SPIN

OSiR połączony z ARMS. I co z tego?

Beata Głozak poniedziałek, 23 stycznia 2012, 14:48 Siedlce, Wydarzenia
Wkrótce napis OSiR zostanie zamieniony na ARMS. Fot. BG

Wkrótce napis OSiR zostanie zamieniony na ARMS. Fot. BG

28 października 2011 siedleccy radni większością głosów zdecydowali o likwidacji Ośrodka Sportu i Rekreacji w Siedlcach i włączenie go w struktury Agencji Rozwoju Miasta Siedlce – spółki odpowiedzialnej za najważniejsze inwestycje w Siedlcach. 1 stycznia 2012 dotychczasowi pracownicy OSiR stali się pracownikami Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, bo przejęła ona i pracowników, i majątek OSiR-u. Andrzej Sitnik zamienił zaś funkcję dyrektora Ośrodka na stanowisko członka Zarządu Agencji.

– Dla siedlczan nic się nie zmieniło – wyraźnie zaznacza Mirosław Pawłowski, prezes ARMS. – Na takich samych zasadach korzysta się obecnie ze sztucznego lodowiska czy siłowni. Nikt nawet nie zauważył zmiany nazwy na biletach – dodaje. Po co zatem do połączenia w ogóle doszło? – Dzięki niemu pojawi się jedna, kompletna i lepiej podana oferta sportowa w naszym mieście. Może przyjechać ktoś kto będzie miał zajęcia na lodowisku, ktoś kto pójdzie grać na sztucznej nawierzchni i to wszystko będzie w jednych rękach – tłumaczy.  Czyje to będą ręce? Andrzeja Sitnika. Pawłowski jest przekonany co do słuszności tej swego rodzaju fuzji, ale zastrzega jednocześnie, że na jej wyniki trzeba będzie poczekać.

POROZMAWIAJMY O PIENIĄDZACH…

Poczekać będzie trzeba również na informacje o konsekwencjach finansowych tej operacji. My o pieniądzach dowiedziałyśmy się niewiele. Czego? Po pierwsze tego, że nikt nam nie powie jakie od nowego roku jest wynagrodzenie Andrzeja Sitnika. Wiadomo jednak, że będzie inne niż w OSiR, bo stanowisko inne i kompetencje większe. Zgodnie z oświadczeniem majątkowym Andrzeja Sitnika z dnia 31. grudnia 2011 z racji piastowania funkcji dyrektora OSiR jego dochód wyniósł miesięcznie 7097 zł.

– Pan Andrzej Sitnik, jest członkiem Zarządu i będzie nadzorował sprawy związane zarówno z prowadzeniem obiektów na terenie swojego dawnego OSiRu jak i na terenie stadionu. Będzie odpowiedzialny za całokształt gospodarki związanej z wynajmowaniem i udostępnianiem naszych obiektów – słyszymy od Pawłowskiego. – Wynagrodzenie będzie wyższe, bo innego wyjścia nie ma – przyznaje prezes, ale tłumacząc się ochroną danych osobowych odsyła nas do właściciela (UM Siedlce – od red.) lub do Andrzeja Sitnika. Sam Sitnik tłumacząc się klauzulą tajności odsyła nas do oświadczenia majątkowego jakie złoży w przyszłości jako członek Zarządu ARMS.

– Podzieli to Pani sobie przez 12 miesięcy i będzie Pani wiedziała – proponuje. Przypomnijmy, że kiedy członkiem Zarządu ARMS w minionym roku został Andrzej Niedziółka, wiceprezydent Siedlec Jarosław Głowacki jego wynagrodzenie określił na poziomie ok. 8 tys. zł.

„BĘDZIEMY RÓWNAĆ”

Odrębną kwestią pozostają jednak wynagrodzenia pracowników dotychczasowego Ośrodka, którzy z dniem 1 stycznia zostali przejęci przez Agencję. – Wszyscy przeszli na takich samych zasadach jakie mieli w Ośrodku. Natomiast w związku z tym, że tu mamy różne zasady wynagradzania w ciągu roku będziemy to łączyć. Oczywiście bez jakiejkolwiek straty dla pracowników – podkreśla Pawłowski. Andrzej Sitnik potwierdza, że wynagrodzenia będą równane do wynagrodzeń osób pracujących w ARMS.

