SPIN

Radni o cenach: To Agencja Rozwoju Agencji a nie Miasta

Aneta Borkowska piątek, 2 marca 2012, 14:44 Siedlce, Wydarzenia

– My nie mamy Agencji Rozwoju Miasta tylko Agencję Rozwoju Agencji – skomentował nowe ceny za wynajem boisk przy ul. Jana Pawła II Tomasz Araszkiewicz. Od 1 lutego koszt wynajmu niektórych obiektów wzrósł nawet o 150 procent.

– Patrzę na ten cennik i proszę o wyjaśnienie tej podwyżki, bo może ona jest zasadna. W tej chwili jednak myślę, że nie mamy w Siedlcach Agencji Rozwoju Miasta tylko Agencję Rozwoju Agencji i proponuję, by pod tym cennikiem od razu napisać: „zapraszamy wszystkich na Orliki”, bo dla kogo są te ceny? – pytał podczas ostatniej sesji miejskiej radny Tomasz Araszkiewicz.

Podczas sesji miejskiej prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce Mirosław Pawłowski poproszony przez radnych o uzasadnienie podwyżek obiecał, że odpowiednie zestawienie przygotuje w najbliższym czasie. Nam już po obradach wyjaśnił, że wzrost stawek za korzystanie z obiektów został na spółce wymuszony. W czerwcu za samą wodę Agencja miała zapłacić kilkanaście tysięcy złotych. Z kolei teraz bardzo wysokie są rachunki za prąd, bo boiska wykorzystywane są wieczorami i cały obiekt trzeba oświetlić.
– Mamy wzrost cen paliwa, wody, energii i to wszystko na to wpłynęło – wyjaśnił Pawłowski. – W momencie kiedy ustalaliśmy pierwszy cennik jeszcze nie wiedzieliśmy jakie są rzeczywiste koszty utrzymania tych obiektów. Przypominam, że cennik został on opublikowany w połowie maja ubiegłego roku – dodał.

Pawłowski zapewnił, że o wykorzystanie obiektów jest spokojny, gdyż obłożenie stadionu już teraz jest niemal pełne. Prezes przyznał jednocześnie, że wynajmującymi są głównie nasze zespoły miejskie. Zatem na to, że w kasie ARMS pojawia się pieniądze z zewnątrz nie ma co liczyć. Jak się okazuje właśnie takie jest założenie spółki a powstałe w minionym roku obiekty mają służyć przede wszystkim naszym drużynom sportowym. Pawłowski podkreślił, że płyta boiska nie może być eksploatowana przez 24 godziny na dobę, więc coś trzeba wybrać.

– Ja mogę znaleźć drużynę z ekstraklasy na cały rok i możemy jako Agencja wyjść z wielkim marketingiem. Tylko gdzie wtedy pójdą nasi? Jeżeli ja podpiszę umowę z inną drużyną to autentycznie ktoś z siedlczan nie będzie mógł grać, bo już teraz mamy problem, aby pomieścić wszystkich na trawiastych boiskach – stwierdził Pawłowski.

– Dla mnie to najzwyklejsze sięganie po pieniądze miejskie – mówi.  – Z obiektów korzystają  głównie zespoły miejskie, czyli takie, które same za wynajem nie płacą, bo płaci za nie właśnie miasto. Więc to jest sięganie po pieniądze nas, którzy tutaj mieszkamy – skwitował Mariusz Dobijański z PO.

ab

15 komentarzy

 1. profesor Ćwiąkalski:) dodano 10 lat temu

  Efaster mistrzu śpisz?:):):)

 2. kierowca dodano 10 lat temu

  dlaczego krzywe zdjęcie ?

 3. kierowca dodano 10 lat temu

  Agencję Rozwoju Agencji, dlatego bilety na Chór Aleksandra Pustovalova są w cenie po 120 zł za osobę, bo sprzedaje agencja z Łukowa.

 4. Pytam się???????? dodano 10 lat temu

  Pytam Prezydenta Kudelskiego co robi właściciel spółki??? gdy Pawłowski postradał zmysły z cennikiem. To przecież JAWNA forma drenowania budżetu Miasta przez ARMS. Żadnych dochodów zewnętrznych ze stadionu i tylu boisk treningowych? Zatem taki Zarząd Agencji powinien być NIEZWŁOCZNIE ODWOŁANY. To jest działanie na szkodę Miasta. A przy okazji – jak swe obowiązki nadzorczo- kontrolne wypełnia Rada Nadzorcza ARMS? Czy w ogóle coś robi oprócz kasowania diet? Opowiada Pawłowski iż nie znał kosztów …. to po ch..re tam siedzi z całym zespołem.

