SPIN

„Inspired by MILES” – Time For Jazz

Aneta Borkowska środa, 22 lutego 2012, 18:47 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 24 lutego o godz. 19. do Sali Białej na pierwszy w tym roku koncert z cyklu Time For Jazz.

20 lat temu legenda Milesa Davisa zaczęła żyć własnym życiem. Człowiek który dziś miałby 85 lat ciągle zachwyca młodzieńczym poszukiwaniem nowości – nowych współbrzmień i form, w których dźwięk jego trąbki jest niepowtarzalny i sygnuje historię jazzu od czasów be-bopu po Hip-Hop Jazz. Taką podróż przez kompozycje i style-klimaty, które kojarzymy z legendarnym trębaczem zaserwuje nam Kwintet „Inspired by Miles”. Zespół składa się z młodych muzyków, którzy swoją obecność na polskiej i europejskiej scenie jazzowej zaznaczyli ważnymi nagraniami i laurami na festiwalach.

Koncert będzie próbą oddania tego co w muzyce Davisa najcenniejsze: szacunek dla przestrzeni muzycznej, oryginalność frazy i przekonanie, które buduje niesamowity nastrój koncertu graniczący z misterium … od kontemplacji po ekstazę. Zespół Grzegorza Rogali zaprezentuje przegląd twórczości wielkiego jazzmana, od czasów aranżacji klubowych z lat 50., przez różne zakręty jego twórczości, w której kojarzył jazz z rockiem i nie tylko. Usłyszymy znane i lubiane utwory Davisa takie jak: All Blues, Nardis, Four, Walkin', Blue In Green, Jean Pierre.

Skład Zespołu:
Wojciech Pulcyn – kontrabas,
Witold Janiak – fortepian,
Paweł Gębicki – perkusja,
Grzegorz Rogala – puzon,
Piotr Schmidt – trąbka,

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie MOK przy ul. Pułaskiego 6 w godz. 8-16.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?