Zgodnie z informacjami jakich w listopadzie minionego roku prezes Agencji Mirosław Pawłowski udzielił radnym wynikało, że w spółce zatrudnionych jest 11 osób a miesięcznie na wynagrodzenia przeznaczano ok. 70 tys. zł.  Średnie wynagrodzenie zatem można określić na poziomie ponad 6 tys. zł. Dane na podstawie wyliczeń od czerwca do października 2011. Z kolei z podsumowania jakie przedstawił nam dzisiaj Andrzej Sitnik wynika, że miesięcznie w roku 2011 wynagrodzenia pracowników OSiR pochłaniały niemal 46 tys. Etatów było 17,5. Co średnio daje niewiele ponad 2623 zł.   W obu przypadkach uwzględniono wynagrodzenia kierownicze, czyli w ARMS Zarządu a w OSiR ówczesnego dyrektora. W przypadku OSiR w związku, że było to podsumowanie roczne uwzględniono też wszystkie ewentualne dodatki.

bg


21 komentarzy

 1. czy Pani redaktor zna przepisy??? dodano 12 lat temu

  Pawłowski z Sitnikiem odesłali Panią do kąta. A przecież wynagrodzenie ich nie jest tajne. Wystarczy znać ustawę …….. , ale jak widać to dla SIN za trudne.

 2. z uwagi....... dodano 12 lat temu

  Z uwagi, iż mimo wszystko bardziej lobię SPIN od aroganckich Prezesów ARMS, podpowiadam Pani redaktor. Art. 15 ustawy z dnia 3 marca 2000 r.o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi ..stanowi, iż wynagrodzenie " takich Prezesów" jak Pawłowski i Sitnik jest JAWNE. Zatem Pawłowski i Sitnik SKŁAMALI. Wstyd że obaj nie znają przepisów na mocy których maja ustalone wynagrodzenie,

 3. Beata Głozak dodano 12 lat temu

  Witam. O wynagrodzeniach jawnie mówi się również z osobami, które mają obowiązek publikować oświadczenia majątkowe. To logiczne i taka jest praktyka. Proszę mi uwierzyć, że w przypadku ARMS nie od dzisiaj a od ponad roku logiczna praktyka nie wchodzi w grę 🙂 Podobnie jak: artykuły, ustawy, przepisy, przekonywanie, przykłady czy artykuły w mediach. To w przypadku Agencji nie ma żadnego zastosowania.
  Ale dziękuję że mimo wszystko bardziej lubi Pan SPIN 😀
  Z wyrazami szacunku,
  Beata Głozak

 4. efaster dodano 12 lat temu

  To w takim razie, Proszę w imieniu Mieszkańców miasta zapytać Pana Prezydenta o dokładne zarobki (z dodatkami, premiami nagrodami) wszystkich naczelników prezesów, dyrektorów, kierowników i kogo tam jeszcze ma UM i jego pochodne.

  Proszę wyraźnie zaznaczyć, że o to Proszą mieszkańcy płacący nie małe podatki i mają prawo wiedzieć, na co są wydawane.

  Przecież to, co zrobił Pawłowski i Sitnik to jest złamanie prawa, tj. zatajanie informacji publicznej. Jakby pracowali sobie w prywatnych firmach to proszę bardzo nie mają obowiązku tego ujawniać. Ale póki, co pracują na państwowym garnuszku i są osobami publicznymi. Jak się to im nie podoba zawsze mają drogę wolną i mogą się zwolnić, wtedy nie będą musieli ujawniać ile zarabiają. Póki, co jak dla mnie to, co rozbili należy się PROKURATOR.

  PS.
  Jak dla mnie to te wszystkie "wypy" siedleckie to za tą marną pracę powinni zarabiać (łącznie z Prezydentem) max. 4 tys. zł. brutto. Starczy im na przeżycie, nie muszą się dorabiać naszym kosztem po 12 tys. zł miesięcznie + premie NAGRODY !!! (o dziwo za co ??)