 5. jim dodano 10 lat temu

  może trzeba napisać do ministery od sportu żeby się dołożyła ?;)

 6. W dodano 10 lat temu

  Zespół z ekstraklasy na cały rok !

  Czy można legalńie gdzieś jeszcze kupić dopalacze ?

 7. Ha dodano 10 lat temu

  Efaster nareszcie bierze tabletki i zapewne spi

 8. Canavaro dodano 10 lat temu

  Cyt." To Pinky jest i Mózg. To Pinky jest i Mózg.
  Niski to geniusz, wysoki – no cóż."

 9. Adrian dodano 10 lat temu

  Szczególnie kieruję słowa do P.Araszkiewicza i P.Dobijańskiego ….Uważam, że po pieniądze miasta to siegają orliki, proszę i kieruję słowa prośby do społeczeństwoa siedleckiego, aby poobserwało kto z nich korzysta i jeśli już ktoś korzysta to jak krótko, ale oświetlenie orlików jest do późnych godzin nocnych. Szanowni Siedlczanie czy nie mam racji ? uważam że nam w Siedlcach w zupełności , to wystarczy tylko stadion zarządzany przez ARM. Należy zorganizować sie aby każde boisko sportowe "Orlik" objąć kontrolą społeczną to przekonacie się kto na nim gra i ile czasu gra, a utrzymanie kosztuje to to dopiero jest wyciaganie pieniędzy publicznych z Miasta Siedlce. Władze centralne podjęły decyzję o budowie "Orlików" to pomysł Premiera Donalda Tuska, pytam po co w Siedlcach, skoro powstawał taki kompleks sportowy -wielki stadion zarządzany przez Agencję Rozwoju Miasta.

 10. L dodano 10 lat temu

  " Ja mogę znaleźć drużynę z ekstraklasy na cały rok " a świstak siedzi i zawija sreberka faktycznie pan prezes jest chyba na dopalaczach i nie wie co mówi i jakie drużyny ma na myśli Legię czy Jagiellonię, które nota bene mają swoje boiska treningowe a może Lechię Gdańsk ??? " Dalej – Mamy wzrost cen paliwa…" nie wiedziałem, że Agencja ma firmę transportową ???

 11. Sportowiec dodano 10 lat temu

  myślę że p.Sitnik poradził by sobie z zarządzaniem tymi obiektami niewyciągając pieniędzy z miasta.

 12. L dodano 10 lat temu

  Tak jasne tak jak na OSiR poradził sobie z drużyną piłki nożnej Pogoni.Pół Polski piłkarskiej z niego się śmiało.

 13. finansista amator dodano 10 lat temu

  "W momencie kiedy ustalaliśmy pierwszy cennik jeszcze nie wiedzieliśmy jakie są rzeczywiste koszty utrzymania tych obiektów." No ludzie! kilku facetów biorących po kilka tysięcy miesięcznie nie umiało obliczyć kosztów utrzymania obiektu! Nie wiedzieli ile mają lamp do oświetlenia? Nie przewidzieli, że jak będzie ciemno to trzeba świecić? nie wiedzieli od którejk godziny zimą jest ciemno?Nie przewidzieli ile będzie zużytej wody? Nie potrafili przewidzieć "obłożenia" stadionu? Czy ktos tam w ogóle stworzył coś takiego jak biznesplan? Jak można nie przewidzieć wydatków!!!!!! Gdyby koszty wzrosły tylko z powodu wzrostu cen wody i energii ceny za wynajem stadionu byłyby większe co najwyżej 30 procent i to z okładem. Czy władze miasta nie miały świadomości o kosztach utrzymania obiektu przed jego wybudowaniem ??? Zobaczycie jak będzie z Qua parkiem. Jeszcze gorzej, bo my będziemy płacić drogie bilety, a agencja nam zagrozi, że zawsze może wyjść z wielkim marketingiem i wpuszczać ludzi spoza miasta tak żeby smy nie mogli skorzystać.

 14. L dodano 10 lat temu

  Z Qua parkiem będzie tak jak w Łodzi.Bilans za 2011 r. strata 3 mln złotych.

 15. efaster dodano 10 lat temu

  nie śpi, nie brał żadnych tabletek tylko wyjechał na kilkanaście dni

  Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?