SPIN

Kudelski odpowiada na petycję SLD ws. parkowania

Aneta Borkowska wtorek, 31 stycznia 2012, 11:54 Aktualnie, Wydarzenia

Wczoraj podczas konferencji w siedleckim magistracie prezydent Wojciech Kudelski odniósł się do petycji jaką wystosowało siedleckie SLD w sprawie sprzeciwu wprowadzenia stref płatnego parkowania.

– Obecnie trwają konsultacje z mieszkańcami w sprawie stref. Przy tej okazji dotarły do mnie opinie, że niektóre ośrodki polityczne zbierają podpisy przeciwko temu rozwiązaniu twierdząc, że jest to pomysł Kudelskiego i trzeba go zbojkotować – powiedział prezydent. – Ja myślę, że takie konsultacje są potrzebne i jeżeli społeczeństwo wypowie się w ankiecie na nie, to ja wcale nie będę dążył do tego aby ten pomysł na siłę forsować – dodał.

Przyznał, że wyszedł z taką inicjatywą, gdyż jest duża część mieszkańców, która uważa, że takie strefy w mieście są potrzebne.
–  Taka jest moja rola i od tego jest prezydent, aby takie coś zaproponować. Ale czy ten pomysł wprowadzimy w życie? To nie ode mnie już zależy – tłumaczył Kudelski. – Taką decyzję podejmą nasi radni po zapoznaniu się z wynikami ankiety i opiniami naszych siedlczan. Radni zostali wybrani przez mieszkańców po to, by oni podejmowali za nich decyzje, a nie ja. Myślę, że ktoś tutaj próbuje na tym temacie zbić po prostu kapitał polityczny – dodał na zakończenie.

ab

6 komentarzy

 1. Jaki wynik ankiety,jak ankieta zablokowana dodano 9 lat temu

  Pan Marchel powiedział jasno że możliwość wypowiedzenia się w elektronicznej ankiecie została CELOWO!!! zablokowana,wiec o jakim wyniku Pan prezydent bredzi.Nie każdy może złożyć ankiete papierową w Boi.Myslę że głupotą jest myslenie że SLD chce zbic kapitał polityczny,tej akurat partii w obecnej chwili niewiele pomoże.Pomysł petycji popiera wielu mieszkańców i mówią jasno że poparcie nie wiąże się z inicjatorami pomysłu ale z próbą zamknięcia ust siedlczanomi .Chciałabym ale nie moge wziac udziału w konsultacjach mimo że z mojego komputera nikt nie głosował.Pan prezydent chyba ma nas za durni.Najpierw trzeba przedstawić koszty wprowadzenia i funkcjonowania strefy,zabezpieczyć osiedlowe podwórka i uliczki przed niechcianymi gosćmi,wyznaczyć płatne parkingi a dopiero wprowadzać strefę.I znowu mówi że to nie on to radni,jak przy podwyzkach MPK,a przeciez radni nie głosują tak jak chce większosc mieszkanców tylko tak jak karze umowa koalicyjna.Ratusz za 50mln jest takim kolejnym pomysłem tylko tutaj to nawet prezydent nie ma odwagi rozpocząć konsultacji.

 2. Obserwator dodano 9 lat temu

  jestem Siedlczaninem i mam płacić za to, że tutaj mieszkam? Że mam auto i chcę gdzieś podjechać? To chore i protestuje przeciw temu bym jeszcze płacił za to, ze jeżdże po swoim mieście. Może jeszcze zaczniemy płacić za chodzenie po chodnikach, za oddychanie siedleckim powietrzem??? Dokąd my zmierzamy? Dochodzimy do paranoi, czy włodarze wiedzą co robią? Pewnie nie jak sie zarabia ponad 10000zł miesięcznie to co tam, niech płacą za parkowanie my i tak mamy swoje parkingi przy urzędzie miasta (z tyłu urzędu) DARMOWE!

 3. organizator dodano 9 lat temu

  Przecież petycja jest skierowana do Rady Miasta i to od niej będziemy oczekiwali na ustosunkowanie się do niej. Prezydent rozpoczął już działania i tym samym stanowisko zajął. Tzw. Konsultacje to tylko listek figowy.Świadczą o tym wypowiedzi Pana Mròwczyńskiego i zablokowanie możliwości wypełniania ankiet.
  Żenującym jest fakt zarzutu o zbijanie kapitału politycznego. Czy ktoś widział lewicowy, bądź prawicowy parking płatny? Głupota jest ponad podziałami partyjnymi – to z nią walczymy w tej sprawie. Ludzie podpisując się zdecydują kto w tej sprawie miał rację. Taka jest demokracja Panie Wojtku!

 4. analityk dodano 9 lat temu

  Zgadzam się z poprzedniczką .Panie prezydencie .Dla czego pan nas stawia przed faktem dokonanym ?Pozwala nam pan zawierać głos ? W jaki sposób ?Przez radnych którzy glosują tak jak im pan każe ?W tym mieście nie mieszkają sami idioci .Robi pan z tym miastem co chce .Nie take rzeczy pan obiecał w wyborach .Miał być parking podziemny a nie dodatkowe supermarkety .W tym mieście i tak ludzie żyją na skraju ubóstwa przy takich zarobkach .To pan jeszcze każe nam za parkingi płacić .Z czego się pytam .? Najprostszy sposób niech sprzedają samochód jak ich nie stać .Tylko co z tymi którzy maja chore dziecko i musza mieć aby wozić na leczenie . Żałosne!!!!!!!!!!!!!

 5. Co złego to nie Prezydent. dodano 9 lat temu

  "Taką decyzję podejmą nasi radni po zapoznaniu się z wynikami ankiety i opiniami naszych siedlczan."

  Kolejny festiwal Kudelskiego, że wszystkie kontrowersyjne ustawy i pomysły to nie jego tylko radnych. Nie ma to jak przerzucić odpowiedzialność na kogoś innego. Tylko taka jest prawda, że Kudelski może bez problemu wymóc odpowiednie zachowanie na radnych- PISowskich to wiadomo, a STSowskich- jak nie zagłosujecie za tym pomysłem to Sochacka leci ze stołka. I już jest większość…

 6. jim dodano 9 lat temu

  GŁOSUJCIE W ANKIECIE – działa po zalogowaniu się w prawym górnym rogu.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?