SPIN

Ponad 1,5 tysiąca złotych na każdego siedlczanina

Beata Głozak środa, 1 lutego 2012, 15:20 Aktualnie, Wydarzenia

Siedlce zajęły trzecie miejsce wśród 5 mazowieckich miast na prawach powiatu, które najskuteczniej zdobywały dofinansowanie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (2007 – 2013). Wyprzedziły nas Warszawa i Radom. Pierwsze miejsce mamy za to pod względem środków jakie przypadły na jednego mieszkańca. Samorząd Województwa Mazowieckiego opublikował dane.

20 wniosków złożonych przez nasze miasto zostało pozytywnie ocenionych pod względem formalnym podczas gdy w niemal 3 razy większym Radomiu takich było 36 a w Warszawie 66. Sama ocena formalna nie gwarantowała jednak przyznania dofinansowania. Wszystkie projekty musiały przejść jeszcze ocenę merytoryczną a decyzję o tym, czy miasto dostanie pieniądze czy nie odejmował Samorząd Województwa Mazowieckiego. Tu Siedlce również nie prezentowały się źle, bo z 20 projektów 11 otrzymało środki zewnętrzne. To znaczy, że odrzucono 9. W przypadku Radomia nie zatwierdzono 19 projektów a w Warszawie 43. Należy jednak zaznaczyć, że w każdym z tych miast sumy przyznanych środków były inne. W Siedlcach dotacje łącznie wyniosły 155,6 mln zł podczas gdy w Radomiu 309,3 mln zł a w Warszawie 853,6 mln zł. Z informacji opublikowanych przez samorząd Mazowsza wynika, że na każdego siedlczanina przypadło 1 549 zł unijnego wsparcia. To najwięcej pośród miast na prawach powiatu. Siedlce zostawiły w tyle drugi w kolejności Radom – 628 zł i trzeci Płock 459 zł.

źródło: UMWM/opr. bg


Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?