SPIN

POLICJA: Grupa włamywaczy rozbita

Aneta Borkowska poniedziałek, 30 stycznia 2012, 14:48 Aktualnie, Wydarzenia

W ostatnim czasie policja w Siedlcach odnotowała kilkanaście kradzieży z włamaniem do domów i mieszkań, do których dochodziło na terenie miasta i powiatu. W miniona sobotę (28 stycznia) dzięki dobrze zaplanowanym i skoordynowanym działaniom funkcjonariuszy zatrzymano grupę przestępczą zajmująca się tym procederem.

Do pierwszego z serii włamań doszło w grudniu 2011. W sumie do ubiegłej soboty zgłoszono ich w siedleckiej komendzie 20. Przeprowadzona przez policjantów wstępna analiza wskazywała, że dokonują ich te same osoby. Łupem przestępców padały m. in. biżuteria, pieniądze, drogi sprzęt RTV oraz laptopy. Już po pierwszych zgłoszeniach dotyczących włamań do mieszkań i domów do prowadzenia sprawy przydzielono najlepszych i najbardziej doświadczonych pracowników Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego i Kryminalnego tutejszej komendy. Funkcjonariusze bardzo skrupulatnie i wnikliwie badali każdy ślad i informację mogącą ich naprowadzić na trop przestępców.

Poświęcenie i zaangażowanie policjantów zakończone zostało sukcesem. W minioną sobotę  podczas zaplanowanej wcześniej akcji zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzewanych o te przestępstwa. Okazali się nimi 21 i 23 – letni mieszkańcy Siedlec notowani już wcześniej przez policję za różne przestępstwa. Duża część skradzionych przedmiotów została przez policjantów odzyskana i w najbliższym czasie wróci do właścicieli. Obecnie pracujący przy tej sprawie funkcjonariusze ustalają wszystkie przestępcze zdarzenia z terenu miasta z udziałem tych mężczyzn.

Dotychczas usłyszeli oni 21 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem oraz nielegalnego posiadania narkotyków. O ich losie w najbliższym czasie zadecyduje Sąd. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Jerzy Długosz, oficer prasowy KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?