SPIN

z sesji miejskiej: Jest Rondo Żołnierzy Wyklętych i Rondo Narodowych Sił Zbrojnych

Beata Głozak piątek, 24 lutego 2012, 11:44 Aktualnie, Wydarzenia

Rondo Narodowych Sił Zbrojnych i Rondo Żołnierzy Wyklętych – takie nazwy wkrótce mają przybrać dwa ronda w naszym mieście. Pierwsze mieścić się będzie na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i ul. Kazimierzowskiej a drugie na skrzyżowaniu ulic Monte Cassino, Mazurskiej i Kaszubskiej.

Radni dyskutują na sesji o nadaniu nazw dla dwóch rond w mieście. Aktualnie rozmowa dotyczy Ronda Żołnierzy Wyklętych. Radny Adam Bobryk proponuje nazwę Rondo Partyzantów. Na sali są przedstawicie organizacji kombatanckich, którzy biją brawo za każdym razem jak wśród radnych pojawiają się głosy za nadaniem nazw.

Radni decyzją: 19 za , 0 wstrzymujących się i 0 przeciw przyjęli uchwałę ws. nadania nazwy Rondo Żołnierzy Wyklętych. 3 radnych nie głosowało. Podczas dyskusji o nadaniu nazwy Rondo Narodowych Sił Zbrojnych radny Adam Bobryk stwierdził, że jest przeciwny tej nazwie. Ktoś z zebranych na sali osób krzyknął w kierunku Bobryka: Dwója z historii!!!

18 za, 1 przeciw, 0 wstrzymujących się, 3 nie glosowało.


27 komentarzy

 1. bez porównania dodano 9 lat temu

  nie rozumiem…. 0 wstrzymujących się a 3 nie głosowało…

  • wacek dodano 7 lat temu

   Nie byli obecni to nie głosowali

 2. bb dodano 9 lat temu

  "kombatanci". Ciekawe po ile maja lat, a także ilu z nich było czlonkami ZBOWID.

 3. jim dodano 9 lat temu

  to sa pewnie kombatanci z definicji – głównie w celu otrzymywania "dodatku kombatanckiego" z zus

 4. Bobryk do szkoły na lekcje historii !!! dodano 9 lat temu

  jedynka dla nieuka.

 5. ktoś dodano 9 lat temu

  Kombatantów ze ZBOWID to Bobryk zaprasza na sesję Rady Miasta i dlatego dzisiaj nie poparł tej szlachetnej uchwały.

 6. Nowa Prawica Janusza Korwinna Mikkego dodano 9 lat temu

  Panie Adamie ma Pan tytuł doktora historii a plecie Pan głupoty pytanie z braku wiedzy czy za dużo Pan naczytał się czerwonych książek historycznych typu niejaki Buszko,Nałęcz i tego typu co bronili czerwonego reżimu a dziś udają wolnościowców (czy jakby ktoś bronił narodowo-socjalistycznego ustroju jakim był nazizm to też potem miałby fory ?).Dlaczego ja muszę płacić na takich ludzi niech będzie kapitalizm i wtedy się zobaczy kto jest dobry a kto zły i jeszcze jedno nie pisać mi,że mamy kapitalizm bo go nie ma kapitaliżmie nie ma dopłat,pomocy dla upadających i tak czy to banków czy państw jeżeli ktoś żle rządzi lub rządził to niech sam sobie radzi,że do takich rzeczy dopuścił.A gospodarka tej ue jest identyko podobna do gospodarki III rzeszy czyli narodowo-socjlistyczna powtarzam socjalistyczna na youtube jest filmik jak Korwin Mikke w programie u Wojewódzkiego w marcu 2003 roku to powiedział na youtube to jest 4 część programu 1:48 i tam o tym Janusz Korwin Mikke mówi.

 7. RACJA PL dodano 9 lat temu

  Jedyny, który powiedział prawdę był Pan Bobryk. Rondo wyklętych żołnierzy przy ul Monte Casino to paranoja czy na Monte Casynoa wzlczyli Ci podobno wyklęci? Czy Młot, i inni, którzy mordowali ludzi za otrzymaną ziemię z reformy, i rozbijanie sklepów, to bohaterzy???.

 8. POZDRAWIAM RADNYCH głosujących za Wyklętymi - Jeszcze Polska nie zginęła! dodano 9 lat temu

  Darek

 9. zenek dodano 9 lat temu

  To dość kontrowersyjne decyzje. Wyraźnie widać w ostatnich latach tendencję do nazewnictwa związanego z prawicą. Siedlczanie mają różne poglądy polityczne, rozmaite spojrzenie na historię, a Bobryk wyraził wątpliwości części z nich. Takie jest prawo demokracji i uszanujmy to.