  Ach, żeby, jak choć pięć minut był na prezydenckim stołku, to bym to całe towarzystwo na 4 wiatry rozpędził i jeszcze doniesienie do prokuratury złożył i audyty porobił. Niechby, chociaż 1 gr. brakowało, albo bym by wydany nie zgodnie z przeznaczaniem, to bym żywcem udusił. Oni za dobrze mają i od tych pieniędzy im się już w głowach poprzewracało. Oj przydałoby się wietrzenie w UM, oj przydało. Tam już nie tysiące złotych przecieka przez palce a miliony i to z naszych podatków, najgorsze, że w "biały dzień" i w majestacie prawa.

 5. yxz dodano 12 lat temu

  Nie szastaj słowami Efaster, bo kot ogonem się może odwrócić.

 6. ztejsamejstrony dodano 12 lat temu

  No efaster, tym razem popieram cię w kilku punktach. Podobno dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach ale tu chodzi o pieniądze publiczne więc pytani powinni odpowiadać. Z drugiej strony miasto, prezydent, tą spółkę co nawet własnej strony internetowej nie umie uaktualnić, powinni oddać w zarząd (byle komu), kto przyniesie 1 zł zysku rocznie z tych obiektów. Bez dopłacania. Będzie jednak krzyk, że ktoś się dorobił a miastu zostały obiekty do remontu, że wstęp drogi. W tym cyrku chodzi o te kilka stanowisk, które partie rządzące miastem wyrwą dla swoich. Z drugiej strony (powtarzam), gdzie, skąd można było wykopać prezesa ARM i wyciągnąć na powierzchnię ani on z wyglądu mądry, ani wierny, ani bierny. Po wywiadach i zapowiedziach w sprawie parku wodnego już bym tylko kanałem "Ulgi" pozwolił mu się zajmować. Niech zbiera pianę, liczy rybki i tatarak podlewa.

 7. efaster a ty ile zarabiasz? dodano 12 lat temu

  może nam powiesz bo ludzie chcą wiedzieć ile dostajesz za te codzienne wpisy:)mam wrażenie że opłaca cię Pani Głozak, która też ,,zna się" na prawie jak Kaczyński na piłce:)Ani Pawłowski ani Sitnik nie mają obowiązku tłumaczyć się, ile zarabiają.moim zdaniem za tą pracę i tak dostają bardzo małą forsę.Gdybym był Ich pracodawcą, dorzuciłbym jeszcze przynajmniej 2,5 tys podwyżki.Nie rozumiem ludzi, którzy nic nie wiedzą na temat ciężkiej, sumiennej pracy 24 h na dobę, pod telefonem a tutaj wcielają się w rolę ekspertów od zarządzania zasobami ludzkimi.Jestem menedżerem w dużej korporacji i przy zarobkach ludzi odpowiedzialnych za taką materię w miastach typu Rzeszów, Białystok czy Poznań lub chociażby Zielona Góra, Koszalin, nasze siedleckie pieniążki dla zasobu na stanowiskach typu Prezydent Miasta, urzędnicy czy kierownicy spółek są w tym kontekście naprawdę żałosne i śmieszne.

 8. efaster dodano 12 lat temu

  Padłem (Ty tak na serio ??) Czy to sam Prezes Pawłowski pisze ??

