SPIN

31.I. sesja miejska: budżet, skarga na prezydenta, opłaty, stypendia

Beata Głozak czwartek, 26 stycznia 2012, 14:56 Aktualnie, Wydarzenia

31 stycznia br. (wtorek) o godz. 10. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Siedlce odbędzie się XVI Sesja Rady Miasta Siedlce.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.
2. Wnioski do porządku obrad.
3. Interpelacje i zapytania Radnych.
4. Przyjęcie protokołu XV Sesji.
5. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pn. Stadler.
6. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta.
7. Przyjęcie sprawozdania z działalności Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Siedlcach za 2011 r.
8. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania Prezydenta Miasta z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w 2011 roku.
9. Podjęcie uchwały w sprawie genetycznie modyfikowanych (transgenicznych) organizmów (GMO) w pożywieniu i uprawie.
10. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia do realizacji przez Miasto Siedlce projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
11. Podjęcie uchwały zmieniającej Uchwałę Nr XLVI/699/2006 Rady Miasta Siedlce z dnia 25 maja 2006 roku w sprawie nadania Statutu Rodzinnemu Domowi Dziecka Nr 1 w Siedlcach.
12. Podjęcie uchwały zmieniającej Uchwałę Nr XIV/301/2011 Rady Miasta Siedlce z dnia 28 listopada 2011r. w sprawie utworzenia jednostki organizacyjnej pomocy społecznej – Dziennego Domu Pomocy w Siedlcach i połączenia jej z „Domem nad Stawami” Domem Pomocy Społecznej w Siedlcach.
13. Podjęcie uchwały w sprawie przejęcia przez Miasto Siedlce zadania publicznego dotyczącego objęcia mieszkańców Gminy Korczew, Gminy Przesmyki i Gminy Zbuczyn opieką i usługami świadczonymi przez środowiskowe domy samopomocy prowadzone przez Miasto Siedlce.
14. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych w mieście Siedlce.
15. Podjęcie uchwały w sprawie wysokości i zasad ustalania dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobki lub kluby dziecięce na obszarze Miasta Siedlce.
16. Podjęcie uchwały zmieniającej Uchwałę Nr X/204/2011 Rady Miasta Siedlce z dnia 28 czerwca 2011 r. w sprawie określenia trybu przyznawania, wstrzymywania i cofania oraz zasad ustalania wysokości stypendiów sportowych.
17. Podjęcie uchwały w sprawie wniesienia aportu i objęcia dodatkowych udziałów w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Siedlcach oraz wyrażenia zgody na ustanowienie służebności przesyłu.
18. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Miasto Siedlce oraz opłat za niektóre usługi komunalne.
19. Podjęcie uchwały w sprawie pozbawienia działki nr 202/2 z obrębu 56 stanowiącej ulicę Kruszcową oraz części działki nr 269/1 z obrębu 56 stanowiącej ulicę Generała Ignacego Prądzyńskiego w Siedlcach kategorii drogi gminnej oraz w sprawie zaliczenia ulic Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego połączonych Rondem Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, części ulicy Generała Ignacego Prądzyńskiego oraz ulicę Kruszcową w Siedlcach do kategorii dróg powiatowych położonych w ciągu budowanej obecnie Obwodnicy Wewnętrznej Miasta Siedlce.
20. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie w trybie bezprzetargowym na czas oznaczony części nieruchomości Miasta Siedlce oznaczonej jako działka nr 1/4 obręb 98 i nr 1/29  obręb 121.
21. Podjęcie uchwały w sprawie współfinansowania z Gminą Siedlce realizacji zadania p.n. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu na skrzyżowaniu ulic Piaski Zamiejskie z Piaskową”.
22. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie w trybie bezprzetargowym, na czas nieoznaczony części nieruchomości stanowiącej własność Miasta Siedlce, położonej przy ulicy Młynarskiej.
23. Podjęcie uchwały w sprawie skargi na działalność Prezydenta Miasta Siedlce.
24. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej Miasta Siedlce.
25. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta Siedlce na 2012 rok.
26. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania Radnych.
27. Odpowiedzi na zapytania do sprawozdania z działalności Prezydenta Miasta.
28. Zamknięcie obrad.

