SPIN

Siedlecki SLD protestuje przeciwko płatnemu parkowaniu

Aneta Borkowska sobota, 28 stycznia 2012, 19:57 Aktualnie, Wydarzenia

Siedlecki Sojusz Lewicy Demokratycznej sprzeciwia się wprowadzeniu stref płatnego parkowania w mieście i od dzisiaj zaczyna zbierać podpisy pod petycją do siedleckich radnych.

SLD uważa, że wprowadzanie opłat w czasach rosnących cen paliw bardzo uderzy po kieszeni mieszkańców Siedlec. Organizatorzy akcji zarzucają prezydentowi nierozumienie sytuacji przeciętnego siedlczanina, który zmuszony jest radzić sobie z bardzo szybko rosnącymi cenami (żywności, opłatami za wodę, ścieki, prąd, ciepło itp). To zdaniem SLD doprowadzi do zubożenia znacznej części naszych mieszkańców. Dodatkowo siedlecka lewica twierdzi, że płatne parkowanie w centrum spowoduje zakorkowanie uliczek osiedlowych przylegających do strefy przez kierowców szukających darmowego postoju. Petycja kończy się słowami:

Sprzeciwiamy się legislacyjnym pomysłom, za pomocą których Prezydent Wojciech Kudelski zamierza sięgnąć do kieszeni mieszkańców naszego miasta aby wywiązać się ze swoich obietnic wyborczych sprzed 5 lat, których dotąd nie potrafił w sposób normalny spełnić. Wydanie lekką ręką 50 milionów na budowę nowego ratusza przy jednoczesnym wprowadzeniu płatnego parkowania uważamy za skandal i przejaw oderwania władzy od rzeczywistości, w której żyją Siedlczanie!

ab

20 komentarzy

 1. Polokmen dodano 11 lat temu

  O rany ! Pół godziny beczałem ze śmiechu, aż żona po karetkę miała dzwonić. Oczywiście popieram, ale że to SLD z taką piękną inicjatywą wystąpiło… Kończe, bo znowu mnie szarpać zaczyna

 2. jim dodano 11 lat temu

  do czego to doszło, że "lewica" przeciwstawia się dodatkowemu podatkowi który chce wprowadzić "prawica"… hehe

 3. i ja dodano 11 lat temu

  Popieram inicjatywę SLD. Niestety w Radzie Miasta nie ma opozycji, która by sprzeciwiła się pomysłom Pana Prezydenta

 4. Ner dodano 11 lat temu

  Przyłączam się do protestu ( nie jestem w SDL ) tylko rodowitym Siedlczaninem .

 5. bezstronny dodano 11 lat temu

  Drabio próbuje z powrotem do Siedlec wrócić 🙂
  może posadki szuka, bo go w Warszawie nie chcą.

 6. to jeszcze... dodano 11 lat temu

  To jeszcze w Siedlcach istnieje SLD?????? Nie do wiary. Ot obrońcy uciśnionych, psia mać.

 7. siedlczanin dodano 11 lat temu

  świetna inicjatywa bez względu na to kto to zapoczątkował i z jakiej parti.To absurdalny pomysł ,jeśli kilkuset urzędników i pracowników miejskich instytucji zostanie zwolnionych z opłat to i tak centrum będzie zaphane parkującymi samohodami urzędników i innych.wszystkie urzędy i instytucje znajdują się w strefie,a ciekawostką jest fakt wyłączenia ze strefy ul.Katedralnej i Sportowej.Nowemu PAŁACOWI PREZYDENCKIEMU za 50mln stanowcze nie wszystkich mieszkańców!!!!

 8. kor dodano 11 lat temu

  socjaliści bronią wolności obywateli?! A to dobre!
  A prawica, która z założenia jest za szeroko pojętą wolnością (w szczególności gospodarczą) wprowadza strefę płatnego parkowania będącą de facto opodatkowaniem mieszkańców, a więc skokiem na ich kieszenie.
  Świat staje na głowie!

 9. rodrigo dodano 11 lat temu

  Proszę redakcję o wyjaśnienie dlaczego nie działa ankieta na stronie miasta. Nie można głosować na pierwsze i podstawowe pytanie. Widać tylko wyniki i co istotne liczba głosujących i stan głosowania jest z 20 stycznia 2012 !!!

