SPIN

Na dworcu siedleckiego PKS będzie galeria handlowa?

Beata Głozak poniedziałek, 6 lutego 2012, 22:28 Aktualnie, Wydarzenia

Oferta firmy Retail Provider Wrocław została wybrana przez Ministerstwo Skarbu Państwa w przetargu na sprzedaż 85 proc. udziałów siedleckiego PKS-u. Coraz częściej pojawiają się informacje, że spółka chce w Siedlcach połączyć transport z usługami i wybudować u nas galerię handlową.

Przypomnijmy, że Retail jako jedyny był zainteresowany prywatyzacją PKS-u i jako jedyny odpowiedział na grudniowe ogłoszenie ustalające wartość pakietu na nieco ponad 9 mln zł. Informacja o wyborze oferty została umieszczona na stronach MSP 31 stycznia. Przyszły właściciel Przedsiębiorstwa był bardziej znany z działalności deweloperskiej dopóki w minionym roku nie kupił 85 proc. akcji olsztyńskiego PKS-u. W Olsztynie chce zbudować centrum handlowe połączone z dworcami kolejowym i autobusowym właśnie. Mimo że kupno siedleckich akcji jeszcze nie nastąpiło to wszystko wskazuje na to, że także w naszym mieście Retail chce wybudować centrum handlowe.

– W pierwszym etapie zamierzamy podjąć działania związane z poprawą kondycji przewoźnika. Plan zakłada, że oprócz funkcji transportowej, kompleks będzie pełnił także funkcję handlową. Planujemy realizację galerii handlowej o powierzchni ponad 15 tys. m kw. – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl Tomasz Andryszczyk reprezentujący inwestora spółkę Retail Provider. (za art. K. Łabuz „Retail Provider: galeria handlowa z dworcem PKS w Siedlcach”).  – Zapewne o planach inwestora dowiemy się po podpisaniu umowy – mówi jedynie prezes PKS Siedlce Sławomir Głuszczak .

Nam mimo podejmowanych prób nie udało się skontaktować z przedstawicielem firmy.

bg


7 komentarzy

 1. . dodano 11 lat temu

  Ile to już galerii handlowych miało powstać w siedlcach w ostatnim czasie. Na razie powstaje tylko jedna niestety.

 2. Ania dodano 11 lat temu

  Po co Ci te galerie?

 3. X dodano 11 lat temu

  Niech powstają, większa konkurencja w żaden sposób nie zaszkodzi konsumentom:)

 4. do Ani dodano 11 lat temu

  A po co ci powietrze????

 5. OBSERWATOR dodano 11 lat temu

  Galeria galerią, a jak to się ma do planu zagospodarowania w tej części miasta? Czyżby miał być zmieniony, bo na dzień dzisiejszy zakłada on tam działalność kulturalną a nie handlową. A może to będzie "Galeria K…" (kulturalna)?

 6. miniStrant dodano 11 lat temu

  kto będzie robił zakupy jak w mieście zlikwidowano zakłady pracy. Dajcie ludziom pracę nie galerię handlową

 7. hm dodano 11 lat temu

  To po co te plany się robi i uchwala, a jak ktoś chce robić jakąś inwestycję to zaraz się je zmienia. Może są za mało przemyślane. Szkoda kasy podatników.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?