  Jak odpowiedzialna praca ?? Człowieku 7.30 – 15.30 A już przed piętnastą wszyscy w agencji jedną nogą w drzwiach. Jaka praca 24 h na dobę ?? Na mecze jak przychodzą to, jako osoby prywatne (po pracy). I nie porównuj PRYWATNYCH korporacji z samorządową spółką. Czym oni zarządzają halą, lodowiskiem, siłownią, stadionem lekkoatletycznym, stadionem piłkarskim (z jedną trybuną bez oświetlenia płyty głównej) + 3 boiska treningowe i aquapark (w budowie). No naprawdę trzeba aż 3 prezesów (Pawłowski, Niedziółka, Sitnik) aby to wszytko okiełznać, podpisać umowy wynajmu kubom sportowym może jedna osoba (p. Sitnik) a reszta zbędna no chyba, że przekwalifikują się na monterów/konserwatorów, trzeba odśnieżyć płytę boisk, wymienić żarówkę na hali, robota zawsze się znajdzie. A 2,5 tys. podwyżki ?? Jaki już ponad 7 tys. miesięcznie biorą. To teraz idź to powiedz np. samotnej matce wychowującej 3-kę dzieci za 1,5 tys. albo renciście dostającego 500 zł. Cóż jakbym pracował na kierowniczym stanowisku w administracji publicznej to na pewno ujawnił ile zarabiam, gdyż mam świadomość z kąt są pieniądze na te pobory (z podatków mieszkańców). Cóż widzę, że trzeba będzie się do cioci "uśmiechnąć" Ona zna parę osób w TVN 24, przyjadą "powęszą" tam i tu. Znów Pan Prezydent zrobi się czerwony przed kamerą "na żywo". Media (szczególnie te ogólnopolskie) dobrze działają na lokalne władze. Czasem trzeba przypomnieć, kto tu, dla kogo jest pracodawcą, a kto petentem/klientem. Ja wychodzę z założenia, że podatnicy (mieszkańcy Siedlec) są pracodawcami dla Prezydenta, naczelników, prezesów, dyrektorów miejskich spółek. I powtarzam nie ma, co porównywać np. ARM do prywatnej korporacji, bo jestem pewien, że jakby była tak zarządzana jak to ma miejsce w agencji, to po miesiącu były by zwolnienia dyscyplinarne.

  PS.
  Nikt mnie nie opłaca, cóż dziwne, że Redakcja pozwala na pisanie takich oszczerstw pod sowim adresem. No, ale mają Panie rację, po chrześcijańsku trzeba nadstawić drugi policzek. A później te osoby siedzą (za pewnie w pierwszych ławkach) w kościele tak, aby wszyscy widzieli, jacy są wierzący i prawi. Cóż hipokryzja w czystej postaci …. A żeby nie było do kościoła nie chodzę jestem ateistą z przekonania i nie lubię biskupa Kiernikowskiego.

 9. Aneta Borkowska dodano 12 lat temu

  Panie Efasterze, czasem po prostu nie warto wdawać się w bezsensowne dyskusje, bo one i tak nie zmienią myślenia. 🙂

 10. nie ma co sie nakręcać.. dodano 12 lat temu

  Wynagrodzenia Pawłowskiego i Sitnika jak osób zarządzających innymi spólkami miejskimi są zgodnie z prawem jawne i nie podlegają ochronie. Kto temu zaprzecza jest totalnym ignorantem prawnym. Tu nie chodzi czy zarabiają za dużo czy za mało., a o fakt że Pawłowski zasłania sie ignorancją.

 11. Wojciech Próchenko dodano 12 lat temu

  Pani Aneto proszę o bardziej merytoryczne podejście:)Nie widzę aby Pani była sensowna:)Efasterze napiłeś się?Czytasz siebie?:)G***o wiesz o Ich pracy.Zapewniam Cię że nie pracują od 7 do 15:)To idąc dalej Twoim rozumowaniem, Szanowny Tchórzu BEZ NAZWISKA ( 🙂 ), Naród jest pracodawcą Prezydenta Komorowskiego, a piłkarze wynagradzają solidną pensją swojego trenera:)No gratuluję poczucia humoru:)Zapewniam Cię że nie musiałeś pić Żywca, wystarczył nowy żurawinowy Reddsik:)Uśmiechnij się do Cioci ale Ci to nie wyjdzie bo mam kolegów także w TVN 24 i w przeciwieństwie do Ciebie nie chwaliłem się tym do dziś:)A co chodzisz do Bożego Ciała i znasz swoich parafian?:)Wątpię:)Sam jesteś hipokrytą i jeśli, jak sam piszesz, nie chodzisz, nie wypowiadaj się na temat Prezesa Pawłowskiego, Niedziółki czy Sitnika.Co do tego że ,,nie lubisz" Księdza Biskupa Kiernikowskiego-zapewne masz wyrzuty sumienia,a wymagający Pasterz Siedleckiego Kościoła ewidentnie Ci nie leży:)Panie ,,nie ma co się nakręcać" skoro sam nie jesteś ignorantem, ujawnij się jak ja:)Podkreślę raz jeszcze:Prezesi ARMS NIE MAJĄ OBOWIĄZKU TŁUMACZENIA SIĘ ZE SWOICH ZAROBKÓW.Z resztą skoro wiesz ile zarabiają to dlaczego pytasz?:)Tutaj wychodzi Twój brak inteligencji i logiki myślenia:)Zapraszam do lektury ustaw, rozporządzeń, tudzież innych regulaminów;)