 10. analityk dodano 11 lat temu

  No w końcu może ktoś w końcu przeciwstawi się tej głupocie jakim jest to płatne parkowanie. Wkurza mnie to jak ktoś wciska nam takie banialuki, że wprowadzając opłaty za parkowanie dołączymy do nowoczesnych miast. Przecież to głupota do kwadratu!!! Od kiedy wprowadzanie kolejnych obciążeń finansowych dla mieszkańców i gości jest przejawem nowoczesności?!

 11. siedlczanin dodano 11 lat temu

  Ankieta na stronie UM nie działa bo zobaczyli,że prawie nikt tej strefy nie popiera i ankietę zablokowali,szczególnie po artykule na stronie TS nOWE TUŻ TUŻ kiedy to pan Mrówczyński na 3 tygodnie przed zakończeniem konsultacji stwierdza że strefa będzie.Pojawiło się wiele nieprzychylnych komentarzy pod artykułem i zaraz ankieta została zablokowana.Teraz można będzie powiedzieć jak w Białej P.że zainteresowanie ankietą było znikome,a z ankiet złożonych na papierze w BOI wynika ,że mieszkańcy są ZA,Nie jestem sympatykiem SLD,ale podpisujmy petycję,drukujmy listy zbierajmy podpisy,bo inaczej nikt nas nie wysłucha,a tak będzie czarno na białym.Pan Drabio już kiedyś udowodnił,że doprowadza sprawy do końca choćby przy Polilklinice.Może to coś da

 12. i ja też siedlczanin :) dodano 11 lat temu

  Konsultacje, które są na stronie urzędu miasta to czysta manipulacja. Dlaczego pierwsze pytanie nie brzmi "czy wogóle chcesz żeby była strefa parkowania?", a dopiero później można pytać tych, którzy odpowiedzieli pozytywnie, o to jaki ma mieć kształt. A tak wychodzi na to, że każdy głosujący w ankiecie tak naprawdę chcę strefy płatnego parkowania, tylko zgadza się albo nie na obszar obowiązywania tej strefy. Żenadna manipulacja!!!
  I jeszcze jedno. Dojeżdżający codziennie spoza Siedlec, albo i z Siedlec na PKP w celu dojazdu do pracy. Dla nich żadnej ulgi nie przewidziano. Czyli dodatkowo 300 zł z kieszeni miesięcznie na dojazdy do pracy. Przecież to masakra jakaś! W pobliżu PKP też przecież będzie obowiązywały opłaty za parkowanie!!! Stanowczo mówię temu NIE!

 13. mieszkanka dodano 11 lat temu

  Gorąco popieram inicjatywę. Nie martwcie się tak o niedostępność ankiety. Przeczytajcie uwżnie pierwsze pytanie ankiety. Tam nie pytają Nas czy chcemy, czy nie płatnego parkowania, tylko, czy zaproponowana strefa nam odpowiada.

 14. WS dodano 11 lat temu

  podpisuję się pod petycją i zachęcam wszystkich siedlczan do tego.

 15. Rozbieżny dodano 11 lat temu

  Przestańmy proszę znosić z uniżoną pokorą rozbestwienie magistratu. Zdaję sobie sprawę, że przyszły ciężkie czasy i dla zasiadających w gabinetach Ratusza. Niemniej to przeciętnym mieszkańcom żyje się coraz trudniej. Podwyżki opłat, ze względu na ich ilość nie będę wymieniał. Niestety wyraźnie zmniejszający się rynek pracy w Siedlcach, o czym świadczy zwiększona ilość ludzi dojeżdżających do pracy środkani masowej komunikacji min. do W-wy, zmusza ich do dodatkowych wydatków- zakupu biletów. Czy władze miasta, jako jednostka w jakimś zakresie odpowiedzialna za bezrobocie w moim mieście,: dołoży" tym ludziam za parkowanie w pobliżu PKP i PKS? Znając z przeszłości formę przeprowadzania przez miasto referendum, nie zdziwiła mnie forma pytania. ; Czy jesteś za przedstawionym wykazem ulic do płatnego parkowania?" Osobiście uważam, że uczciwiej byłoby postawić pytanie, czy wogóle rozpatrywać płatne parkowanie w Siedlcach? Mieście w którym władze rozdają działki za darmo i chcą budować sobie nowy Pałac!
  Inicjatywa SLD w calości godna poparcia mieszkańców, nawet nie darzących sympatią tej lewicowej partii!

