SPIN

„Stop wysokim cenom paliw w Polsce” Siedlce też zaprotestują

Beata Głozak wtorek, 24 stycznia 2012, 22:33 Siedlce, Wydarzenia
Logo akcji "Stop wysokim cenom paliw w Polsce" źródło: strona organizatora

Logo akcji "Stop wysokim cenom paliw w Polsce" źródło: strona organizatora

Siedlce przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji kierowców „Stop wysokim cenom paliw w Polsce”. Protest przeciwko galopującym cenom paliw odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 12. w całym kraju i będzie polegał na poruszaniu się wyznaczonymi trasami z minimalną dozwoloną prędkością.

W naszym mieście trasa będzie przebiegała ulicami: Warszawską, Piłsudskiego, Floriańską, Brzeską do obwodnicy i obwodnicą w stronę Warszawy. Do obwodnicy kierowcy będą poruszać się z prędkością 20 – 30 km/h a na obwodnicy będzie to 40 km/h. W momencie kiedy powstaje ten tekst udział w proteście zadeklarowało ponad 30 osób. Na stronie siedleckiego wydarzenia czytamy:

„Zbiórka godz. 12:00 Parking przy Topazie, ul. Warszawska przejazd przez ulicę Warszawską, Piłsudskiego, Floriańską, Brzeską (20-30km/h), do obwodnicy i obwodnicą w stronę Warszawy (do 40km/h) i dla chętnych tankowanie po 5 zł na końcu obwodnicy na Stacjach Orlenu i BP.”

Strona „Stop wysokim cenom paliw w Polsce” została utworzona na portalu społecznościowym, aby kierowcy zorganizowali się i wyrazili swoje stanowisko ws. galopujących cen paliw w kraju. Najpierw akcja miała odbyć się jedynie w Brzegu, ale z dnia na dzień przyłączały się do niej kolejne miasta. W tej chwili chęć udziału w niej zadeklarowało ponad 40 miast w całej Polsce. Siedlce dołączyły dopiero dzisiaj. Za organizację protestu w każdej miejscowości odpowiada konkretna osoba. Kierowcy na stronie utworzyli regulamin akcji. Czy 28 stycznia równo w południe Polska zostanie sparaliżowana?

bg

„Kierowcy, 28 stycznia będziemy organizować protest przeciwko wysokim cenom paliw w Polsce.

Dnia 28 stycznia chcemy zablokować Autostradę A4 na odcinku Opole – Wrocław oraz autostradową obwodnicę Wrocławia. Protest będzie polegał na poruszaniu się autostradą prędkością 40 km/h. Chcemy to zrobić medialnie i ostrzec rząd, że jeżeli nie zainteresuje się problemem to zablokujemy autostrady podczas Euro 2012. Na dzień dzisiejszy do akcji przyłączyło się już ponad 40 miast w których wspólnie 28.01.2012r. o godz. 12:00 zostanie zorganizowany protest. Będziemy poruszali się minimalnymi prędkościami dostosowanymi do warunków panujących na drogach 20-40 km/h w zależności od typu drogi.” – piszą na stronie głównej akcji organizatorzy.

14 komentarzy

 1. luke dodano 9 lat temu

  Ile to jest "nieco ponad 32 osoby"?

 2. Beata Głozak dodano 9 lat temu

  Dziękuję za poprawę.
  Przyznam, że trudno mi określić 🙂
  Z wyrazami szacunku,
  Beata Głozak

 3. Obserwatier dodano 9 lat temu

  Mój protest polega na nietankowaniu. Z nowym rokiem postawiłem go w garażu i jadę, gdy już naprawdę muszę. Nie dość, że jestem już do przodu 600 zł to na dodatek straciłem 1,5 kg. A ile zyskałem na witalności to trudno opisać. Taką formę protestu też gorąco polecam !

 4. absurdalne... dodano 9 lat temu

  Najłatwiej protestować utrudniając życie innym uzytkowwnikom dróg. Macie ochotę na protest to po prostu OLEJCIE sprawe i nie kupujcie tak drogiego paliwa. Wtedy pójdą po rozum do głowy. Ale wy oczywiście widzicie tylko swój czubek nosa. Nic więcej.

 5. PPP dodano 9 lat temu

  Polska paliwo 5.60
  zarobki 1500

  Niemcy paliwo 1.50 Euro

 6. PPP dodano 9 lat temu

  Polska paliwo 5.60
  zarobki 1500zł
  Niemcy paliwo 1.60 Euro
  zarobki 7500 zl

  zarobki 5x wieksze
  wniosek jest jeden cena lapiwa w Polsce powinna byc 5 razy nizsza lub nasze zarobki 5x wyzsze
  tak nie jest wiec Polska wraz z Unia Europejska nas kroi!! albo Unia z Polska nas kroi!!

 7. L dodano 9 lat temu

  Sam jestes absurdalny.Najprościej olać sprawę.GoŚciu ogarnij się i nie pisz głupot.Protest jest jak najbardziej OK i powinien być prowadzony co tydzień.W skali calego kraju 4-5 dni w miesiącu koncerny dostana po d… ładnych parę milionów i zobaczą, że jest siła z która trzeba się liczyć a nie podnosić ceny pod byle pretekstem np. słabych zbiory bawełny w Mongoli.

 8. A JA dodano 9 lat temu

  zawsze tankuję za 150zł i po temacie. 🙂 . Poważnie zaś, także od tygodnia chodzę pieszo . Bo Siedlce można przejść w parę minut . Mówię o centrum. Reszta to wiocha i tam się nie zapuszczam.

 9. PPP dodano 9 lat temu

  A JA – i cale zycie chcesz po centrum miasta jezdzic ?? ja chce przynajmniej raz w roku nad morze polskie pojechac czasem do stolicy a moze w polskie gory…
  nie mam zamiaru placic 2tys na paliwo!!!

 10. niezainteresowany dodano 9 lat temu

  A w Siedlcach śmierdzi

 11. Marek dodano 9 lat temu

  Jasne że trzeba protestować. Złodzieje nas kroją jak mogą. W cenie paliwa są prawie same podatki! Gdy będziemy siedzieć cicho jak bydło w zagrodzie, to bezkarnie zajeżdżą nas pasożyty z rządu.

 12. ElMatlaCo dodano 9 lat temu

  JA JADĘ!!!

 13. Maciek dodano 9 lat temu

  Jestem na proteście. Trasa została zmienion. Parking przed Topazem był pełny, czekamy na bp na resztę kolumny

 14. Obserwator dodano 9 lat temu

  Jestem z Wami, TO CHORY KRAJ!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?