SPIN

POLICJA: Zatrzymani podczas włamania do sklepu

Aneta Borkowska wtorek, 28 lutego 2012, 15:15 Aktualnie, Wydarzenia

Siedleccy wywiadowcy dzięki reakcji jednego z mieszkańców miasta mogli podjąć natychmiastową interwencję, która zakończyła się zatrzymaniem 3 młodych mężczyzn próbujących włamać się do sklepu spożywczego. Zatrzymani za swój czyn w najbliższym czasie odpowiedzą przed sądem.

Dzisiaj (28 lutego) tuż po godz. 1. w nocy dyżurny siedleckiej komendy otrzymał telefon od jednego z mieszkańców miasta informujący o tym, że widzi on jak trzech młodych mężczyzn najprawdopodobniej dokonuje włamania do sklepu spożywczego. Na miejsce natychmiast skierowano patrole wywiadowców. Gdy policjanci dotarli w rejon sklepu zauważyli sprawców, którzy na ich widok rzucili się do ucieczki. Jednak próba ta zakończyła się niepowodzeniem ponieważ zostali oni zatrzymani przez funkcjonariuszy po krótkim pościgu. Włamywaczami okazali się 18, 17 i 15 – latek, karani już uprzedni za różne przestępstwa. Pełnoletni włamywacze osadzeni zostali w policyjnym areszcie, natomiast nieletni po wykonaniu czynności został przekazany rodzicom. Cała trójka za swój czyn odpowie w najbliższym czasie przed sądem.

Po raz kolejny właściwa reakcja społeczna z jaką mieliśmy w tym przypadku do czynienia – czyli telefon do dyżurnego od mieszkańca miasta, pozwoliła na natychmiastową interwencję i zatrzymanie sprawców. Osobie, która powiadomiła o tej sytuacji serdecznie dziękujemy.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?