SPIN

Władze miasta oszczędnie o galerii na dworcu

Beata Głozak poniedziałek, 13 lutego 2012, 23:21 Siedlce, Wydarzenia
Wojciech Kudelski: Na razie nie ma takiej potrzeby. Fot. AB

Wojciech Kudelski: Na razie nie ma takiej potrzeby. Fot. AB

Czy spółka Retail Provider wybuduje centrum handlowe wielkości 15 tys. m kw. połączone z dworcem autobusowym na terenie obecnego dworca PKS? Może być ciężko. Czy na przeszkodzie staną siedleckie władze? To się okaże. Na razie są one wyjątkowo oszczędne w słowach. 

Mimo że Retail Provider jeszcze właścicielem siedleckiego PKS – u nie jest to i przewoźnik, i spółka są zgodni, że tak będzie. Firma chce w Siedlcach zainwestować łącząc dworzec autobusowy z galerią handlową. Problem w tym, że tam gdzie ma być centrum handlowe takie centrum powstać nie może, bo radni miasta uchwalili plan zagospodarowania przestrzennego, który taką inwestycję wyklucza. Co o planach myślą władze miasta? Prezydent Wojciech Kudelski jest wyjątkowo oszczędny w słowach i spotkanie z przedstawicielami Retail przedstawia krótko.

– Oni oczekiwali, że ja im powiem co oni tam mogą zrobić. Ja powiedziałem, że mają wystąpić oficjalnie o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i odpowiemy im co może na tym placu powstać. W perspektywie są tam obiekty kultury – mówi.

– Jak słyszałem, że im się wydaje, że tam postawią obiekt o kubaturze 15 tysięcy metrów kwadratowych to się zdziwiłem – twierdzi Piotr Karaś, przewodniczący rady miejskiej. – Wielkopowierzchniowe obiekty muszą być ujęte w planie zagospodarowania dlatego ot tak 15 tysięcy … będzie trudno – dodaje wiceprezydent Siedlec Jarosław Głowacki.

Na nasze pytanie czy władze w ogóle dopuszczają do siebie zmianę planu zagospodarowania prezydent mówi krótko: Na razie nie ma takiej potrzeby.

bg

18 komentarzy

 1. driver dodano 11 lat temu

  Będzie zgrzyt i to duży. Siedlce-miasto przyjazne-ale nie inwestorowi i pracownikom PKS?

 2. efaster dodano 11 lat temu

  Mimo że Retail Provider jeszcze właścicielem siedleckiego PKS – u nie jest to i przewoźnik, i spółka są zgodni, że tak będzie.

  powinno być tak:

  Mimo że Retail Provider nie jest jeszcze właścicielem siedleckiego PKS – u, to i przewoźnik, i spółka są zgodni, że tak będzie.

 3. X dodano 11 lat temu

  Inwestor przyjechał bo myślał, że przyjazne miasto ale jak się okazało przyjazne tylko dla swoich (słusznych inwestorów).

 4. ???????????? dodano 11 lat temu

  Planować obiekty kultury nie na swoim gruncie …..do dopiero hipokryzja. Wydaje sie iz imperium MO i tak jest przez Miasto przefinansowane.

 5. supermen dodano 11 lat temu

  I to się nazywa obsługa inwestora – miasto przyjazne! Swoim.

 6. obywatel dodano 11 lat temu

  Wielki sklep lub modnie mówiąc – galeria na miejscu PKSu będzie konkurencją dla galerii na stadionie. może stąd niechęć władz miasta? Zastanówcie się czy władze miasta myślą o mieszkańccach czy o zyskach inwestora na stadionie?

 7. jim dodano 11 lat temu

  i tak się kończy jak "władza wie lepiej" co prywatny właściciel może sobie postawić na swoim gruncie… za dużo mamy regulacji, zdecydowanie za dużo!!! – a do tych regulacji musimy oczywiście zatrudniać odpowiednio dużo urzędników do wydawania zezwoleń, pozwoleń, koncesji itd… Urzędokracja ma to do siebie, że zawsze będzie próbowała regulować i zajmować się jak największą ilością spraw żeby uzasadnić swoje istnienie i rozrost.

 8. ztejsamejstrony dodano 11 lat temu

  Inwestor coś bąknął a miasto powinno na kolanach leżeć? Niech pokaże co i gdzie dokonał. Może być i galeria jeśli plan zagospodarowania to przewiduje. Ba, nawet bardziej powinna być jako nawiązanie do rynku, który był tu jeszcze nie tak dawno, niż te Galerie na stadionie. Dadzą pobudować galerię, tylko jak zobaczy, że i parking podziemny musi postawi to pójdzie gdzie indziej.

 9. czytający dodano 11 lat temu

  Ciekawe dlaczego władze miasta nie przewidziały w planie zagospodarowania miasta usług kultury w tym miejscu w którym ma powstać ratusz ( potrzebny jak dziura w moście), a zagospodarowóją coś co nie należy do nich.