 10. ktoś dodano 9 lat temu

  Pan Bobryk nie jest doktorem historii .

 11. loft dodano 9 lat temu

  wyklęci to oni często byli ale przez okolicznych mieszkańców, których okradali a czasami zabijali – panie Wyrzykowski nie przywłaszczaj sobie miana "prawicowca" – bo to nie religia, tu nie ma dekalogu

 12. bb dodano 9 lat temu

  ktosiu. Nie p….rz głupot.

 13. kierowca dodano 9 lat temu

  Panie i Panowie ( doktorze i kombatanci) radni siedleccy !
  Nazwy ulic w Siedlcach powinni wrócić do starych nazw, nie było by kontrowersji i wytykania historii, a ronda powinny być numerowane i tak:

  1.ulica Piłsudskiego Warszawska
  2.ulica Pułaskiego Piękna
  3.ulica Sienkiewicza Ogrodowa
  5.ulica 3-maja Stodolna
  4.ulica Świrskigo Długa
  6,ulica Asłanowicza Prospektowa
  7.ulica Kochanowskiego Szpitalna
  8.ulica Konarskiego Szkolna
  9.ulica Czerwonego Krzyża Targowa
  10.ulica Kilińskiego Alejowa
  11.ulica Kościuszki Pałacowa
  12.ulica Boh.Getta Stary Rynek
  13. B.Joselewicza Bożnicza
  14.ul.Niedziałka Sokołowska

  Ulice z którymi nie ma problemu:
  np.Floriańska,Sądowa,Kazimierzowska,Starowiejska,Janowska,Brzeska,Fabryczna,Gliniana,Sekulska,Torowa.Składowa,Miła,Mała,Niecała,Krótka,Mylna, Teatralna, Sądowa ,Pusta, Błonie, Browarna, Cmentarna, Przechodnia, Wałowa, Katedralna, Piaskowa, Morska i.t.d.

 14. darek dodano 9 lat temu

  proponuje znaleźć w okolicach placówki służby zdrowia ulicę/rondo do nazwania
  'Ofiar błędów lekarskich", analogia ja przy Wyklętych, ofiary nie zaznały w większości sprawiedliwości ,a sprawcy sa anonimowi i bezkarni.

 15. maad dodano 9 lat temu

  Te nazwy to jakieś nieporozumienie. Na pewno nie będą używane! Nazwy powinny kojarzyć się z tym miejscem. Jest tam ulica Warszawska i wyjazd w stronę Warszawy, więc może "Rondo warszawskie"? Jest ulica Monte Cassino, więc może "Rondo Monte Cassino" lub samo "Rondo Cassino". Mamy już ronda o nieznanych nazwach i place, których nie pamiętamy. Nadawanie im nazw to tylko bezsensowne wydawanie pieniędzy, aby je gdzieś umieścić, a nie przemyślane działanie.

 16. maciek dodano 9 lat temu

  Szóstka dla radnego. Bobryk wykazał się wiedzą, kompetencją i odwagą. Szacun!

 17. Racjonalista dodano 9 lat temu

  Panie Adamie gratuluję odwagi. Wśród radnych nawet Pan Zbyszek nie zabrał głosu, podobno z lewicowego poparcia? Takich ludzi jak Pan, który powiedział prawdę o tych ludziach kierowanych z zachodu. Piszący młodzi ludzie z ugrupowania Mlodej Prawicy tak jak ich wódz się ośmieszają. Kto ich wychował, żeby nawet na sali, gdzie wiszą oznaki wiary nie umieli się zachować. Wiadomo jest, że tych symboli nie powinno być, ale Ci pieniacze to zdeklarowani katolicy. Ci mołdzi ludzie powinni brać przykład jak protestować bez głosu dał tego przykład Pan z plakatami. Byli tam oprócz młodych pieniaczy babcie moherowe też nie grzeszące zachowaniem. Dlatego Ci nie zdyscyplinowani ludzie powinni Panu Bobrykowi złożyć gratulację, za powiedzenie prawdy.

 18. Nowa Prawica Janusza Korwinna Mikkego dodano 9 lat temu

  Racjonalista sam jesteś pieniaczem bobryk specjalnie z małej litery nie zasługuje na szacunek na miejscu Pana Jówki bym się zastanowił go trzymać za pieniądze podatników czyli moje a bredzi takie rzeczy,że szkoda pisać.A ci co uważają,że mądrze powiedział nie znają się na historii i tyle w temacie.

