SPIN

„Stop wysokim cenom paliw w Polsce” Siedlce też zaprotestują

Beata Głozak wtorek, 24 stycznia 2012, 22:33 Siedlce, Wydarzenia
Logo akcji "Stop wysokim cenom paliw w Polsce" źródło: strona organizatora

Logo akcji "Stop wysokim cenom paliw w Polsce" źródło: strona organizatora

Siedlce przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji kierowców „Stop wysokim cenom paliw w Polsce”. Protest przeciwko galopującym cenom paliw odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 12. w całym kraju i będzie polegał na poruszaniu się wyznaczonymi trasami z minimalną dozwoloną prędkością.

W naszym mieście trasa będzie przebiegała ulicami: Warszawską, Piłsudskiego, Floriańską, Brzeską do obwodnicy i obwodnicą w stronę Warszawy. Do obwodnicy kierowcy będą poruszać się z prędkością 20 – 30 km/h a na obwodnicy będzie to 40 km/h. W momencie kiedy powstaje ten tekst udział w proteście zadeklarowało ponad 30 osób. Na stronie siedleckiego wydarzenia czytamy:

„Zbiórka godz. 12:00 Parking przy Topazie, ul. Warszawska przejazd przez ulicę Warszawską, Piłsudskiego, Floriańską, Brzeską (20-30km/h), do obwodnicy i obwodnicą w stronę Warszawy (do 40km/h) i dla chętnych tankowanie po 5 zł na końcu obwodnicy na Stacjach Orlenu i BP.”

Strona „Stop wysokim cenom paliw w Polsce” została utworzona na portalu społecznościowym, aby kierowcy zorganizowali się i wyrazili swoje stanowisko ws. galopujących cen paliw w kraju. Najpierw akcja miała odbyć się jedynie w Brzegu, ale z dnia na dzień przyłączały się do niej kolejne miasta. W tej chwili chęć udziału w niej zadeklarowało ponad 40 miast w całej Polsce. Siedlce dołączyły dopiero dzisiaj. Za organizację protestu w każdej miejscowości odpowiada konkretna osoba. Kierowcy na stronie utworzyli regulamin akcji. Czy 28 stycznia równo w południe Polska zostanie sparaliżowana?

bg

„Kierowcy, 28 stycznia będziemy organizować protest przeciwko wysokim cenom paliw w Polsce.

Dnia 28 stycznia chcemy zablokować Autostradę A4 na odcinku Opole – Wrocław oraz autostradową obwodnicę Wrocławia. Protest będzie polegał na poruszaniu się autostradą prędkością 40 km/h. Chcemy to zrobić medialnie i ostrzec rząd, że jeżeli nie zainteresuje się problemem to zablokujemy autostrady podczas Euro 2012. Na dzień dzisiejszy do akcji przyłączyło się już ponad 40 miast w których wspólnie 28.01.2012r. o godz. 12:00 zostanie zorganizowany protest. Będziemy poruszali się minimalnymi prędkościami dostosowanymi do warunków panujących na drogach 20-40 km/h w zależności od typu drogi.” – piszą na stronie głównej akcji organizatorzy.

14 komentarzy

 1. luke dodano 10 lat temu

  Ile to jest "nieco ponad 32 osoby"?

 2. Beata Głozak dodano 10 lat temu

  Dziękuję za poprawę.
  Przyznam, że trudno mi określić 🙂
  Z wyrazami szacunku,
  Beata Głozak

 3. Obserwatier dodano 10 lat temu

  Mój protest polega na nietankowaniu. Z nowym rokiem postawiłem go w garażu i jadę, gdy już naprawdę muszę. Nie dość, że jestem już do przodu 600 zł to na dodatek straciłem 1,5 kg. A ile zyskałem na witalności to trudno opisać. Taką formę protestu też gorąco polecam !

 4. absurdalne... dodano 10 lat temu

  Najłatwiej protestować utrudniając życie innym uzytkowwnikom dróg. Macie ochotę na protest to po prostu OLEJCIE sprawe i nie kupujcie tak drogiego paliwa. Wtedy pójdą po rozum do głowy. Ale wy oczywiście widzicie tylko swój czubek nosa. Nic więcej.

 5. PPP dodano 10 lat temu

  Polska paliwo 5.60
  zarobki 1500

  Niemcy paliwo 1.50 Euro

 6. PPP dodano 10 lat temu

  Polska paliwo 5.60
  zarobki 1500zł
  Niemcy paliwo 1.60 Euro
  zarobki 7500 zl

  zarobki 5x wieksze
  wniosek jest jeden cena lapiwa w Polsce powinna byc 5 razy nizsza lub nasze zarobki 5x wyzsze
  tak nie jest wiec Polska wraz z Unia Europejska nas kroi!! albo Unia z Polska nas kroi!!

 7. L dodano 10 lat temu

  Sam jestes absurdalny.Najprościej olać sprawę.GoŚciu ogarnij się i nie pisz głupot.Protest jest jak najbardziej OK i powinien być prowadzony co tydzień.W skali calego kraju 4-5 dni w miesiącu koncerny dostana po d… ładnych parę milionów i zobaczą, że jest siła z która trzeba się liczyć a nie podnosić ceny pod byle pretekstem np. słabych zbiory bawełny w Mongoli.

 8. A JA dodano 10 lat temu

  zawsze tankuję za 150zł i po temacie. 🙂 . Poważnie zaś, także od tygodnia chodzę pieszo . Bo Siedlce można przejść w parę minut . Mówię o centrum. Reszta to wiocha i tam się nie zapuszczam.

 9. PPP dodano 10 lat temu

  A JA – i cale zycie chcesz po centrum miasta jezdzic ?? ja chce przynajmniej raz w roku nad morze polskie pojechac czasem do stolicy a moze w polskie gory…
  nie mam zamiaru placic 2tys na paliwo!!!

 10. niezainteresowany dodano 10 lat temu

  A w Siedlcach śmierdzi

 11. Marek dodano 10 lat temu

  Jasne że trzeba protestować. Złodzieje nas kroją jak mogą. W cenie paliwa są prawie same podatki! Gdy będziemy siedzieć cicho jak bydło w zagrodzie, to bezkarnie zajeżdżą nas pasożyty z rządu.

 12. ElMatlaCo dodano 10 lat temu

  JA JADĘ!!!

 13. Maciek dodano 10 lat temu

  Jestem na proteście. Trasa została zmienion. Parking przed Topazem był pełny, czekamy na bp na resztę kolumny

 14. Obserwator dodano 10 lat temu

  Jestem z Wami, TO CHORY KRAJ!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?