SPIN

”NIE dla ACTA w Siedlcach” – mieszkańcy przyłączą się do ogólnoświatowej bitwy?

Aneta Borkowska poniedziałek, 23 stycznia 2012, 11:36 Aktualnie, Wydarzenia

Na portalu społecznościowym Facebook pojawił się pomysł aby siedlczanie przyłączyli się do „bitwy o wolność internetu” „NIE dla ACTA w Siedlcach”.  

Manifestacja ma odbyć się 25 stycznia (środa) pod Urzędem Miasta Siedlce w godzinach 18-20.

„Naszym celem jest przeciwstawienie się złemu ustawodawstwu, które otwiera boczną furtkę dla cenzury internetu. Nie popieramy piractwa, wspieramy ochronę praw autorskich. Jednak jesteśmy przeciwni ograniczaniu wolności słowa przez bubel prawny jakim w obecnej formie jest ACTA. Musimy pokazać rządowi, że nie ma on społecznego poparcia w tej sprawie. Mówimy zdecydowane NIE dla ACTA póki nie dojdzie do odpowiednich zmian w tej ustawie! Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pokojowej manifestacji przy Urzędzie Miasta o 18.00!” (Facebook)

Więcej o manifestacji w naszym mieście tutaj 

ACTA – (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) to międzynarodowe porozumienie dotyczące walki z podrabianiem towarów i piractwie w internecie. Polska ma podpisać ustawę 26 stycznia. Więcej o ACTA tutaj (źródło: polskatimes.pl)

opr. ab

13 komentarzy

 1. ztejsamejstrony dodano 10 lat temu

  Wg mnie powinni pikietować pod Delegaturą Urzędu Wojewódzkiego lub pod biurami siedleckich posłów.

 2. oburzony dodano 10 lat temu

  Niedługo będa zaglądać pod pierzynę..:))

 3. Obserwatier dodano 10 lat temu

  Chcieliście demokracji i żeby "steropiany" wami rządzili – to macie. A kler to już wogóle dał plamę i będzie miał za swoją …

 4. polak dodano 10 lat temu

  Przecież nikt o zdrowym umyśle i zdolności przewidywania teraz tego nie podpisze. To byłby polityczny samobój, nie ma co się już bić. Wystarczy rządowi cyber-atak, protesty w takich Siedlcach nic nowego by nie wniosły.

 5. morgi dodano 10 lat temu

  Obawiam się, że jednak podpisze.
  http://wiadomosci.wp.pl/title,Protesty-nic-nie-daly-Ambasador-Polski-podpisze-ACTA,wid,14191950,wiadomosc.html

 6. ja tam się wybieram :) dodano 10 lat temu

  I zaprotestuje przeciw cenzurze w sieci. Nie dla ACTA!

 7. ja dodano 10 lat temu

  użytkowniku ztejsamejstrony, wszystko jedno gdzie będą pikietować i tak o tej godzinie każdy urząd będzie zamknięty. równie dobrze mogą iść sobie nad zalew z tą pikietą… organizator wielkiego bohatera gra bo zorganizował….tylko trochę nie pomyślał, bo niby kto zobaczy tą pikietę ? paru przechodniów i tyle…

 8. Xaveri dodano 10 lat temu

  1. Jeśli pojawią się wątpliwości ws. ACTA, to będziemy je rozwiązywać według prawa krajowego – ratyfikowana umowa międzynarodowa ma prymat nad prawem krajowym!
  2. Premier podkreślił, że nieprawdą jest, że na temat tej umowy procedowano w tajemnicy – nawet mi się komentować nie chce. Komisja rybołówstwa to odpowiednie miejsce ws ACTA, rzecz jasna!
  3. Nikt spoza granic Polski nie będzie nam dyktował, jak mamy postępować w polityce międzynarodowej. – to Polacy mówią "nie" dla ACTA. To się nazywa głos narodu!
  4. Wobec szantażu nie ustąpimy w żadnym przypadku – jasne, pamiętacie tak ze 3-4 tygodnie temu protest lekarzy? Oczywiście nie ustąpili… Więcej nie warto pisać!
  5. – ostrzegł, dodając, że intencją jego rządu nie jest ograniczanie wolności słowa. – i dlatego wprowadzają ACTA. Słów brak!

  Takiego pokazu buty i zakłamania dawno / nigdy nie widziałem.

 9. Wyrzykowski dodano 10 lat temu

  Pikietę zobaczą media i ludzie, którzy na nią przyjdą, a którzy by nie przyszli, gdyby była organizowana wcześniej (bo mają pracę). Poza tym w CAŁEJ POLSCE jest ustalona JEDNA GODZINA protestu i jest to godzina 18:00. W Siedlcach nie wszystko zawsze musi być inaczej 😉 Pozdrawiam i zapraszam!

 10. Belzebubiusz dodano 10 lat temu

  Po pierwsze to od kiedy polski rząd słucha ludzi. Jesteście tylko od tego aby co 4 lata wybierać tych samych ludzi.

  Nawet jak Polska nie podpisze tego kwitu, to Związek Socjalistycznych Republik Europejskich to podpisze, a nasz pgr będący jego częścią będzie musiał się dostosować.

  Więc proszę nie jeczeć i nie walić głupa, jak sami sobie taki los zgotowaliście.

 11. L dodano 10 lat temu

  Hej Belzebubiusz święte słowa.

 12. ciekawy dodano 10 lat temu

  A co na to efaster?

 13. L dodano 10 lat temu

  Też się zastanawiam co z Efasterem.Pewnie na ferie wyjechał i nie ma dostepu do sieci albo zakuwa do sesji.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?