 12. Aneta Borkowska dodano 12 lat temu

  Panie Wojciechu.
  Chyba prościej się już nie da wytłumaczyć czemu nie reagujemy na kłamstwa typu, że ktoś jest przez nas opłacany. Uważam, że nie warto wchodzić w dyskusję z taką osobą bo i tak to niczego nie zmieni. Moje NIE nadal będzie dla takiej osoby TAK, więc po co dyskutować?
  Jeśli bym miała podliczyć kogo opłaca według niektórych SPIN to bym chyba nie miała za co żyć 🙂

 13. mieszkanka dodano 12 lat temu

  Myślę że całe to połączenie miało na celu lepszy bilans Osir przynosił zyski więc go połączono z bankrutem ,bilans zawsze będzie wygladał lepiej ,a i mieszkańcy może nie zauwazą jakim niewypałem była budowa stadionu z 4-terema boiskami i podgrzewaną murawą,ile setek tysięcy złotych trzeba będzie co roku do tego dokładać nie wspominajac o kredycie ,kóry będziemy spłacać jeszcze długo/a kredyty coraz droższe/.O pieniadze unijne nikt się nie starał bo prezydent w trybie natychmiastowym zdecydował o budowie mówiąc ,że europejskie drużyny będą u nas grać.Śmiech na sali ,tylko zaprzyjażniony hotel zyskał bo mu z rozpędu gwiazdkę dołożyli,tak lekka ręką bo przecież warunków centrum pobytowego na EURO2012 nie spełniał ,nie spełnia i nigdy spełniał nie będzie.

 14. do Wojciecha.. dodano 12 lat temu

  Nie broń arogantów kierujących ARMS. W kwestii ich wynagrodzeń nie ma tabu.Tak stanowi ustawa. Jeżeli nie potrafisz czytać przepisów ze zrozumieniem – to nie rób z siebie idioty. Jedno jest pewne – Zarząd ARMS nie przemęcza się w pracy.

 15. Marta dodano 12 lat temu

  Prezesi i tym podobni powinni czasem zerknąć jak funkcjonują obiekty, którym ,,prezesują". Dzisiejszy, przedostatni dzień ferii szkolnych był dniem niewpuszczania młodzieży na lodowisko z powodu… kasjerka nie miała drobnych aby wydać resztę Uwaga !!!! z 5 złotych polskich i tym samym czternastolatek nie mógł absolutnie skorzystać z tafli lodu, którą tak bardzo miasto się szczyci. A można było ruszyć przysłowiowe 4 litery i przygotować kasę do pracy. Czyżby szefostwo za wygórowane pensje zjeżdżało na nartach po alpejskich stokach i nie pilnowało ,, dobytku". I nie uwierzę, że Siedlce to miasto ,, przyjazne", no chyba że zależy komu…

 16. Wrocławianin dodano 12 lat temu

  tak sobie czytam te Wasze debaty i jestem pozytywnie zaskoczony:)macie największą widownię w II lidze piłkarskiej, o Siedlcach jest głośno także u nas:)Nie wierzę niektórym mediom, bo w Stolicy Podlasia (tak, tak!) istnieje zgodna koalicja wszystkich niemal opcji!W ciekawym zestawieniu (jestem wykładowcą akademickim, właśnie sprawdzam prace) jakie przeczytałem, jesteście nadzieją wschodu.Ustępują Wam Lublin, Rzeszów i Białystok!Pozdrawiam z w miarę ciepłego Wrocławia:)U Was bardzo zimno?:)

 17. mieszkanka dodano 12 lat temu

  Wrocławianinie co ty bredzisz?Po proszkach jesteś czy co? A może to nasi tacy pomysłowi? Na pewno we W rocławiu o niczym innym się nie mówi tylko o Siedlcach.No i to że wyprzedziliśmy LUblin Rzeszów I nawet Białystok.N o nie mogę nasi klakierzy już przeszli samych siebie,ubaw po pachy.