źródło: UM Siedlce

6 komentarzy

 1. bb dodano 9 lat temu

  pkt 21. oznacza, że niby rondo na Piaskach Zamiejskich przejdzie do historii. Kto jeszcze nie jechał tym cudem XXI wieku, niech sie spieszy. Drugiej takiej okazji nie bedzie, to unikalne skrzyżowanie powinno zostać wykorzystane jako przykład dla stworzenia szykany w rajdach samochodowych. Pewne jest, że na calym świecie nie znajdzie chyba drugiego takiego rozwiazania na krzyżówce.

 2. Marcin dodano 9 lat temu

  Ten portal jest tendencyjny. Szukacie tylko okazji jak dopier… władzom miasta. Widać to chociażby po podkreśleniach w porządku obrad.
  Dlaczego o tym, co dobrego się dzieje w Siedlcach nie wspominacie a szukacie tylko dziury w całym? To jest rzetelność w wykonaniu SPIN? Czytelnicy głupi nie są, sami potrafią wyciągnąć wnioski. Podajcie tylko wiarygodne, pełne informacje, bez przeinaczania i tendencyjności.
  Czy wam się to podoba czy nie – ludzie, którzy nie byli w Siedlcach po kilka lat są pozytywnie zaskoczeni zmianami, widzą postęp w rozwoju. I prawdą jest, że wielki w tym udział ma prezydent Kudelski i jego ekipa. Mimo, że psy ujadają…

 3. bb dodano 9 lat temu

  Marcinie. Ja nie zamieram dowalać prezydentowi. Owszem, uważam, że miasto w temacie pkt. 21 idzie na kompromis z wójtem, który ewidentnie olał temat tej krzyżówki. Bo bubel jest na terenie gminy i to dotyczy całęj ulicy Piaskowej w Strzale. Pozostaje jeszcze kwestia współpracy tych samorządów w planowaniu i wykonaniu tego skrzyzowania. Odrobina dobrej woli i sprawy by nie było.

 4. jj dodano 9 lat temu

  To bubel należący do gminy Siedlce,tam są sami specjaliści od takich rzeczy , ale Wójt oczywiście teraz nie ma czasu , jest po wyborach za 2 lata będzie zaczynał myśleć o tych sprawach jak to naprawić , teraz jest za……y,a ta druga inwestycja Strzała -Siedlce za torami to kto to rondo projektował napewno zza biurka, tak się u nas niestety robi…..

 5. kibol z Gocławka ale fan Widzewa dodano 9 lat temu

  @bb, jj:Akurat nie widzę żebyś Ty wyrażał/a ,,odrobinę dobrej woli", zatem nie wymagaj tego od innych,ok?:)Zgadzam się z opinią Marcina, ten portal jest dość tendencyjny.Zastanawia mnie brak krytyki wobec Garbaczewskiego, pismaków typu Z….a (która nie jest zbyt inteligentna) czy Głozak (jeden reportaż przez całe studia, to chyba za mało Pani Beatko 🙂 ). Wypowiedzi krytyków świadczą bardzo często o braku znajomości ekonomii oraz zależności prawno finansowych.

 6. młody dodano 9 lat temu

  Bieniek wójt zenada -każdy sie zastanawia jakim cudem wygrywa -bo na pewno nie uczciwie a podczas tych ostatnich wyborów to nie miał godnego przeciwnika -bo czerwony to nie przeciwnik -za chwile z łosickiego szpitala zrobi spółke i to bedzie tragedia taka jak to sie stało w szpitalu wojewódzkim że będa teraz zwalniać pielegniarki i lekarzy bo towarzystwo niewygodne lub jeśli chca zostać to znacznie im obnizą pensję a zarząd rośnie w siłę -wstyd, żenada i szkoda słów a tak na marginesie to pani dyrektor do spraw pielegniarstwa to teraz ma w du…pielegniARKI-KOBIETO ZASTANÓW SIE A ZRESZTAw zozie nie jest lepsza-tylko na stołjku jej zależy a dla Leśkowicza bardzo wydodna boo nic sie dla pielegniarek nie upomina -SPZOZ-DO SOLIDNEJ KONTROLI SZANOWNY P PREZYDENCIE I RADO MIASTA -nie wystarczy sie cieszyć że inwestuje

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?