbioru. Są prowadzone procedury odbiorowe i potrwają jeszcze kilka tygodni – mówi nam Jarosław Głowacki, wiceprezydent Siedlec. – Wydaje się, że pas jezdni jest już skończony, ale są pewne uwagi co do niektórych chodników, krawężników i wykonawca to jeszcze poprawia – dodaje. Głowacki „spodziewa się” przekazania drogi w ciągu najbliższych kilku tygodni, ale radzi, żeby nie przejmować się tą kwestią i zapomnieć w ogóle o tej inwestycji. Dlaczego? – Bo droga jest dopuszczona do ruchu i jest uzgodnienie z wykonawcą, że można nią jeździć – słyszymy.

Wykonawca, czyli konsorcjum firm z liderem Polimexem – Mostostal za przedłużające się w nieskończoność odbiory techniczne konsekwencji finansowych nie poniesie, bo prace wykonano. – Robota została zgłoszona i w sensie prawnym trwa odbiór. To drobiazgi, nie ma uchybień. Droga działa prawidłowo – przypomina wiceprezydent i mówi o kosztach.

SZEREG PUNKTÓW I CIEMNOŚCI 

Przy ponad dwudziestomilionowej inwestycji roboty wykończeniowe to jest może 1 procent. Wartość robót, które naszym zdaniem są nie wykonane właściwie to kilka, kilkanaście tysięcy, ale jeśli tych punktów jest szereg to jednak naszym obowiązkiem jest żeby wszelkie szczegóły dopilnować – mówi wymijająco Głowacki. Długie odbiory II etapu obwodnicy porównuje do odbioru technicznego Sali Białej MOK. – To tak jakbyśmy mieli tutaj (Sala Biała – od red.) niedokręcone gniazdko – obrazuje.

Tyle o obwodnicy i robotach budowlanych. Pozostaje jeszcze kwestia oświetlenia. „Kiedy będą działać lampy na II etapie obwodnicy? Poustawiali tam słupy a ciemno jak w d…e.” – pytał na naszej stronie internauta. Najbardziej prawdopodobną odpowiedzią na tak zadane pytanie jest …… „nie wiadomo”. Siedlecki magistrat musi o tym „podyskutować” a „przyczyna jest prozaiczna”. Tak tłumaczy ją Jarosław Głowacki.

To kwestia relacji z Rejonem Energetycznym. Przyczyna jest prozaiczna, bo spółki energetyczne mają takie stanowisko, że jeśli trwa budowa drogi, one zaopatrują w energię to chyba ja tak to rozumiem, że samorząd powinien załatwić wszelkie służebności. Tam jest taka ciekawa sytuacja, że w rejonie tego Ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej kabel na prywatnej działce przebiegał kilkanaście metrów teraz ma być nowy przebieg, chyba 1 metr i Rejon Energetyczny oczekuje, że my załatwimy służebność dla nich, zapłacimy oraz, że przeprowadzimy wszelkie te procedury. Jest to dla nas specyficzna sytuacja, bo my inwestujemy na swoim gruncie a to będzie urządzenie Rejonu Energetycznego na prywatnym gruncie. Musimy o tym podyskutować, bo nas obowiązuje dyscyplina finansów publicznych, czyli jest to jakby element, który jest do zrealizowania.

bg

12 komentarzy

 1. Marcin dodano 9 lat temu

  Na siłę pisane, chyba tylko po to żeby znaleźć dziurę w całym i dowalić włądzom miasta. Błędy ortograficzne, wypowiedzi tak skonstruowane żeby skompromitować Głowackiego. Brawo za dziennikarską rzetelność, drogie Panie.

 2. siedlce dodano 9 lat temu

  No tak. Pan JG vice. Składa na Bialą Salę ponieważ dyrektorem BS nie jest człowiek z PIS. Ach ten wykształciuch. A niech sie weźmie do roboty.