 18. wrocławianin.... dodano 12 lat temu

  To zapewne ktoś z ARMS.

 19. mieszkanka dodano 12 lat temu

  I TO JESZCZE O 5-TEJ RANO PISAŁ,PRZED ROBOTĄ .Co się pośmialiśmy to się pośmialiśmy ,ale problem siedleckiej ARMS wróci jeszcze nie raz

 20. Wojciech Próchenko dodano 12 lat temu

  mieszkanko podaj swoje dane Tchórzliwa Krótkonoga ruda blondi:):)

 21. efaster dodano 12 lat temu

  te miasto jest chore, mam nadzije, że kiedyś jak mnie nie będzie znajdzie się jakiś humanitarny kraj i zrzuci na nasze miasto bombę atomową jak amerykanie na Nagaski czy Hiroszimę. Tak serio tak uważam, bo to tu się dzije przechodzi wszelkie granice, pis landia w całej okazałości stadion, drogi budują latami, wieczne opóźninia, wiecznie a to nie ma zasilania, a to klatka dla gości całą rundę robiona, a to teraz chcą budować południową trybunę gdzie będzie ów sektor gości. Czyli obecny (klatka) posłuży w porywach jedną rundę wiosenną, bo późnej go rozbiorą. Ah te Siedlce kochane, żygać mi się chce jak na to wszytko patrzę. A prezydent zadowolony bo Biskup czy redaktor Skwarek go pochwali. Nie każdy musi latać codziennie do kościoła, jedni są religijni inni nie, ja należę do tych co nie wierzą. I co mam się powiesić z tego tytułu ?? Czy w tym mieście wszytko msi kręcić się wokół pis-u, kościoła i Smoleńska. To jest normalne, że Prezes ARM niechce udzielić informacji na temat wyboru wykonawcy projektu aqauaparku bo jest w żałobie ?? TO może niech odrazu do krzyża by się przybił, albo niech się samo okalecza i biczuje jak w sredniowieczu mnisi. Czasem mam wrażnie, że władze naszego miasta żałują, że Smoleńsk nie zdażył się u nas by pokazać jak cierpią przed kamerami (niczym w Koreii Północnej) a mieszkańców którzy nie dostaczenie płakali to do obozów pracy by wysłali.

  Panie Próchenko, ja mogę podpisac się imieniem i nazwiskiem, Pan zapewne jest wyzanwcą Prawa i Sprawiedliwości i bez oglądania TV Trwam czy słuchania radia Maryja nie może Pan żyć. I niech Pan mi wierzy, że tylko dlatego nie prosiłem Cioci o to, by zwyczajnie nie robić miastu niegatywnej opini, bo oprócz klechostanu, aparatczyków pisowskich i wyznawców pis żyją tu normalni ludzie. Zresztą szkoda mi by było dziennikarzy, bo jeszcze by któryś z Was ich pobił albo co. Powiem którko moja Ciociunia z Warszawy jest dobrą przyjaciółką Pani Walter, więc szepnąć słówko mężowi to dla Niej żaden problem. Mam jeszcze na tyle godności i przyzwoitości, że nie chce robić tyłów temu miastu, ale naprawdę z dnia na dzień mam coraz mniej cierpliwości do naszego pis landu. Cóż nie omiedzkam pod koniec roku zajżeć na BIP UM i zobaczyć ile to Pan Pawłowski, Niedzółka i Sitnik zarabiają i nie omieszkam o tym publicznie poinformować. A przepisy i ustawy dokładnie przeczytałem i jasno z nich wynika, że urzędnik państwowy nie może utajniać wyskości zarobków.

  To tyle na temat.

  Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?