 16. kult-turka dodano 11 lat temu

  Z czego słyną Siedlce?
  Z "wielka dumą" można stwierdzić, Obraz El GRECO i brak opłat za parkowanie.Daruje tu sobie czysta wodę i wiezienie w centrum miasta.
  Jak widać powody do dumy topnieją, wbrew temu co głosi hasło "Siedlce – miasto przyjazne"
  Wprowadzenie strefy płatnego parkowania jest nieracjonalne, wyłączając oczywiście niewielkie wpływy do budżetu miasta. To przejaw niekompetencji, dziadostwa i głupoty.
  Parking przy szpitalu płatny jest od kilku lat, i sytuacji z brakiem wolnego miejsca do parkowania to nie zmieniło. Interpretuje to jako szczyt zachłanności dyrekcji szczególnie w tym miejscu właśnie!
  Zdumiewające są wypowiedzi, że właściciele samochodów przesiądą się do MPK.Jakim cudem?
  Każdy kto odwozi i odbiera dzieci np. z przedszkola, robi zakupy, czy ma do załatwienia kilka spraw nie będzie się bujał autobusami. Nonsens.
  Brak wolnych miejsc do parkowania stał się dawno faktem i nic tego radykalnie nie zmieni, trzeba się po prostu z tym pogodzić.
  Zachęcam nasze wspaniałomyślne głowy włodarzy do kreatywnego myślenia i konsekwencji.
  Straż miejska może zacznie karać nieudacznych kierowców, którzy parkują zajmując dwa miejsca a pozwolenia na budowę domów handlowych ( Domino Przy ul. AK ) powinny być wydawane zgodnie z prawem i posiadać jakiekolwiek parkingi. To samo z budowa nowych bloków z lokalami na parterze ( Stokrotka na 11 listopada, czy bloki Strusa przy Asłanowicza )

  A SLD jeśli chce coś ugrać za 3 lata to na pewno nie takim stylem i opieszałością. Prezydencki team laików podaje wam na tacy tego typu absurdy przynajmniej raz w miesiącu.

  pozdrawiam

 17. Obiektywny dodano 11 lat temu

  Popierama w 100% komentarz jest zbyteczny. SLD może być dumne.

 18. mieszkanka dodano 11 lat temu

  Jest na razie 10 podpisów elektronicznych ,ja zbieram podpisy u siebie w pracy mam już ponad 20.PODPISUJCIE ,ZBIERAJCIE nie ma co patrzeć kto to wymyslił.Szykują nam kolejną podwyżkę tym razem bilety MPK.ZGROZA

 19. Anonim dodano 11 lat temu

  jak są wybory to do urn wszyscy głosują na prawice a lewica idzie na bok a jednak jest coś w tej lewicy że trzymają rękę na pulsie i nie dają prawicy wolnej ręki

 20. Rozbieżny dodano 11 lat temu

  Czynniki determinujące wprowadzenie płatnych parkingow to:
  – zmniejszenie zagęszczenia samochodów w centrum,
  – zwiększenie rotacji parkujących samochodów,
  – pozyskanie środków finansowych

  Przewidywane rezultaty wprowadzenia parkomatów:
  – nie przybędzie miejsc do parkowania, zmieni się tylko struktura parkujących,
  – wyeliminuje się z parkowania uboższą część społeczęństwa z sukcesją dla
  bogatszych – wybitny przejaw segregacji przez władze mieszkańców ze względu na zasobność portwela
  – rotacja troszeczkę wzrośnie. Z pewnością pojawi się więcej samochodów dłużej parkujących , nowszych i lepszych marek, dla których właścicieli parkomaty ułatwią znalezienie miejsca do parkowania a opłaty nie stanowią problemu,
  – pozyskanie środków będzie znikome po odliczeniu kosztów instalacji, opłat operatora, ilości zwolnionych z opłat tzw.,świętych krów" itp.
  – strażnicy miejscy znajdą nowe pole do popisu, ograniczając działania w przestrzeniach gdzie naprawdę są potrzebni.
  W nawiązaniu do Anonima, trudno doszukiwać się przypadku w ogłoszeniu tego ;cudownego pomysłu" przez rządzących po wyborach.Dobrze, że znalazła się jakaś opcja w naszym mieście patrząca na ręce władzom, choć SLD powinno być dosadniejsze w swojej postawie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?