SPIN

Miasto wystąpi do Kolei Mazowieckich ws. Siedlec Zachodnich

Beata Głozak piątek, 3 lutego 2012, 15:19 Aktualnie, Wydarzenia

Władze miasta wystąpią do spółki Koleje Mazowieckie z pismem, aby pociągi przyspieszone na trasie Łuków – Warszawa i Warszawa – Łuków zatrzymywały się stacji Siedlce Zachodnie. Stanie się to po tym jak interpelację w tej sprawie podczas ostatniej sesji miejskiej zgłosił radny Maciej Nowak.

bg

18 komentarzy

 1. jim dodano 10 lat temu

  to co to będzie za "przyspieszony"? Wolałbym żeby miasto kupiło ze dwa dodatkowe wagony, najlępiej piętrowe bombardiera na spółkę z Łukowem, żeby wydłużyć skład. Np zamiast organizować dni siedlec…

 2. kibol z Gocławka ale fan Widzewa dodano 10 lat temu

  bo pan Nowak jeździ do pracy do wawy:):):):):):)

 3. jim dodano 10 lat temu

  a kto to Nowak pan?

 4. hik dodano 10 lat temu

  Niech miasto lepiej pomaluje przejście podziemne na dworcu w Siedlcach i zrobi wiekszy parking dla samochodów i poprawi perony bo mozna nogi połamac na tych płytach.

 5. driver dodano 10 lat temu

  Mam nadzieję, że Koleje Mazowieckie pokażą Nowakowi środkowy palec.

 6. Polokmen dodano 10 lat temu

  Jaki Nowak, co za Nowak ? Klikam i same b….. mi wyskakują …

 7. ale mamy raadnych.. dodano 10 lat temu

  Jeden chce zlikwidować status pociągu przyśpieszony\ego, innej przeszkadza lądujący w mieście helikopter, dla innej złe są godziny rozpoczynania zajęć w szkołach. A Nowak się ośmiesza.

 8. . dodano 10 lat temu

  To niech przy okazji wystąpi o ustawienie kontenera z kasą biletową na tym przystanku, bo na razie jest jak na wsi. Jeden z nielicznych przystanków na trasie do warszawy bez kasy.

 9. miniStrant dodano 10 lat temu

  Zgadzam się z tym, aby poprawić tunel łącząy z peronami, które wyglądają br….?
  A może zlikwidować też kaplicę na dworcu to będzie dodakowe miejsce pracy dla ludzi. Czy za pomieszczenie na kaplicę płaci kler?

 10. mr dodano 10 lat temu

  Najlepiej zrobić przyspieszony który zatrzymuje się na każdej stacji ale trochę szybciej… Nie wiem po co na tych trasach jest np. cegłów czy halinów, ale KM wiedzą lepiej czego chce pasażer

 11. Nowak to PISowski aparatczyk. dodano 10 lat temu

  Co to będzie wtedy za przyspieszony? Nowak mieszka na osiedlu nad zalewem i nie chce mu się dojechać do centrum. Co za żenada. Załatwianie własnych interesów kosztem zdecydowanej większości siedlczan, którzy chcą jak najszybciej dotrzeć do stolicy, a to tylko wydłuża podróż. Żenada Panie Nowak! Chyba trzeba będzie się wybrać na mecz KPSu i powiedzieć Panu co się o tym myśli…

 12. ol dodano 10 lat temu

  jim chyba oszalales.rezygnowac z 2-3dni zabawy,urodzin miasta dla wagonu?az tak na pociagach chyba ludziom nie zalezy,miejsca jest wystarczajaco w pociagach,zawsze znajde jakies wolne..

 13. kadet dodano 10 lat temu

  jak likwidowali w grudniu najlepszy przyspieszony o 7.30 to doopy nie ruszył, to że w Siedlcach parking P R jest za mały i 4 razy mniejszy niż w MM to też jaśnie radnego nie obchodzi. Grunt to żeby mu się pod domem zatrzymywał pociąg z kilkoma setkami pasażerów zachwyconych postojem w kolejnym pierdziszewie z "ustosunkowanym" pasażerem… Marzy mi się kilka firm kolejowych w 100% prywatnych które będą potrafiły tak zorganizować przewozy że będą i prawdziwe pospieszne (czas przejazdu poniżej 1h) i przyspieszone 1h-1,2h i osobowe… Teraz rano np Polonez dojeżdża do Dębów i zaczyna podchody za osobowym który ruszył o 6.51 z Siedlec… Zamiast jechać 1 h jedzie 1 h i 20 minut…. porażka.

 14. jim dodano 10 lat temu

  do ol – wskazałem jeden ze sposobów oszczędności – a poza tym myślę, że tak – ludzie np w Łukowiance woleliby dodatkowy wagon przez cały rok niż 2-3 dni zabawy, z której i tak w większości nie skorzystają bo muszą rano wstać do pracy…. żeby na te "dni" zarobić – taki chichot losu…

 15. aaaaaaa dodano 10 lat temu

  popieram w 100% tą inicjatywę

 16. Do: kadet dodano 10 lat temu

  100 % racji Temat "Poloneza" to w ogóle porażka -kto tak głupio wytrasował go… Żenada …z roku na rok coraz gorzej- kupili "Hetmany" dołaczyli do push-pull'i i …. jeżdżą z taka samą prędkościa handlową jak w poprzednim roku EU07 wypożyczone od Cargo … więc powstaje pytanie : Po co to było ??? Zabranie przyspieszonego 07.30 , gó…ane ED74 na pospiesznych do/z Terespola/Białej P., zatrzymywanie Łukowianki i innych przyspieszonych w "pierdziszewie z "ustosunkowanym" pasażerem" Do tego mińskie pociągi "puszczone" kilka minut po siedleckich (z Warszawy) -więc wszyscy atakują te do Siedlec i tłok jest …duuuuży . Ogólnie Pieknie k…Pięknie

 17. manieQ dodano 10 lat temu

  @jim
  Mądre słowa, popieram w 100%. Po co organizować Dni Siedlec? Dla ludzi utrzymujących się z świadczeń socjalnych którzy maja czas w ciągu dnia, dla ludzi z poza Siedlec, którzy przyjeżdżają na Dni Siedlec bo u nich na wsi akurat nic ciekawszego nie ma? Osoby normalnie pracujące i otrzymujące ze swoich pensji pasożyty żyjące z rent (oczywiście nie mówię tu o wszystkich, ale o olbrzymiej grupie kombinatorów którzy zrobią wszystko aby nic nie musieć robić) i tak po powrocie do domu wolą spędzić czas z rodziną, iść ze znajomymi do restauracji niż chodzić pomiędzy straganami i wysłuchiwać discopologennych wyjców.

 18. siedlce zachodnie dodano 10 lat temu

  Popieram Pana Nowaka.
  W okolicach stacji siedlce zachodnie jest dużo miejsca i można zrobić parking co pomogło by odkorkować centrum miasta. (przy planowanym wprowadzeniu płatnego parkowania jest to dobre rozwiązanie dla ludzi dojeżdżających)Druga sprawa to ciągle powstające bloki w okolicach tej stacji oraz planowane inwestycje na Piaskach.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?