 19. Nowa Prawica Janusza Korwinna Mikkego dodano 9 lat temu

  To czerwoni mordowali i nie ma miejsca dla komunizmu kto lubi komunizm ten jest fanatykiem nieludzkiego systemu jakim był komunizm.Zresztą hitler był też czerwonym jak coś to jak nazywała się partia hitlera ?.

 20. Kibic dodano 9 lat temu

  I do pana racjonalisty co czerwoni boicie się nas ? i dobrze a jakbyś nie wiedział to oni są z Nowej Prawicy Korwina Mikkego a nie z PiSu.

 21. Socjalista dodano 9 lat temu

  Wole być czerwony, niż nie widzieć świata poza kolorem sukien biznesmenów w sutannach i lizać ich cztery litery tak głęboko, że czują wasze żałosne jęzory w żołądku! W przeciwieństwie do was ja swoją godność mam i nie całuję w rękę nikogo! Racjonaliści nikogo się nie boją! Zresztą taki z ciebie kibic cwaniak bo ukrywasz się za komputerem, jakby doszło do naszego spotkania w realu to byś sp…..ał gdzie pieprz rośnie na sam mój widok żałosny człowieczku!

 22. Kibic dodano 9 lat temu

  Ty socjalista nie strasz nie strasz to,że tak napisałeś to widać,że jesteś brzydki i obleśny pora zadbać o siebie 🙂 i jeżeli jesteś byłym esbekiem,zomowcem czy ktoś z twojej rodziny to nie przestraszę się ciebie.Bo czerwoni nie mają bojówek mocnych jak my na 11 listopada byłem gdyby nie uzbrojona policja to byśmy was zmietli.Widać,że też kłamstwo to twój tzw chleb powszedni kto tu pisał o Duchownych tylko o Żołnierzach Wyklętych jak czerwona hołota tego pokroju co ty mordowała,prześladowała Żołnierzy co walczyli o Wolną i Niepodległą Polskę i także innych ludzi.Jeszcze my was będziemy prześladować kwestia czasu godności nie masz i pewnie brak tobie kultury racjonaliści to śmieszni ludzie i tyle pewnie czytasz dzieła mordercy włodzimierza ilicza ksywa lenin a pewnie narodowy socjalizm hitlera jest tobie bliski.Czekam na twój wpis żałosny człowieku zobaczymy czy jesteś taki kozak za jakiego się uważasz lewaku jeden.

 23. jim dodano 9 lat temu

  ty kibic nie strasz nie strasz bo się …. idź lepiej pokibicuj swojej 17 ligowej drużynce i pocałuj klameczkę zanim wejdziesz na stadion, który postawili go głównie z pieniędzy zebranych w "socjalistyczny" sposób via podatki…

 24. wacek41.2 dodano 9 lat temu

  Brawo radny BOBRYK. Takich trzeba więcej

 25. wacek41.2 dodano 9 lat temu

  "Po klęsce armii niemieckiej pod Stalingradem i Kurskiem (co spowodowało, że dowództwo NSZ za największe zagrożenie dla Polski uważało Sowietów, a nie Niemców, których przegrana była zdaniem dowództwa NSZ tylko kwestią czasu) oraz w obawie przed nadciągającą Armią Czerwoną, w II poł. 1943 r. niektóre oddziały partyzanckie NSZ zaczęły zawierać z niemieckimi władzami policyjnymi lub wojskowymi taktyczne porozumienia o charakterze lokalnym. Doszło do nich na terenie Okręgów Kieleckiego i Lubelskiego. Najsilniejsze kontakty nawiązano z Hauptsturmführerem SS Paulem Fuchsem, szefem Gestapo w dystrykcie Radom" patrz wikipedia.org/wiki/Narodowe_Siły_Zbrojne

 26. komunizm dobry tylko w teorii dodano 9 lat temu

  Ej wacek a współpraca Al z armią czerwoną nawet niektóre oddziały Batalionów chłopskich współpracowali z swowietami.A to co napisałeś o współpracy NSZ z nazistami to nieprawda doucz się i tyle.Chyba,że wierzysz takim bobrykom to mnie nie dziwi bobryk nie zna się na historii albo sieje propagandę zresztą dlaczego były działacz antykomunistyczny teraz jest w sld ciekawe czemu a Pan Garbaczewski to porażka.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?