 10. profesor Ćwiąkalski dodano 11 lat temu

  oczywiście spec efaster ruszył się po telegrze na Polsacie…Weź się człowieku wylecz z Twojej nieustannej krytyki czegoś, czego jeszcze nie ma.Pobiegaj lepiej bo z Twoją formą chyba nie jest najlepiej:)
  Fajnie byłoby z tą galerią handlową.
  Co do prawa,Kudelski ma rację, zgodnie z polskim prawem najpierw muszą wystąpić o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

 11. s dodano 11 lat temu

  No jakby to wyglądało gdyby zmienili plan zagospodarowania,przecież Strus tez był zainteresowany zakupem PKS a jak sie dowiedział,że nie pobuduje galerii to sie wycofał.Więc teraz nie zmienia planu choćby nie wiem co bo kumpel by sie obraził,że taka okazja przeszła mu koło nosa.Dobry sprawdzian dla radnych .A swoja drogą ciekawe dlaczego prezydent nie mówi teraz tak jak przy strefie PP ,że nieważne że mieszkańcy są przeciw i tak zdecydują radni w głosowaniu,czyżby w tej sprawie nawet nie zamierzał pytać,czy może radni mają juz narzuconą odpowiedź????

 12. efaster dodano 11 lat temu

  Jak tele gra na Polsacie, o czym ty wolgle człowieku piszesz ??

  Napisałem, że wg. mnie jest źle wstawiony wyraz "nie jest”, ale Panie Redaktorki uznały, że jest ok., więc ja się dostosowuje.

  Na temat podejścia UM do inwestorów mam wyrobione zdanie, chcieliby fabryki samochodów niczym mannę z nieba, ale tak nie mam i nie będzie. Powód kryzys na rynkach motoryzacyjnych na braku odpowiednich (tanich) gruntów kończąc.

  Więc jak mówi przysłowie "Jak się nie mam, co się lubi, to się lubi, co się ma". Mam nadzieję, że UM się opamięta i dogada się z inwestorem, UM Olsztyn mógł to, dlaczego UM Siedlce ma być "gorszy". Tak "płaczecie”, że ściana wschodnia, Polska "B" a jak inwestor z kapitałem i pomysłem to mu się kłody pod nogi podkłada. 15 tys. m2 to nie jest dużo ja wiem może 2 raz obecna GS z tym skrzydłem 3 piętrowym (licząc oczywiście z -1).

  PS.
  Pamiętajmy o gruncie na rogu Starowiejskiej i Wiszniewskiego (obok NK) tam firma AMB Group chciała stawiać obiekt na 6 500 m2 pow. handlowej z parkingiem podziemnym i biurami na 3 pięrtrze. Do dziś działka leży "ugorem". A plany są od czasu budowy kina. http://www.ambgroup.com.pl/galeria-handlowa.html

 13. do profesora Cwiąkalskiego! dodano 11 lat temu

  JAK JEST PLAN TO DECYZJI O WARUNKACH ZABUDOWY SIĘ NIE WYDAJE.
  Po to robi się plany, aby można było szybciej uzyskać pozwolenie na budowę.
  A obiektów kultury chyba w Siedlcach mamy sporo. Więc nie stać nas na kolejny -chyba, że będzie to obiekt niepubliczny.

 14. stock dodano 11 lat temu

  Nabywca akcji siedleckiego PKS chce stawiać galerię wielkopowierzchniową nie na terenie dzisiejszego DWORCA, ale na terenie położonym przy ul. Partyzantów i Kraszewskiego. Terenu tam pełno, a w tej części Siedlec z handlem i usługami raczej słabo.
  To dziwne, że do tej pory nikt tego nie wyjaśnił, a trwa tylko bicie piany.

 15. al dodano 11 lat temu

  stock skąd masz takie informacje??

 16. stock dodano 11 lat temu

  Na pewno nie z tej strony. Zadzwońcie do UM

 17. profesor Ćwiąkalski dodano 11 lat temu

  może ujawni pan swój adres?:)Chętnie przyjadę jutro o 6 i pogadamy przy kawie:)To nie rozmowa na telefon a widzę że ktoś delikatnie mówiąc kiepsko przestudiował pzp i prawo budowlane:)

 18. robson dodano 11 lat temu

  rzeczywiście nieustanna krytyka ze strony niektórych osób jest żenująca. Prezydent powiedział, że da odpowiedź po oficjalnym wystapieniu właściciela terenu i tyle. Kogo i za co krytykujecie – za to czego jeszcze nie ma i nie ma nawet planu jak miałoby być ? Podejrzewam, że niektóre osoby, które podpisują się nickiem "efaster" wcale nie są beztronne i to wcale nie jest jedna osoba tylko pewna grupa osób chcących trzymać władzę, jak zapewne ująłby to Rywin.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?