 3. efaster dodano 9 lat temu

  to nie jest naciągane, to niestety przykra codzienność w naszym magistracie. Jezu ja Wam panie współczuje (serio), czy jest, chociaż jedna osoba w UM, która mówi z sensem, powoli i wyraźnie ?? Ja się Paniom dziwię, bo jak mi ktoś takie "androny" wypowiadał to bym chyba mu dyktafonem w ryj przywalił. Dla mnie nie ma znaczenia czy to prezydent czy to, kto inny. Tych jego wypowiedzi to czytać się nie da. Jest, choć jeden wywiad, w którym Głowacki mówi coś z sensem, logicznie i wyraźnie ?? Czytam 3 razy i za cholerę nie wiem, co On chciał powiedzieć. W Siedlcach musi być wypadek, najlepiej śmiertelny (odpukać w niemalowane) by wszytko działo jak należy. Jak było z I etapem ?? Dwa wypadki i latarnie i sygnalizacja świetlna na drugi dzień zaczęła działać. A te odbiory to mogą trwać w nieskończoność, powinien być termin powiedzmy do końca tygodnia. A jeśli się nie wyrobią skierować sprawę do sądu. Czy w Siedlcach jest coś normalnie ?? Ech, szkoda gadać …….

 4. Waldek dodano 9 lat temu

  Jeżeli roboty nie są w terminie umownym wykonane, to się nalicza kary umowne a nie miesiącami się odbiera. To jest jakieś kolesiostwo za publiczne (czytaj nasze) pieniądze. W warunkach przetargu były brane pod uwagę zarówno termin jak i koszt inwestycji. Taki odbiór można zrobić w ciągu 2 godzin. Ktoś komuś nie chce naliczyć kar umowych czyli wyegzekwować należnych budżetowi miasta pieniędzy.

 5. kibol z VIP dodano 9 lat temu

  efaster do roboty ,,kompetentny mówco":)Widzę Cię w UM:)

 6. dużo pisze.... dodano 9 lat temu

  Efaster pisze duzo, dużo. Też bzdur. Zero pokory, fachowość – niski poziom stanów średnich. Ot co.

 7. efaster dodano 9 lat temu

  Ha, ha, ha, ha

  Ale ja siebie nie widzę w UM

  Zero pokory ??

  Przed kim ?? Bo jak dal mnie nie ma, przed kim, z resztą ja mało, przed kim mam pokorę.

  A o moją robotę się nie bójcie mam 🙂

  PS.
  Może dwa zdania na temat ?? Bo na razie "wycieczki" na mój temat, a o meritum sprawy ani słowa. No ale, odbiory trwają dosłownie i w przenośni, minie jeszcze trochę czasu zanim odbierzecie, co napisałem do Was.

  Kończę i nie zamierzam więcej odpowiadać na inwektywy w moim kierunku. Tyle

 8. ztejsamejstrony dodano 9 lat temu

  Jak odbiorą szybko to źle, jak odbierają długo to też źle. Przyjazne państwo funduje papiery i certyfikaty. Rejony energetyczne to już państwo w państwie i z nimi nawet Głowacki nie wygra.

 9. elo dodano 9 lat temu

  Uważam iż dużo więcej samochodów jeździło by tą obwodnicą gdyby ją podłączyć do Sokołowskiej na wysokości skrzyżowania z Północną, poza tym przed rondami dwupasmowymi powinni narysować strzałki z którego pasa gdzie jechać bo teraz oszołomy jeżdżą jak im się podoba z prawego pasa w lewo !! paranoja i blokują całe rondo

 10. brak slow dodano 9 lat temu

  heheh ah ten nasz kochany rejon energetyczny:D

 11. bb dodano 9 lat temu

  No cóż. Wykonawca zamiast kar za fuszerki otrzymal dopłatę kilku milionów zł. ponad kwotę z przetargu. A co tam, Siedlce sa bogate.

 12. olo dodano 9 lat temu

  Czy ktoś już stwierdził fuszerkę?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?