SPIN

Komendant wyjaśnia: Strażnicy zaparkowali zgodnie z prawem

Beata Głozak środa, 8 lutego 2012, 19:26 Aktualnie, Wydarzenia

Dzisiaj do naszej redakcji dotarła odpowiedź komendanta siedleckiej straży miejskiej ws. sytuacji opisanej przez czytelnika w materiale: SPOŁECZEŃSTWO: Nasi „mundurowi” w akcji

W nawiązaniu do otrzymanego w dniu 24.01.2012 r e-maila przeprowadzono czynności wyjaśniające w wyniku których ustalono, że strażnicy zaparkowali pojazd służbowy w miejscu wyłączonym z ruchu do czego byli uprawnieni, ponieważ wykonywali w tym miejscu czynności związane z zapewnieniem porządku publicznego.

Nadmieniam, iż zgodnie z art. 53 ust. 2 prawo o ruchu drogowym w tego typu sytuacjach pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności strażnicy mogli się nie stosować do przepisów o zatrzymaniu i postoju pojazdów.

Komendant Straży Miejskiej
Sławomir GARUCKI

8 komentarzy

 1. ElMariachi dodano 10 lat temu

  Buahahahaha Ależ to zaskakujący komentarz el komendante Buahahahahha

 2. hm dodano 10 lat temu

  Wykonywali czynności ? Jakie? A może poprostu tam zaparkowali?

 3. Polokmen dodano 10 lat temu

  I bardzo dobrze. A teraz proponuje ustalić komu się to nie podobało i dla przykładu sprawdzić czy jako prawy obywatel uczciwie płaci podatki.

 4. zawsze mozna dorobić... dodano 10 lat temu

  Zawsze mozna dorobić ideologię do sytuacji. Wielokrotnie byłem swiadkiem zatrzymywania sie pojazdów straży miejskiej niezgodnie z prawem. Ale to paniska.

 5. zniesmaczony dodano 10 lat temu

  Precz z oszustami!

 6. piecka dodano 10 lat temu

  nie dziwi nic!!!???

 7. Reven dodano 10 lat temu

  A może tak przejść ulicami miasta i zobaczyć ile codziennie samochodów parkuje w niedozwolonych miejscach, na chodnikach, trawnikach, przejściach dla pieszych byle gdzie i byle jak nie zważając na nic. Dziwi mnie że jeden, być może źle zaparkowany samochód straży miejskiej, wywołuje więcej krytyki niż dziesiątki innych źle zaparkowanych samochodów, ponadto zastanawia mnie fakt, że wyjaśnienie komendanta przyjmowane jest od razu jako kłamstwo.

 8. radzio dodano 10 lat temu

  No i dobrze, bo nie wiem czego oczekiwała osoba która strzeliła straznikom fote, ze ich wyrzucą? Jak ktoś zrobi im zdjecie na inwalidzie albo centralnie na przejsciu to bedzie mozna pogratulowac autorowi zdjecia, wszyscy popełniamy wykroczenia za które z reguły sie nie czepiają tylko trzeba wytłumaczyc niedielnym kierowcom ze na pasach, inwalidach, chodnikach czy trawnikach sie nie parkuje! CH….M I NIEDZIELNYM KIEROWCOM MOWIMY STANOWCZO NIE!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?